Maminka.czKojení

Kojení školáků je normální, tvrdí máma, jež kojila sedmiletou dceru

24. 7. 2020
„Kojení starších dětí je naprosto přirozené, a to i na veřejnosti. Není pravda, že je musíte odstavit v batolecím věku,“ tvrdí tahle máma Sophie Mei Lan, která kojila své dcery až do loňského roku, kdy starší bylo sedm a mladší čtyři roky.

Dvaatřicetiletá Sophie z anglického hrabství West Yorkshire přiznává, že se kvůli kojení dcer Arriany a Jasmine (nyní 5 a 8 let) setkala s celou řadou odsuzujících názorů a někteří jí dokonce říkali, že jen dětem ubližuje, když je kojí takhle dlouho. I proto se rozhodla bojovat za kojení předškoláků a školáků a zbořit ve společnosti názor, že je to něco nenormálního nebo dokonce nemorálního. Kritici kojení podle ní tento akt pouze sexizují. 

„Čím byly dcery starší, cítila jsem se trapně, že je stále kojím. Ale jen kvůli lidem, kteří v tom hledali sexuální podtext, což je nesmysl. Přestala jsem si jich všímat, kojení je přece zcela přirozené,“ říká Sophie. Její dcera Jasmine až do sedmi let vyžadovala jako svačinku po škole mateřské mléko. „Naštěstí nosím topy, které se dají snadno rozepnout a dívky se mohly napít,“ říká.

Matka kojila dceru neuvěřitelných devět let! Čekala, až se sama odstaví

Postupně si i Sophie uvědomila, že s kojením bude muset jednou skončit. Ale nevěděla, jak dcery odstavit. Nakonec k tomu došlo loni, kdy se rozešla se svým partnerem a otcem obou holčiček. „Dcery nyní tráví velkou část svého času i s tátou a nemohla bych je kojit každý den,“ přiznává. 

Chtěla by ale povzbudit i další maminky, aby kojily tak dlouho, jak budou jejich děti a ony chtít. Nebojte se kojit ani předškoláky či školáky, protože to někdo odsuzuje. Je to jen vaše rozhodnutí, na které máte právo, říká. Úplně nejhorší jsou podle ní názory, že kojení starších dětí je jejich zneužívání!

„Kojením se zabývám už dlouho a snažila jsem se najít co nejvíce odborných informací a výzkumů a zjistila jsem, že přirozený věk pro odstavení dítěte je moment, kdy dětem začne růst trvalý chrup. Není tedy pravda, že je musíte odstavit v batolecím věku,“ dodává. 

Matka kojí čtyřletého autistu a lidé ji odsuzují. Uklidňuje ho to, tvrdí

Přiznává, že díky kojení ušetřila spoustu peněz a prohloubil se vzájemný vztah mezi ní a oběma dcerami. „Rovněž mi to pomohlo psychicky, cítila jsem, že dělám něco víc pro své dcery,“ přiznává, ale zároveň dodává, že ačkoliv nechtěla kojení ukončit, je ráda, že má zpět své tělo a že se teď holky chtějí radši mazlit, než aby vyžadovaly mateřské mléko. 

Jak vypadá hypnoporod? Podívejte se na video:

Ženy kojí odjakživa. Kojením vzniká pouto! Tyhle a další moudra si nechte
Témata: Kojenec, Předškolák, Vaše příběhy, Kojení, Školák, Máma, Dcera, Batolecí věk, Jasmine, Děti, Sofie, Sedmiletá dcera

Mohlo by vás zajímat
To s námi bude už navždy?! Tyhle děti vůbec nejsou nadšené ze sourozence
Žena vůbec nevěděla, že je těhotná. Dítě porodila u švagrové na záchodě
Vše, co vás zajímá o hlenové zátce. Jak vypadá, jak dlouho odchází před porodem
Žádost o rodičovský příspěvek: Návod, jak a kde rodičák jednoduše vyřídit
Pravda o mateřství? Vypadá přesně takhle, ukazují statečné mámy
To vás pobaví! Sourozenci nafotili rodičům k výročí srovnávací fotky
Po letech: Nafotili znovu oblíbené fotky z rodinného alba. To musíte vidět!
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter
Kolik slov skutečně mají umět dvouleté děti. Hlavně na ně nikdy nešišlejte!

Horoskopy

Býk V tomto období jste velice aktivní a hvězdy vás překvapí nejednou skvělou šancí. Nejvíce si užijete v…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Miluše, Miluška, Jerguš

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné