Kolik mléka dává kráva? Nevíte? V Alpách se to dozvíte!

Barevně vypadá jako příbuzný medvěda hnědého. Na rozdíl od Púa není na sladké, sám je sladký. A v bříšku má třeba čokoládu či marmeládu. Už víte? To nemůže být nikdo jiný než BeBe Brumík.
Komerční článek
4. 5. 2015
Kolik mléka dává kráva? Nevíte? V Alpách se to dozvíte!

První dětská láska

Medvěd je dětská hvězda, těžko říct proč. Snad proto, že ho řada miminek dostává v plyšové verzi už jako dárek k narození, možná prostě nabízí snadné východisko z osudového dilematu, zda pes či kočka. Kromě medvědů má většina dětí, to mají s medvědy společné, ráda také časté svačiny. A když se spojí lahodná chuť a podoba medvídka, dětská láska je jistá. Maminka přidá ještě kousek ovoce, mlíčko a vyvážená svačinka je na světě. Proto se Bebe Brumík stal jednou z nejoblíbenějších svačinek. Dětem se líbí, jak vypadá, jak chutná, i to, že má v bříšku „překvápko”.

Aby nepřišli zkrátka ani tatínkové a maminky, připravil Brumík na letošní jaro velké překvapení pro všechny – soutěž „Brumík na farmě“. Stačí nasbírat deset kódů ze soutěžních obalů, vložit je na webové stránky a prvních 20 tisíc účastníků dostane Brumíkovu knížku s úkoly a samolepkami.

Klepněte pro větší obrázek

Součástí soutěže jsou i kvízové otázky a ti, kteří odpovědí správně v nejkratším čase, získávají ceny hlavní: 16 chytrých telefonů Samsung Note3 a dva zájezdy pro celou rodinu na farmu v bavorských Alpách. Tam je prý možné potkat i medvěda skutečného. Ovšem vzhledem k tomu, že s vámi budou děti, které jsou obvykle hlučné a dupou, nemusíte se nechtěného setkání bát, medvěd se prý lidem raději vyhne, když má tu možnost. Zblízka se ale zajisté seznámíte s jinými zvířaty – třeba s krávami, koňmi či slepicemi.

Samé dobré věci

Brumík  nepotřebuje ledničku, vejde se do kapsy či batůžku a celkem dlouho vydrží, takže v kombinaci s ovocem a mléčným výrobkem funguje jako vyvážená svačina, třeba i na cesty. Nejdůležitější ovšem je, že ho děti mají rády. Možná to bude i tím, že se vyrábí z některých surovin, které k pečení dobrot používaly už naše babičky – například z mléka, mouky, cukru a vajíček. Tyto základní potraviny dnes kupujeme v supermarketech a některé děti už ani nevědí, kde se vlastně berou. A kdo z nás dospělých má představu, kolik taková kráva dokáže denně vyprodukovat mléka? Průměrně prý tak 15-25 litrů, krávy rekordmanky pak atakují hranici 50 litrů. A jak se vlastně z řepy stane cukr?

Odpovědi i na další otázky najdete v knížce „Brumík na farmě“, kde se děti tyto zajímavé informace dovídají hravou formou. A pokud budete mít štěstí, uvidíte naživo, jak to všechno funguje na farmě v bavorských Alpách, kde strávíte celý týden. Více na www.brumiknafarme.cz

Mohlo by vás zajímat
Vévodkyně Kate:  Je důležité, aby rodiče mluvili s dětmi o svých pocitech
Neobvyklé trápení: Moje dcerka má knírek
Co dělat, když dítě nechce do školky? Buďte empatičtí a obrňte se trpělivostí
3 typy na rozvoj řeči - hrajte si, povídejte a čtěte společně!

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu