Maminka.czRodina

Konec roku s dětmi: Zažijte večerní Loučeň nebo pohádky na Zelené hoře

Simona Procházková 22.  12.  2019
Až vás omrzí lenošení a sledování televizních pohádek, vyrazte ven a vezměte rodinu na výlet. Přinášíme malou inspiraci.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Týden sportu zdarma

V posledním týdnu letošního roku, konkrétně od 25. do 31. prosince, si můžete společně protáhnout svaly na celé řadě pražských sportovišť, která (už tradičně) otevřou své brány pro zájemce zdarma. Zajděte si zaplavat, zabruslit, zacvičit jógu, zatančit zumbu nebo zahrát squash, stolní tenis či badminton. Někde si ale musíte předem zarezervovat místa, online rezervace se přijímají už od pondělí 23. prosince.

Vánoční svátky v Zoo Zlín

Víte, že procházka zimní zoologickou zahradou má své neopakovatelné kouzlo? Rozhodně stojí za návštěvu, přesvědčte se! V té zlínské se až do nového roku můžete těšit na prodlouženou otevírací dobu a také vánoční světelnou výzdobu s typickými motivy, rovněž ale světelnými siluetami exotických zvířat. Po cestě vás tak budou doprovázet třeba zářící nosorožci, sloni, lvi, klokani, žirafa nebo tučňáci. A žádný strach, skutečně se nemusíte obávat, že v chladném počasí neuvidíte žádná zvířata. Většině z nich zima a sníh nevadí, dokonce ani těm teplomilným, jako jsou sloni, zebry nebo pštrosi. Ohřejete se ve vytápěných pavilonech, například v tropické hale Yucatan nebo Zátoce rejnoků, kde panuje příjemných letních 26 stupňů. Rejnoky si dokonce můžete v určitých časech pohladit a nakrmit.

Betlém a zimní prohlídky na Zelené hoře

Od 25. prosince až do Silvestra si můžete prohlédnou unikátní žďárský betlém v kostele na Zelené hoře nedaleko Žďáru nad Sázavou. Společné dílo desítek laických řezbářů ze Žďáru a okolí je k vidění v poutním kostele svatého Jana Nepomuckého, na Boží hod a na Štěpána bude kostel volně přístupný (vždy od 14 do 17 hodin). V ostatní termíny pak za poplatek v rámci speciální zimní prohlídky poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře.

Nebuďte ve všem perfektní, nebo vás to sejme! Zvlášť na Vánoce to chce zvolnit

Večerní Loučeň

V průběhu vánočních svátků budou probíhat oblíbené večerní sváteční prohlídky na středočeském zámku Loučeň. Od 25. do 28. prosince si tady vychutnáte slavnostní atmosféru vyzdobených zámeckých komnat po setmění, kdy vám na cestu honosnými pokoji svítí tak, jako za starých časů, jen desítky svíček. A nejen děti nadchne, že během procházky setmělými komnatami narazíte na nečekaná překvapení. Třeba se ocitnete v pokoji, kde se právě kněžna chystá vyvolávat se svými přítelkyněmi duchy. Doslova na každém kroku pak můžete obdivovat stylově (i symbolicky) vánoční stromečky, vychutnáte si i voňavý punč.

Víkendové labodílny Jak voní Vánoce

Zavítejte se zvídavými ratolestmi do brněnského vědeckého centra Vida, pobaví i poučí se malí i velcí. Od soboty 21. prosince do neděle 5. ledna bude každý víkend v labodílnách připraven speciální program pro rodiny s dětmi. Těšit se můžete na ukázky zajímavých experimentů i výrobní dílny. Program je vhodný pro děti už od 5 let a společně si například připravíte speciální čaj z jehličí, rozhýbete dřevo pomocí obyčejné vody a užijete si pomerančový ohňostroj! A co teprve ukázka originálních pokusů, při kterých vám zdejší machři ukáží, co všechno se dá podniknout s obyčejnou smrkovou šiškou. Zájemci si mohou vyzkoušet techniku vypalování do dřeva, a vyrobit si tak vlastní ozdobu na stromeček. Vstup do labodílen je zpoplatněn.

Mami, kde bydlí Ježíšek? Děti nadpřirozeno potřebují, říká psycholožka

Vánoční prohlídky Pohádkové vesničky

Vypravte se do světa pohádek! Během prosincových víkendů probíhají v Pohádkové vesničce Podlesíčko svátečně pojaté komentované prohlídky venkovních prostor za doprovodu kouzelných bytostí, které si užijí nejen nejmenší návštěvníci. V rámci procházky potěší a pobaví krátká pohádková scénka a připravené jsou také soutěže pro děti za sladké odměny. Konkrétní termín, kdy byste se rádi přijeli podívat, je potřeba předem zarezervovat. V Pohádkové vesničce je rovněž možné se stylově ubytovat, co třeba v chaloupce z mechu a kapradí?

Vánoce s vůní perníku v Čáslavi

Až do neděle 5. ledna pořádá čáslavské muzeum nádhernou výstavu medových perníčků. Možná jste ani netušili, co všechno je možné z perníku vyčarovat! K vidění jsou v rámci dechberoucí expozice umělecky zdobené perníky “Nositelky tradic” PhDr. Dany Holmanové. Součást výstavy pak tvoří i historické perníkové formy a perníkový čáslavský betlém, který byl vytvořen přímo pro tuto výstavu.

V Krkonoších to žije

Vánoční atmosféru vám připomenou v Horním Maršově, kde od prosince probíhá výstava Nad horama vyšla hvězda. Spravit si chuť po bujarém silvestru můžete v Harrachově, v poledne začne Soutěž o nejlepší Novoroční česnečku. Ve Vrchlabí si prohlédněte nejlepší velkoformátové snímky českých fotografů přírody z celého světa ze soutěže Czech Nature Photo. O hudební zážitek se postará Trutnov, festival klasické hudby TRUTNOFORTE jistě potěší nejen své milovníky. Ani zábava nebude v novém roce chybět, vystoupení břichomluvce Zdeňka Polacha s Matýskem zhlédnete v Jilemnici. Do hrobky tanečním krokem je volné pokračování detektivní parodie, kterou uvede Rokytnice nad Jizerou. Tradiční zimní zábavu chystá Malá Úpa, závody rohaček se blíží. Zdravý pohyb po vydatných vánočních svátcích přijde jistě vhod. V Hostinném se můžete zúčastnit Memoriálu Jindry Axmana. Ve Špindlerově Mlýně si užijete nejen sníh, ale i Mezinárodní den snowboardingu, závod pro malé i velké milovníky rychlých prken. Čas sněhových radovánek je tu! Všechny akce najdete TADY


 

Témata: Rodina, Děti, Rodina a vy, koně, klokani, Kněžna, Mezinárodní den, Stolní tenis, Radovan, Roháč, Jan Nepomucký, Jíl, Lou, PhDr, Pražský, Perník, Televizní pohádka, Čáslav, Lenošení, Muzeum, Yucatan, Prohlídka, Kostel, Loučeň, Pavilon
Mohlo by vás zajímat
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Princ George nebo princezna Charlotte jako dospělí: Jak se promění tváře dětí z královských rodin za několik let?
Formánková Simona
Galerie
Jak s dětmi mluvit o hospodářských zvířatech? Nejsou jen zdrojem mléka a masa, cítí emoce jako třeba kočka nebo pes
Stöckbauerová Vanda
Ekologie
První těhotný muž světa porodil 3 děti. Nechtěl jsem zůstat lesbickou ženou, opačné pohlaví je pro mě přirozenější, říká
Formánková Simona
transgender
Použitý kondom nebo ojetá pneumatika? Tyhle těhotenské fotky jsou kreativní až za hranu! Posuďte sami
Formánková Simona
Galerie
Intimněji už to nejde: Tyhle fotky zachycují první vteřiny dítěte na světě. Podívejte se na dechberoucí detaily
Víchová Tereza
Porod
Nenáviděnou celulitidu mají i modelky a hollywoodské krásky. A vůbec se za ni nestydí, podívejte se na fotky!
redakce Procházková Simona
Galerie
Upečte si dokonale vláčný perník. S nastrouhanými jablky bude nepřekonatelný
redakce
Recepty