Maminka.czČasopis Maminka

Království čtyř dcer: Jak se žije velkým rodinám, kde převládá ženská energie?

Jana Potužníková 23.  7.  2022
Zdroj: archiv
Království čtyř dcer: Jak se žije velkým rodinám, kde převládá ženská energie? | Zdroj: archiv
Následující maminky mají každá čtyři dcery. Jak se žije uprostřed rozmarné holčičí energie? A jak náročné je v takovém rodinném uskupení stíhat vlastní soukromý život a plnit si sny?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Ke každému miminku jsem potřebovala dozrát

Klepněte pro větší obrázek
Tereza Hošková, zakladatelka značky Julie Store

Dcery: Elizabeth (20), Lilien (16), Julie (8), Dína (3)

Když šla Tereza Hošková před posledním porodem na kontrolu, vedla ke gynekologovi i nejstarší dceru, která právě zahájila sexuální život. Doslova se v křesle vystřídaly. První tři dcery měla u porodu té čtvrté, jež navíc přišla na svět doma, obklopená nejbližšími. Tak to Tereza cítila jako správné. Tak vnímá, že by mělo fungovat ženské poselství, předání síly i sebeúcty z matky na dceru.

Od dětství jsem se obklopovala miminkovskou energií – na každém rodinném videu jsem s panenkou! Když to viděl můj muž, ptal se, proč jsem mu to nepustila dřív, že by měl aspoň tušení, do čeho jde!“ směje se Tereza Hošková. Chtěla dělat i porodní asistentku, nakonec si ale našla jiný směr, nicméně touha po dětech ji neopustila. „Stačí mi pochovat si miminko, speciálně holčičku, a doslova mi blázní vaječníky. Ale po čtvrtém těhotenství vím, že tělo by další takovou zátěž nezvládlo. A taky věřím, že za nějaké tři roky budu babička,“ vypráví Tereza a je evidentní, že silný vztah k mateřství od ní přebírají i její dcery.

Všechny porody měly svou sílu

„Myslím, že je to i tím, jak jsem k nim dozrávala já. První dvě děti jsem rodila běžně v porodnici, ale podruhé jsme měly s Lili opravdu na kahánku. Tehdy jsem řekla, že už žádné dítě nechci. Jenže touha přišla a já musela nejprve zpracovat strachy z porodu a věřit, že další zvládnu.“ Chodila na semináře, hodně se spojila s ženskou komunitou a prošla určitou transformací. „Třetí porod pak byl doslova přeléčení, hluboká láska k muži a životu!“ vzpomíná Tereza, která se se sotva dvoutýdenní Julinkou v náručí stěhovala s mužem a staršími dcerami do Belgie (za jeho prací). „Nádherná zkušenost! Na Belgii vzpomínáme s láskou a pořád tam jezdíme na oblíbená místa. Před návratem do Česka jsme hodně věcí rozprodávali. Ale když si přijeli pro přebalovací pult, zjistila jsem, že mě bolí ho prodat, a začala jsem tušit, že miminkovské období nekončí… Po čtyřech letech přišla Dína. A přinesla s sebou při domácím porodu neuvěřitelnou sílu. Při zrození nebyl jen tatínek, ale přiběhla i naše nejstarší, pak druhá, pro třetí manžel doběhl. Z placenty mi dcery připravily smoothie, a já byla konečně celá. Tohle mi totiž chybělo v porodnici – možnost být hned s nejbližšími. A vím, že dcery jsou tím nesmírně posílené.“

Žádná harmonie není samozřejmá

Zní to poeticky, že? Ale nic není stoprocentně ideální. „Zažili jsme s mužem hodně ups and downs. Jsme spolu 28 let! A se čtyřmi dětmi je vše ještě složitější, protože mít čas spolu vykomunikovat nedorozumění je skoro nemožné. Intimní život jde často také stranou.

premium

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium plus

Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Maminka.cz
Témata: Porod, Časopis Maminka, Rodina, Děti, Dcera, Sofie, Energie, Česká republika, Beátka, Maminka, Belgie, Margareta, Láska, Afrodita, Kristina, Máma, Lilien, Praha, Elizabeth, Dína, Helenin
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
První vteřiny po porodu na 30 fotkách: Tohle jsou největší emoce v životě žen!
Víchová Terezaswp
Galerie
Natálie a Kordula: Dospívající krásky, které dostaly do varu celé Vary. Co na to jejich slavné mámy?
Mrázková Dita
slavné děti
Chcete titul Rodič roku? Pak se těmhle větám rozhodně vyhněte! 27 rozhodnutí, která zkazila dětem celý den!
Formánková Simona
Rodičovství
Měla to být památka, a vznikl trapas: 15 těhotenských fotek, které nedojmou, ale spíš rozesmějí
Formánková Simona
Galerie
Slavné české topmodelky ukázaly své dospívající syny: Který je kopií své mámy?
Mrázková Dita
Slavné maminky
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
5 důvodů, proč miminka doopravdy potřebují zavinovačku
Procházková Simona
Novorozenec
Úsměvná realita těhotenství! Pobavte se nad snímky, které sdílely nastávající maminky na sociálních sítích
Formánková Simona
Galerie