Maminka.czSlavní rodiče

Královští sourozenci děkují zdravotníkům! Potlesk za boj proti koronaviru

redakce 24.  4.  2020
Už se z toho stává tradice. Ve čtvrtek večer se v Británii hromadně tleská zdravotníkům – konkrétně státnímu zdravotnictví NHS – za to, jak bojuje s koronavirem. A jako tradičně se připojila i rodina Kate a Williama včetně všech dětí.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Poděkování sestrám, ošetřovatelům, doktorům a vůbec všem zdravotníkům je na ostrovech mimořádně populární. Královská rodina se připojila k dalším milionům lidí, kteří v osm večer vyšli na balkony nebo přede dveře a tleskali, pískali, troubili nebo dokonce vystřelili ohňostroj. 

Některé budovy v Londýně se přidaly s nasvětlením zobrazujícím symbol NHS. 

Jak slavní rodiče uspávají děti: Komu funguje tekoucí voda a komu nošení?
Tereza Fajksová: Zamilovanost nepřišla hned, po porodu jsem měla úzkosti

Speciál o koronaviru

Koronavirus se objevil poprvé na začátku prosince 2019 v  čínském městě  Wu-chan. Onemocnění, které tento koronavirus způsobuje, dostalo označení COVID-19.  Koronaviry vyvolávají nemoci od běžného nachlazení po syndrom akutního těžkého onemocnění dýchacích cest. Onemocnění se přenáší vzduchem  kapénkovou infekcí a nejčastěji zasahuje sliznice horních a dolních dýchacích cest a spojivky. Inkubační doba je 7 - 14 dní. Mezi příznaky koronaviru patří zvýšená teplota, dušnost, kašel, únava a bolesti svalů.

Uzavření škol|Nárok na ošetřovné|Testování na koronavirus|Léčba koronaviru|Rouška bez šití
 
Témata: Koronavirus, Slavní rodiče, Rodina, Sourozenci, Tradice, Tereza Fajksová, Král, Velká Británie, William, Kate, Boj, Milión lidí, Ostrov, Zdravotníci, Londýn, NHS, Ošetřovatel, Potlesk
Mohlo by vás zajímat