Maminka.czKojení

Kojení školáků je normální, tvrdí máma, jež kojila sedmiletou dceru

24. 7. 2020
„Kojení starších dětí je naprosto přirozené, a to i na veřejnosti. Není pravda, že je musíte odstavit v batolecím věku,“ tvrdí tahle máma Sophie Mei Lan, která kojila své dcery až do loňského roku, kdy starší bylo sedm a mladší čtyři roky.

Dvaatřicetiletá Sophie z anglického hrabství West Yorkshire přiznává, že se kvůli kojení dcer Arriany a Jasmine (nyní 5 a 8 let) setkala s celou řadou odsuzujících názorů a někteří jí dokonce říkali, že jen dětem ubližuje, když je kojí takhle dlouho. I proto se rozhodla bojovat za kojení předškoláků a školáků a zbořit ve společnosti názor, že je to něco nenormálního nebo dokonce nemorálního. Kritici kojení podle ní tento akt pouze sexizují. 

„Čím byly dcery starší, cítila jsem se trapně, že je stále kojím. Ale jen kvůli lidem, kteří v tom hledali sexuální podtext, což je nesmysl. Přestala jsem si jich všímat, kojení je přece zcela přirozené,“ říká Sophie. Její dcera Jasmine až do sedmi let vyžadovala jako svačinku po škole mateřské mléko. „Naštěstí nosím topy, které se dají snadno rozepnout a dívky se mohly napít,“ říká.

Matka kojila dceru neuvěřitelných devět let! Čekala, až se sama odstaví

Postupně si i Sophie uvědomila, že s kojením bude muset jednou skončit. Ale nevěděla, jak dcery odstavit. Nakonec k tomu došlo loni, kdy se rozešla se svým partnerem a otcem obou holčiček. „Dcery nyní tráví velkou část svého času i s tátou a nemohla bych je kojit každý den,“ přiznává. 

Chtěla by ale povzbudit i další maminky, aby kojily tak dlouho, jak budou jejich děti a ony chtít. Nebojte se kojit ani předškoláky či školáky, protože to někdo odsuzuje. Je to jen vaše rozhodnutí, na které máte právo, říká. Úplně nejhorší jsou podle ní názory, že kojení starších dětí je jejich zneužívání!

„Kojením se zabývám už dlouho a snažila jsem se najít co nejvíce odborných informací a výzkumů a zjistila jsem, že přirozený věk pro odstavení dítěte je moment, kdy dětem začne růst trvalý chrup. Není tedy pravda, že je musíte odstavit v batolecím věku,“ dodává. 

Matka kojí čtyřletého autistu a lidé ji odsuzují. Uklidňuje ho to, tvrdí

Přiznává, že díky kojení ušetřila spoustu peněz a prohloubil se vzájemný vztah mezi ní a oběma dcerami. „Rovněž mi to pomohlo psychicky, cítila jsem, že dělám něco víc pro své dcery,“ přiznává, ale zároveň dodává, že ačkoliv nechtěla kojení ukončit, je ráda, že má zpět své tělo a že se teď holky chtějí radši mazlit, než aby vyžadovaly mateřské mléko. 

Jak vypadá hypnoporod? Podívejte se na video:

Ženy kojí odjakživa. Kojením vzniká pouto! Tyhle a další moudra si nechte
Maminka
Témata: Kojenec, Předškolák, Vaše příběhy, Školák, Kojení, Máma, Dcera, Jasmine, Batolecí věk, Sedmiletá dcera, Děti, Mall TV, Sofie

Mohlo by vás zajímat
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Nejdojemnější fotka týdne! Náhradní matka doma porodila syna nové rodině
Proč ještě nechodí na nočník? 9 věcí ve výchově, které už neplatí, i když je naše mámy dělaly
Distanční výuka: Rodiče, buďme v klidu. Povinnosti nemáme téměř žádné!
Kdysi a teď: Po letech se znovu nafotili, veselé i dojemné snímky vás dostanou
Jak se konečně rozloučit s dudlíkem? Stačí jednoduchý trik. Inspirujte se!
20 věcí, na které se ptejte dětí, když přijdou ze školy. Jedině takhle se něco dozvíte
Představy vs. mateřská realita! Děkujeme za tu upřímnost
Děti musí zažít i nepohodlí. Nevozte je jen autem a nedělejte vše za ně!

Horoskopy

Panna Do nového měsíce vstupujete s velkým nadšením a nezajímá vás, co se děje kolem. Nepřipouštíte si…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Blanka, Vivien, Bibiana

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné