Maminka.czVaše příběhy

Kojila na špinavé podlaze vlaku. Nikdo z cestujících ji nepustil sednout

4. 1. 2020
Na ten den dvaadvacetiletá Sophie Molineux a její partner Rob Moore asi nezapomenou. Cestovali se svým malým synkem vlakem z anglického Stropshire do města Ludlow. Sophie potřebovala chlapce nakojit, ale nakonec musela na zemi. Proč? Ani jeden z cestujících ji nepustil sednout.

Také vám přijde, že lidé jsou čím dál víc lhostejní vůči ostatním? Místo aby se zajímali o okolí, koukají do mobilů, z okýnka nebo si čtou. Stejnou zkušenost má i mladá Britka Sophie Molineux. Když cestovala se svým ročním synkem  Chesterem přeplněným vlakem, nikdo ji nepustil sednout. Přitom ho držela v náručí a místo k sezení by opravdu uvítala. 

Matka kojila v Chrámu svatého Víta. Ostraha ji vykázala. Proč?

"Ti lidé se tvářili úplně nezúčastněně, aby se nemuseli vzdát svého místa," popisuje Sophie. Ani ve chvíli, kdy se mladá žena posadila na zem a začala kojit, nikdo z padesáti spolucestujících nevstal, aby jí nabídl svoje místo k sezení.

Mladá žena se musela spokojit se špinavou zemí vlaku. "Byla jsem v šoku, ve vlaku bylo asi padesát lidí, a nikdo nevstal," popisuje zklamaně Sophie. "Stáli jsme v uličce mezi sedadly, takže není možné, že by nás neviděli, prostě se jim nechtělo vzdát se svého pohodlí," dodává. 

Jak sama říká, neměla na výběr: "Samozřejmě, že bych ho raději nakojila na nějakém příjemném místě, ale musela jsem se spokojit se špinavou podlahou vlaku," říká. Lidé prý chodili kolem mladé maminky na záchod, viděli, jak kojí, ale nikoho nenapadlo, aby jí pomohl. "Podívali se na mě, zjistili, co dělám, a pak odvrátili zrak a zase ten nepřítomný výraz," dodává. 

Jste nechutná, řekla kojící ženě cestující v letadle. Pak vznikly tyto fotky

Sophie se svým manželem Robem a synem Chesterem chtěli navštívit hrad ve městě Ludlow a užít si rodinný výlet. Jelikož ani jeden neřídí, zvolili jízdu vlakem. Z toho, co se jim stalo, jsou nesmírně zklamaní. "Nikoho jsme nežádali, aby vstal a uvolnil nám místo, ale ti lidé nás viděli, že stojíme s malým dítětem v uličce v nacpaném vlaku. Samozřejmě, někdo může namítat, že batole mělo zůstat v kočárku a dostat do ruky lahev, ale jelikož stále kojím, musela jsem ho vyndat...," obhajuje se mladá žena, která nepřemýšlela a se svou zkušeností se svěřila na sociálních sítích. Už jen proto, aby si lidé uvědomili, jak se chovají, a byli k sobě ohleduplnější.

A co vy? Máte podobou zkušenost, kdy vás někdo nepustil sednout, když jste byla těhotná nebo cestovala s malým dítětem? Nebo máte samé pozitivní zkušenosti? Napište nám do diskuze...

Kojily jsme všude. Které slavné matky se nestydí? Kojení oslavují!
Témata: Vaše příběhy, Péče o dítě a jeho výchova, Rodina a vztahy, Podlaha, Čest, Rob, Sofie, Synek, Mladá žena, Vlak

Mohlo by vás zajímat
Narodí se holka, nebo kluk? Kdy se pozná pohlaví dítěte?
Žena vůbec nevěděla, že je těhotná. Dítě porodila u švagrové na záchodě
Po císaři dávají lékaři dětem cumlat tampon z vaginy matky. Proč?
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Kristýna Boková je těhotná. Čeká svoje třetí dítě, prozradila pohlaví?
Přehledně: Kolik hodin spánku potřebuje dítě pro zdravý vývoj
7 triků jak vyvolat porod, když se miminku nechce na svět...
To byla ostuda! Účesy, s nimiž už byste dneska mezi lidi nevylezli
Vše, co vás zajímá o hlenové zátce. Jak vypadá, jak dlouho odchází před porodem

Horoskopy

Střelec Připravte se na povedené úterý. Zaperlíte zejména po pracovní stránce. Nikdo se nebude divit, když vám…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Klára, Klara, Clara

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné