Maminka.czKrása a styl

Konturováním obličeje zamaskujete široký nos i špičatou bradu

2. 5. 2016
Máte pocit, že váš nos je příliš široký, brada moc špičatá nebo je váš obličej zbytečně kulatý? Pak právě pro vás je ideální nový hit v líčení – konturování obličeje. Dokonalá hra barev, světla a stínů tak může začít.

Cílem konturování obličeje je především nenápadně potlačit určité nedostatky a naopak zvýraznit přednosti, třeba velké oči anebo krásně souměrná ústa.

Budete proto k němu potřebovat konturovací paletku s různými odstíny (měla by obsahovat kombinaci rozjasňujících i tmavších matných odstínů), světlý rozjasňující korektor, matný bronzující nebo konturovací pudr a také světlejší fixační pudr bez třpytek.

Využijete i tvářenku ve světlém a tmavším odstínu. Neobejdete se ani bez konturovacího štětce (bývá obvykle plochý a může mít zešikmené pevnější štětiny), štětce na pudr a také sjednocujícího make-upu.

Klepněte pro větší obrázek

Bude to chtít také trochu času i šikovnosti. Alespoň zpočátku, než najdete pro vás ten nejvhodnější postup, aby konečný výsledek opravdu stál za to.

Konturování je poměrně náročné a i vizážisté se tuto metodu dlouho učí a zkouší, proto klidně nejprve začněte třeba jen s částí obličeje, například se zúžením nosu, a jakmile si metodu osvojíte a budete s výsledkem líčení dokonale spokojena, postupně zkoušejte modelovat další partie.

Pamatujte si, že tam, kde budete chtít ubrat, přidejte vždy tmavý odstín, pokud budete chtít naopak přidat, například některé partie opticky rozšířit, projasnit či zamaskovat stopy únavy, sáhněte po odstínu světlém (klidně i se třpytkami, ty zintenzivní projasnění). Proto se světlé odstíny nanášejí hlavně do středu obličeje, protože tím tak nejsnáze projasníte celou tvář.

Máme tu pro vás video s návodem jak na konturování obličeje.

Nenápadné přechody

Modelování obličeje začínejte vždy make-upem – sjednotí tón pleti a zakryje nedokonalosti. A pak už se soustřeďte na konkrétní partie. Například v případě optického zúžení kulatého obličeje naneste tmavý odstín po stranách obličeje od spánků až dolů ke spodní čelisti a také trochu do středu tváří, nejlépe až pod lícní kosti.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Rozjasňující odstín přijde do středu čela, pod oči, na lícní kosti a také do střední části brady. Na větší plochy používejte spíše tmavý odstín konturovacího pudru nebo tmavý odstín tvářenky, protože se lépe nanáší a také roztírá, na menší pak tmavé odstíny z konturujících paletek, bývají krémové a při roztírání to chce získat cvik.

Zúžení nosu provedete tak, že tmavým pudrem poprášíte nos po obou vnějších stranách. Následně přijde na řadu světlý rozjasňovač – vťukněte ho do středu čela a po celé délce nosu.

Příliš špičatou bradu zamaskujete tmavým odstínem. Ten nanesete právě na nejšpičatější místo a také lehce po stranách tváří.

Zvýraznit například můžete i rty a to pomocí rozjasňovače – tím jemně obkreslete horní ret a naneste ho také do středu spodního rtu. Pomocí konturovací tužky obkreslete tvar rtů a vyplňte rtěnkou a leskem.

Pamatujte na to, že vždy je třeba oba odstíny dobře rozetřít, ať už prsty, pomocí štětce případně houbičky na make-up, aby barevné přechody nebyly tak výrazně viditelné, ale naopak působily co nejvíce přirozeně. Konturování na závěr vždy zafixujte pudrem. A dál potom pokračujte v líčení očí a rtů jak jste běžně zvyklá.

 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Foto: Profimedia.cz, archiv

 

Témata: Krása a styl, Obličej, Třpytka, Nos, Vnější strana, Konečný výsledek, Horní ret, Střední část, Lícní kost

Mohlo by vás zajímat
Děkujeme všem profesím v první linii! Google zveřejnil originální poděkování
Šéfkuchař Přemek Forejt: Jsem krkavčí táta. Dceru nevídám moc často
Milují vaše děti trdelník? Upečte jim ho doma za zlomek ceny
Aneta Krejčíková je dvojnásobná máma, má dceru! Jak se jmenuje?
Monika Bagárová porodila. Holčička má netradiční jméno po babičce
100 mimořádných fotek z porodu! Podívejte se, jak ho rodiny prožívají
Alena Šeredová porodila holčičku. Jak něžně ji oslovuje?
Holčička se narodila s jizvou na tváři. Zranili ji lékaři při císaři
Růstový spurt: Období nenasytného kojence vás potká několikrát

Horoskopy

Rak S příchodem teplejších dnů roku máte lepší náladu, protože milujete sluníčko a pohodu u vody. Je…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Jarmil, Jaromil

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné