Maminka.czobličejová jóga

Kojit a cvičit? Ano! S Martou Dřímal Ondráčkovou vám ukážeme, jak na to

Péčí o děti stráví maminky tolik času! Pokud je to ten pasivní, kdy je hlavní jen vaše přítomnost, můžete ho naplnit i péčí o sebe. Don’t touch sestava se dá cvičit kdykoli, i když ležíte u miminka v posteli.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

TIKÁNÍ

Posiluje celý krk, krizové místo, kde vzniká podbradek, rýsuje spodní čelist. Můžete ho provádět v maximálním protažení, v mírném záklonu i bez něj. Hlavní je mířit jazykem směrem k nosu a pohybovat s ním od koutku ke koutku co nejpomaleji.

ÓÓÓÓÚÚÚ

Vyslovujete samohlásku „O“ a rty pomalu zužujete do písmene „U“, až skončí ve vzdušném polibku. Tento cvik dá zabrat téměř celému obličeji, je velmi komplexní. Opět platí, že snižováním rychlosti se zvyšuje účinnost.

WOW

Tady dost zabírají lícní svaly a zároveň jde o cvik, který pomáhá udržovat plné rty. Zkuste ho provádět tak, aby vám horní část obličeje zůstala v klidu. Zkrátka se „ksichtí“ jen spodek.

Oči bez vrásek? Jak se o oblast očního okolí starat, poradí Marta Dřímal Ondráčková

JEŠTĚRKA

Další ze super cviků na celou spodní i střední část obličeje, když jej děláte správně. Opravdu velkou silou tiskněte rty k sobě a zároveň na zuby. Jako bonus si při tom zkuste nalepit jazyk na horní patro. Tak co, jde to ?

KAČENKA

Je naopak zaměřená na horní ret. Posiluje philtrum – místo mezi vrcholkem rtů a nosem, které se věkem prodlužuje a ret se tak začne schovávat. Pomocí posilovacích cviků a masáže se tomu dá účinně zabránit.

BALONEK

Jednoduché převalování vzduchu ve tvářích umí eliminovat nosoretní rýhu a vyhlazovat tváře. Udržuje relativně velké napětí a pocitově se snažte nahnat vzduch do horní části líček, až vedle nosu.

VNITŘÍ MASÁŽ

Jazykem zevnitř pusy masírujete nosoretní rýhu. Malými kroužky se snažte uvolňovat celou linii, kde se vám rýha tvoří. Na nosoretku jsou všeobecně masáže velmi účinné a tahle navíc, díky práci s jazykem, zapojuje opět celou spodní oblast. Prostě, podbradek nemá šanci!

Poznejte kouzlo masáže obličeje! Marta Dřímal Ondráčková vás zasvětí do tajů liftingu

KROUŽKY KOLEM RTŮ

Jsou takovým jednoduchým ale dost efektivním uvolňovacím cvikem. Uvědomte si, kolik toho ta pusa za den namaká! Věřte mi, že uvolnit rozhodně potřebuje.

ŠIBALSKÝ ÚSMĚV

Je jedna u mnoha variant „úsměvových“ cviků. Mám ho ráda pro jeho komplexnost, kdy, opět díky zapojení jazyka, posilujete nejen střed, ale i celý spodek. Rty jsou schované za zuby a svírají mezi sebou špičku jazyka. V této pozici aktivujete lícní svaly, které mírně zvedáte a povolujete. Pozor, není to práce očního svalu, ten musí zůstat maximálně uvolněný.

OČI

Cviky na oči se při bezdotykových setech nabízejí. Dávejte si pozor, abyste nezapojovala a nezvedala čelo. Pohledy vzhůru i do stran můžete cvičit dynamicky nebo s dlouhou výdrží. Obloučky jsou super slow motion. Opravdu se nebojte jet milimetr po milimetru.

ZÁVĚREČNÉ UVOLNĚNÍ

Když vám spí dítě v náručí, nebo vedle vás v posteli, není můj oblíbený traktůrek namístě. Jednou jsem se zapomněla a maličká mi málem vyskočila z šátku leknutím. Tak tomu doporučuji se vyhnout. Uvolnění je každopádně moc důležité. Zkuste si najít, co vám bude nejlíp fungovat. Někdy stačí i pár vědomých nádechů a výdechů, aby nastala harmonie. To ostatně platí nejen u #udrzksicht 

Témata: Miminko, Kojení, obličejová jóga, Krása, Masáže, pleť, obličej, Jóga, Marta Dřímal Ondráčková, Ret, Balónek, Touch, Nos, Cvik, Jazyk, Postel