Kolik máte správně vážit? Prozradí expert na výživu Petr Havlíček!

Simona Procházková 6.  2.  2021
Víte, jaká je vaše ideální hmotnost? Jaké existují nejmodernější metody měření, které padnou na míru konkrétního člověka? A co se v organismu děje a mění, když se rozhodneme shodit nějaké to kilo tělesného tuku? Podívejte se na video.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Vážné i nevážné povídání o zaručených receptech, potravinách či produktech zdravé výživy, o nichž jejich autoři, výrobci a prodejci tvrdí, že díky nim budeme zdravější, šťastnější a plní energie. Pořadem Rozum v troubě, který uvádí internetová televize Mall.tv, provází šéf Pražského kulinářského institutu Roman Vaněk a výživový specialista Petr Havlíček. Oba se snaží uvádět mnohdy rozporuplná tvrzení na pravou míru.

Jak zjistíte, kolik máte vážit? „V minulosti se říkalo, že ideální váha pro muže je jeho výška minus sto a pro ženu její výška minus sto deset. To může poskytnout orientační hodnotu, ale nepostihuje somatický typ konkrétního člověka. Pro robustnějšího jedince toto bude znamenat, že ačkoli na sobě nemá nijak zásadní množství tuku, bude mít nadváhu. To stejné se dá říct o tzv. BMI indexu, tedy indexu tělesné hmotnosti, který taktéž hodnotí výšku a váhu a používá se jako měřítko obezity,“ uvádí ing. Petr Havlíček.

Jak se zbavit těhotenských kil? Po porodu žádné diety, varuje výživová poradkyně

„Řada lidí již vyzkoušela analýzu složení těla pomocí ultrazvukové metody nebo bioimpedančního měření za pomoci slabého elektrického impulsu. To, co tímto způsobem posuzujeme, je množství aktivní tělesné hmoty a přiměřeného množství tělesného tuku. A právě díky tomu jsme schopni zjistit, jaká je naše ideální tělesná váha,“ objasňuje Petr Havlíček.

Čtyři důvody jo-jo efektu. Jaký je ten váš?
Chcete zhubnout? Zjistěte, kam se vám ukládá tuk. Pak to půjde snadněji
Nemocná štítná žláza? Hrozí deprese, vysoký tlak, problémy se srdcem i neplodnost!
BMI: Výpočet indexu, vzorec, tabulka, BMI u dětí a kalkulačka - Mojezdraví.cz
Témata: Video, Výživa a stravování, Hubnutí, Hubnutí po porodu, rozum v troubě, Jak zhubnout, Tuk, Hmotnost, Měření, Organismus, Petr Havlíček, Tabulka, Výživa, Vaz, Havlíček, Vánek, Metoda, Expert

Video