Maminka.czKrása a styl

Konturováním obličeje zamaskujete široký nos i špičatou bradu

2. 5. 2016
Máte pocit, že váš nos je příliš široký, brada moc špičatá nebo je váš obličej zbytečně kulatý? Pak právě pro vás je ideální nový hit v líčení – konturování obličeje. Dokonalá hra barev, světla a stínů tak může začít.

Cílem konturování obličeje je především nenápadně potlačit určité nedostatky a naopak zvýraznit přednosti, třeba velké oči anebo krásně souměrná ústa.

Budete proto k němu potřebovat konturovací paletku s různými odstíny (měla by obsahovat kombinaci rozjasňujících i tmavších matných odstínů), světlý rozjasňující korektor, matný bronzující nebo konturovací pudr a také světlejší fixační pudr bez třpytek.

Využijete i tvářenku ve světlém a tmavším odstínu. Neobejdete se ani bez konturovacího štětce (bývá obvykle plochý a může mít zešikmené pevnější štětiny), štětce na pudr a také sjednocujícího make-upu.

Klepněte pro větší obrázek

Bude to chtít také trochu času i šikovnosti. Alespoň zpočátku, než najdete pro vás ten nejvhodnější postup, aby konečný výsledek opravdu stál za to.

Konturování je poměrně náročné a i vizážisté se tuto metodu dlouho učí a zkouší, proto klidně nejprve začněte třeba jen s částí obličeje, například se zúžením nosu, a jakmile si metodu osvojíte a budete s výsledkem líčení dokonale spokojena, postupně zkoušejte modelovat další partie.

Pamatujte si, že tam, kde budete chtít ubrat, přidejte vždy tmavý odstín, pokud budete chtít naopak přidat, například některé partie opticky rozšířit, projasnit či zamaskovat stopy únavy, sáhněte po odstínu světlém (klidně i se třpytkami, ty zintenzivní projasnění). Proto se světlé odstíny nanášejí hlavně do středu obličeje, protože tím tak nejsnáze projasníte celou tvář.

Máme tu pro vás video s návodem jak na konturování obličeje.

Nenápadné přechody

Modelování obličeje začínejte vždy make-upem – sjednotí tón pleti a zakryje nedokonalosti. A pak už se soustřeďte na konkrétní partie. Například v případě optického zúžení kulatého obličeje naneste tmavý odstín po stranách obličeje od spánků až dolů ke spodní čelisti a také trochu do středu tváří, nejlépe až pod lícní kosti.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Rozjasňující odstín přijde do středu čela, pod oči, na lícní kosti a také do střední části brady. Na větší plochy používejte spíše tmavý odstín konturovacího pudru nebo tmavý odstín tvářenky, protože se lépe nanáší a také roztírá, na menší pak tmavé odstíny z konturujících paletek, bývají krémové a při roztírání to chce získat cvik.

Zúžení nosu provedete tak, že tmavým pudrem poprášíte nos po obou vnějších stranách. Následně přijde na řadu světlý rozjasňovač – vťukněte ho do středu čela a po celé délce nosu.

Příliš špičatou bradu zamaskujete tmavým odstínem. Ten nanesete právě na nejšpičatější místo a také lehce po stranách tváří.

Zvýraznit například můžete i rty a to pomocí rozjasňovače – tím jemně obkreslete horní ret a naneste ho také do středu spodního rtu. Pomocí konturovací tužky obkreslete tvar rtů a vyplňte rtěnkou a leskem.

Pamatujte na to, že vždy je třeba oba odstíny dobře rozetřít, ať už prsty, pomocí štětce případně houbičky na make-up, aby barevné přechody nebyly tak výrazně viditelné, ale naopak působily co nejvíce přirozeně. Konturování na závěr vždy zafixujte pudrem. A dál potom pokračujte v líčení očí a rtů jak jste běžně zvyklá.

 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Foto: Profimedia.cz, archiv

 

Maminka Roku 2019
Témata: Krása a styl, Lícní kost, Horní ret, Konečný výsledek, Třpytka, Vnější strana, Střední část, Obličej, Nos

Mohlo by vás zajímat
Něžné, dojemné i smutné. Prarodiče se poprvé vidí s vnoučaty
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Dvojčata s křehkými kostmi. Narodila se se zlomeninami, ublíží jim i mazlení
Kojení strašně bolí! Proč mě nikdo nevaroval, diví se Nikol Moravcová
Po narození syna se můj obdiv k Táně prohloubil, říká Vojtěch Dyk
Těhotenství jim navždy změnilo tělo. Není se za co stydět, vzkazují tyhle matky!
Své děti miluju, ale cizí mi vadí o to víc. Jsem divná?
Nejtěžší je rozdělit čas a pozornost pro každé dítě, říká devítinásobná maminka
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?

Horoskopy

Vodnář Sem tam si vyhodíte z kopýtka a nesledujete dění kolem sebe. V tomto případě brzděte a věnujte se své…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Michaela, Michala, Michelle

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu