Maminka.czZe světa

Konec potratů v USA?! Na šokující rozhodnutí soudu reagovaly celebrity z řad rodičů. A nebraly si servítky

Dita Mrázková 4.  7.  2022
Amerikou rezonuje rozhodnutí zákonodárců, kteří po 50 letech zrušili právo na svobodný přístup k potratům. Zjednodušeně řečeno - verdikt umožňuje rozhodovat o tom, za jakých okolností žena smí, nebo nesmí podstoupit potrat. Bouří se nejen ženy napříč Amerikou, ale i známé osobnosti!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Po rozhodnutí Nejvyššího soudu se dá očekávat, že interrupce zakáže až polovina amerických států, ve kterých žije něco přes 25 milionů žen v reprodukčním věku, na něž to může mít negativní dopad. Nejvíc ohrožené jsou sociálně znevýhodněné ženy žijící tzv. na okraji společnosti a ženy z nízkopříjmových skupin obyvatel.

Klepněte pro větší obrázek

Česká ženská lobby, která hájí práva žen v České republice, vyjadřuje podporu všem americkým ženám a mužům protestujícím proti rozhodnutí Nejvyššího soudu USA, který téměř po 50 letech zrušil ústavně zaručené právo na svobodný přístup k potratu, přičemž v některých státech je potrat jako takový zakázán úplně. Další americké státy zákaz potratů v reakci na rozhodnutí Nejvyššího soudu veřejně deklarovaly.

"I v ČR sledujeme, jak si evropští konzervativci plíživě připravují půdu pro prosazení své agendy zaměřené na omezení přístupu k potratům, na odmítání antikoncepce či prosazení manželství pouze jako svazku muže a ženy. Ostatně Polsko, kde je přerušení těhotenství navzdory veřejnému mínění již rok a půl kriminalizováno, s námi sousedí,” řekla předsedkyně České ženské lobby Marta Smolíková.

Na rozhodnutí Nejvyššího soudu reagovala celá řada celebrit. Co na to řekli známí rodiče?

Jessica Biel

Klepněte pro větší obrázek

"Jsem rozzuřená. To, co se stalo, není jen nechutným krokem zpět pro ženy - podkopává naši schopnost rozhodovat se za naše vlastní tělo. Je to dost nebezpečné. Nezakázaly se potraty, zakázal se přístup k BEZPEČNÝM potratům!" reagovala na dění herečka a dvojnásobná maminka, kterou podpořil i manžel, zpěvák Justin Timberlake.

Témata: Slavní rodiče, herečka, zpěvačka, Celebrity, zpěvák, Potrat, žena, USA, Interrupce, John Legend, Jessica Biel, koně, zákonodárci, Halle Berry, Justin Timberlake, Zákon, Pink, Česká ženská lobby, Nejvyšší soud, Alicia Keys, verdikt soudu, Ze světa, rozhodnutí, Policie, Obyvatel
Mohlo by vás zajímat
Neuvěřitelné – tahle holčička se narodila přeložená napůl!
len
Kuriozita
Pobuřující a zvrhlé? Nikoli, takhle se vychovávalo za dob našich prababiček. Neuvěřitelné fotografie jsou důkazem!
Mrázková Dita
Retro
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Když v 66 letech porodila první dítě, stala se nejstarší matkou na světě. Jak Adriana Iliescu (84 let) žije dnes a proč je na dceru hrdá?
Stöckbauerová Vanda
Zajímavosti
Intimní partie dětí: Přetahovat, nebo nepřetahovat předkožku u chlapečků? A jak na srůsty u holčiček? Poradí dětská uroložka
Láchová Michaela
Zdraví
Největší těhotenská bříška ve své přirozenosti. Tyto mámy za ně sklidily obdiv i urážky. A to, světe div se, i od žen!
Mrázková Dita
Těhotenství
GALERIE: Dvojčata jsou to nejlepší, co nás potkalo! 16 celebrit a jejich dvojnásobná radost i starost
Mrázková Dita
Galerie
Porod v detailu a bez příkras. Podívejte se na 102 snímků, které vás ohromí svou krásou i syrovostí
Stöckbauerová Vanda
Galerie
Máma dvojčat a trojčat: Jsem unavená, chybí mi randění s mým mužem. S pěti dětmi je to sakra těžké, ale my se nedáme!
Mrázková Dita
Kuriozita