Maminka.czDěti

Bonding i vzájemná harmonie. Jak vypadá kontaktní rodičovství v praxi?

Kateřina Prachařová 27.  10.  2017
Až si přečtete, co kontaktní rodičovství vlastně je, možná si řeknete: Ale o tohle se přece od začátku snažím! Tohle by měla dělat každá máma! Tím lépe. Kontaktní rodičovství chce jediné: Co nejvíce upevnit vztah matky a dítěte. Ne s pomocí odborníků, ale přirozenou, nenásilnou, intuitivní cestou.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Pojem kontaktní rodičovství pochází už z 80. let minulého století od amerického lékaře Williama Searse. Kontaktní rodičovství nenabízí soubor přesně daných pravidel, protože respektuje především to, že každé dítě je jiné a jedinečné.

Nejdůležitější je citlivost a vnímavost směrem k dítěti. Následující principy jsou proto vodítkem a nápovědou pro rodiče, ne dogmatem, které se musí bezvýhradně ctít.

Témata: Děti, Miminko, Rodičovství, Kojení, Bonding, dogma, Bezplenková metoda, Kristián, Harmonie, Maminka, Přirozená cesta, Kontaktní rodičovství, Buzení, Přirozený způsob, Potřeba, Těsný kontakt, Nejlepší způsob, Citlivé vnímání, Vazba, Pevné pouto, Těsná blízkost, Společné spaní, Rovnováha, Matka, Kontakt