Maminka.czLéto s dětmi

Kam s dětmi vyrazit na koupaliště? Tady jsou tipy na ta nejlepší

Simona Procházková 2.  7.  2021
Prázdniny začínají, a tak určitě přijdou vhod tipy, kam se můžete s dětmi vydat k vodě a užít si společně den plný parádního koupání a zábavy. Přinášíme i aktuální informace o tom, jak je to na koupalištích s testy a opatřeními proti covidu-19.

Veřejná koupaliště a plovárny začátkem prázdnin otevřely naplno své brány, tak přinášíme inspiraci, kam můžete vyrazit s rodinou za koupáním a zábavou. Nezapomínejte ale, že i na koupališti jste povinni dodržovat platná proticovidová opatření, především co se týká hygieny, rozestupů a shlukování na veřejně dostupných místech. 

VIDEO: Tady to bude děti bavit! Které hrady a zámky musíte navštívit?

Mladá Boleslav

Areál koupaliště v Mladé Boleslavi nabízí zábavu ve vodě i na souši. Vodní plochy jsou vyhřívané, díky tomu je možné koupání v bazénech i za chladnějšího počasí. Koupaliště je rozdělené do čtyř částí: na vodní svět s multifunkčním bazénem, skluzavkami, tobogánem a brouzdalištěm, dětské hřiště a sportovní hřiště a písečnou pláž s nafukovací trampolínou. Nechybí ani občerstvení a půjčovna sportovního náčiní. V hlavní sezoně tu funguje potápěčské centrum.

Veselské pískovny

Koupání skoro jako na břehu blankytného moře si užijete na jihočeském Třeboňsku, nedaleko Veselí nad Lužnicí. Ve zdejších zatopených pískovnách vzniklo po těžbě štěrkopísku celkem pět samostatných jezer a voda je v nich dokonale průzračná. Užít si můžete malé plážičky ukryté v trávě nebo ty písečné, na těch větších je k dispozici občerstvení.

Jureček

Legendární prvorepubliková plovárna Jureček v Říčanech, kousek za hranicemi Prahy, kterou kdysi s oblibou navštěvoval třeba herec Oldřich Nový, nabízí skvělé koupání i další vyžití pro celou rodinu. Deku si můžete rozložit na travnaté pláži, k posezení láká restaurace s venkovní terasou. K dispozici je také kiosek s občerstvením, dětské hřiště a hřiště na plážový volejbal. Výborný oběd nebo večeři si dopřejte v místní restauraci, vyhlášené v okolí svou špičkovou kuchyní.​

Pasohlávky

V malebné krajině jihomoravské Pálavy, na břehu Novomlýnských nádrží, najdete areál, jehož součástí je kemp Merkur a přírodní koupaliště Laguna. V kempu se můžete ubytovat v chatkách, bungalovech, stanech i karavanech. Najdete tady bohatou nabídku vodních sportů, půjčit si můžete loďku i šlapadlo. Ke koupání slouží dvě samostatné oddělené laguny, velká a malá. Příjemný je pozvolný vstup do vody, pláže jsou písčito-travnaté. Samozřejmostí je několik možností občerstvení, nechybí dětský koutek ani hřiště na volejbal. V blízkosti se nachází také oblíbený aquapark Aqualand Moravia.

Nejlepší dětské zábavní parky v Česku! 9 tipů, kam vyrazit o víkendu

 Kníže

Oblíbené koupaliště v Jičíně v srdci Českého ráje má dlouhou historii. Postaveno bylo před téměř sto lety na břehu stejnojmenného rybníka. Dnes na tomto místě najdete moderní vodní areál, lemovaný zelení. K dispozici je vnitřní a venkovní plavecký bazén, skluzavky i tobogán, relaxační bazén s masážními lavicemi a vodními gejzíry, dětský bazén i oddechová zóna. Nechybí občerstvení ani travnatá plocha na slunění. Součástí areálu je Aquacentrum se saunovým světem.

Džbán

Pražské venkovní koupaliště, známé svou čistou vodou, se nachází v blízkosti populárního výletního cíle, přírodní rezervace Divoká Šárka. Můžete si tu zaplavat nebo jen odpočívat a slunit se na travnatém břehu. K dispozici jsou lehátka zdarma, půjčí vám tu šlapadlo a paddleboard, v areálu je stánek s občerstvením. Využít je možné venkovní převlékárny, nechybí ani sprchy s pitnou vodou. Rodiče malých dětí potěší pozvolný vstup do vody, k dispozici je i dětské, volejbalové a paintball hřiště.

Lhota

Zatopený lom nedaleko Nymburka je vyhlášeným a zejména o víkendech velmi vyhledávaným místem, kam se vyráží koupat a relaxovat lidé z dalekého okolí. A není divu. Jezero se pyšní křišťálově čistou vodou, krásnými písečnými plážemi, deku si můžete rozložit také na travnatém břehu nebo ve stínu borovic. Počítejte se vstupným, zaplatíte i za parkování. Pokud jde o zázemí, nechybí celá řada stánků s občerstvením, půjčovna lodiček, dětské a volejbalové hřiště. Část pláže je vyhrazena pro nudisty.

 Barbora

Populární vodní nádrž nedaleko severočeských Teplic vznikla zatopením stejnojmenného povrchového dolu na hnědé uhlí a nabízí veškeré pohodlí, krásné koupání, kvalitní sociální zázemí, několik možností občerstvení, a hlavně spoustu zábavy. Kromě plavání můžete zkusit potápění (potápěčská škola), windsurfing, paddleboard nebo plachtění, půjčí vám tady i kajak. Kdo chce sportovat, může na plážovém hřišti pro míčové hry. Koupání je možné na dvou písčitých plážích, na té hlavní nechybí převlékárny, restaurace a plážový bar. Přespat můžete v kempu.

Kde zahájit prázdniny s dětmi? Tyhle tipy na výlety nadchnou všechny!

Lipno nad Vltavou

Rozlehlá písečno-travnatá pláž v Lipně nad Vltavou je jednou z nejkrásnějších na březích „českého moře“. Táhne se po celé délce obce, je precizně upravována a vstup do vody je písečný a velmi pozvolný. V bezprostřední blízkosti najdete několik restaurací i stánků s občerstvením (včetně cukrárny se zmrzlinou), půjčovnu loděk a šlapadel i dětské hřiště. A když se náhodou zkazí počasí, jen o kousek vedle se pak nachází další lákavá atrakce, a to Aquaworld Lipno. V menším aquaparku je krytý bazén s vířivkami, skluzavkami a vodními vodotrysky pro děti a také saunový svět. Můj tip: pokud toužíte po soukromí, naprosto unikátní písečnou plážičku objevíte na protějším Králičím ostrově. Dostanete se tam na loďce, člunu nebo šlapadle, ale chce to vyrazit hned po ránu.

Žamberk

V podhůří Orlických hor, rozprostřené v údolí řeky Divoké Orlice i na okolních kopcích, leží malebné městečko Žamberk. Místní koupaliště je příjemným areálem, velkým tak akorát, kde nechybí plavecký bazén s dětským brouzdalištěm, venkovní aquapark se skluzavkami a třemi tobogány, sportovně-zábavní prostor i autokemp. Děti si vyhrají na pískovišti a otužilci se můžou vykoupat také v řece. Nechybí bufet, restaurace a hřiště na plážový volejbal.

5 tipů na letní výlety, které si užije celá rodina!

Milada

Velké jezero vzniklo zatopením hnědouhelného dolu Chabařovice a voda je tu tak čistá, že dohlédnete až několik metrů pod hladinu. Kromě skvělého koupání je tady  oblíbené také rybaření a jachting. Kolem jezera vede cyklotrasa, po které dojedete do Ústí nad Labem nebo Teplic.

Vápenka

Dokonalé rodinné koupaliště v retro stylu se vám bude líbit. Najdete ho na okraji Liberce, v části Hanychov, nedaleko od tramvajové zastávky „Vápenka“ ve směru z centra města na Ještěd. K dispozici jsou zelené travnaté plochy pro odpočinek, dětské brouzdaliště, skluzavka i hřiště pro nejmenší. Na veškeré dění tu dohlíží plavčík, samozřejmostí jsou sprchy a převlékárny, příjemná je rovněž zastřešená terasa. Otevřeno tu mají podle počasí.

Covid opatření: co musíte splnit a dodržet?

V současné době je povoleno otevření koupališť a bazénů za dodržení režimových pravidel a při naplnění kapacity návštěvníků do maximálně 75 %. Lidé se nesmí shromažďovat a platí minimální rozestupy dva metry. Z důvodu typu provozu není povinná ochrana dýchacích cest při pobytu ve vodě, nasazena by ale měla být ve společných prostorech (pokladny, šatny a toalety, občerstvení).

V případě vstupu do areálu musíte splnit alespoň jednu z těchto podmínek: 

  • absolvování PCR testu v posledních 7 dnech
  • absolvování POC antigenního testu v posledních 72 hodinách
  • absolvování testu v práci či ve škole v posledních 72 hodinách
  • mít laboratorně potvrzené prodělání covid-19, které není starší jak 180 dní
  • mít alespoň 22 dnů po první dávce vakcíny, přičemž mezi podáním první a druhé dávky nesmí uplynout víc než 90 dnů a od druhé dávky více než 9 měsíců
  • u jednodávkové vakcíny musí od očkování uplynout alespoň 14 dní, ale ne více než 9 měsíců
Kam na výlet s dětmi? ZOO je sázkou na jistotu. Tady je 11 tipů na ty nejkrásnější
Jak naučit děti plavat? Naučte je splývat a s chválou to nepřehánějte
Osm nejlepších aquaparků v Česku: Sem rozhodně musíte s dětmi vyrazit!

Léto s dětmi

Hledáte inspiraci, co podniknout a kam vyrazit s dětmi  o prázdninách? Kde si užijete sport, zábavu a dobrodružství? Přinášíme spoustu inspirativních nápadů, praktických tipů a rad. Dozvíte se, kde najdete nejkrásnější místa na výlety, rodinné cyklo a pěší turistické stezky, kam se vydat za kulturou, kde objevíte zajímavá místa. Nechybí ani praktické tipy a důležité informace, týkající se dovolené a cestování, které potřebujete vědět.

Témata: Rodina, Děti, Rodina a vy, Retro, Léto s dětmi, Praktické rady, Tipy na výlet, Za zábavou, Prázdniny, Léto s tebou, Odstup, Mladá Boleslav, Hygienička, Zelení, Bazén, Pláž, Pálava, TOBOGA, Novomlýnská nádrž, Říčany, Covid, Pasohlávky, Posezení, Divoká, Skluzavka
Mohlo by vás zajímat
Vévodkyně Kate na fotkách se šperky po své tchýni. Co všechno mají ještě s Lady Dianou společné?
Procházková Simona
Královská rodina
Dejte miminku jídlo do ruky! Víte, co je BLW? A co na něj lékaři?
Granátová Zuzana
Děti a jídlo
GALERIE: Přáli si pro dceru sourozence a dočkali se paterčat! Jak žije rodina, kterou milují celé Spojené státy?
Formánková Simona
Instagram
Těhotenství jim navždy změnilo tělo. Není se za co stydět, vzkazují tyhle matky!
Kolinová Gabriela
Po porodu
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Wallerová Radka
Porod
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova
Dojemné, syrové, lidské. Nahlédněte do největší galerie porodních fotek!
redakce
Porod
Za tři dny bez plenek! Snadná a rychlá metoda, která stojí za vyzkoušení
Batole