Maminka.czTěhotenství

Kojit na veřejnosti, rozmazlovat dítě... Tohle určitě dělat (ne)budu aneb předsevzetí těhotných

Přirozený porod, zdravý jídelníček nebo jasné vize o tom, jak budete dítě vychovávat. Jaká nejčastější předsevzetí v těhotenství sebevědomě vymýšlíme, abychom pak zjistily, jak těžké či naopak nudně snadné to je i realizovat?
, Časopis Maminka
15. 1. 2018
Kojit na veřejnosti, rozmazlovat dítě... Tohle určitě dělat (ne)budu aneb předsevzetí těhotných | istockphoto.com

Honba za lepším jídlem

Teď už neživíte jen samu sebe, ale i toho drobečka, který se k vám dovnitř nastěhoval. Kvalitní a pestrá výživa je většinou jedna z prvních záležitostí, kterou si čerstvé těhulky zadávají jako své velké předsevzetí. A to dá rozum: Důležité látky, které se propašovávají skrze pupeční šňůru, podporují správný vývoj miminka.

Takže v tomhle ohledu jde o správné rozhodnutí, které stojí za to dodržet. Ale není nic neobvyklého, že budoucí maminky přepadávají chutě na nejrůznější laskominy, které se rozhodně za zdraví prospěšné nepovažují. Patříte-li mezi ně, na vaši obranu mluví věda.

Nálady a hormonální bouře v těhotenství. Jak si s nimi poradit?

Zjistilo se totiž, že se ženám během těhotenství, zvlášť v posledním trimestru, z doposud nevysvětlitelných důvodů mění mikroflóra a mikrobiotické rozložení ve střevech, což má za následek i vliv na chutě. 


Témata: Těhotenství, Porod, Časopis Maminka, Miminko, Bolestivý porod, Zdravý jídelníček, Jasná představa, Předporodní kurs, Důležitá látka, První dítě, Katka, Celá doba, Budoucí maminka, Břišní svalstvo, Správný vývoj, Maminka, Předsevzetí, Lněné semínko, Trojnásobná matka, První porod, Plodová voda, Nervová soustava, Zdraví prospěšný, Obchodní centrum, Manželská postel

Mohlo by vás zajímat
Dílnička: Vyrobte si bylinkový kornoutek do květináče
Nejlepší start pro kojení? Nebojte se miminko budit
Nesestouplá varlátka: Problém, který se nevyplácí podceňovat
Tenhle táta vytváří bláznivé fotky svých dětí. Kam na ty nápady chodí?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu