Maminka.czSlavní rodiče

Krása není luxus

Šárka Schmidtová 16.  11.  2009
Krása není luxus
Všichni víme, že celebrity na svých tělech nešetří. Jsou plastiky opravdu takový luxus, že si je mohou dovolit jen ony? Už dávno ne! Pokud uvažujete o tom, že trochu pomůžete přírodě, pak se můžete nechat inspirovat.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Plastické a estetické zákroky se pomalu, ale jistě stávají běžnými – už dávno nejsou výsadou jen slavných a bohatých. I finančně jsou docela dostupné, stačí si odepřít třeba jen jednu dovolenou a investovat peníze do svého těla. Kromě toho se už pomalu přestávají tabuizovat; modelky se nestydí za to, že mají vylepšené poprsí, nosatice přiznávají, že si nechaly vymodelovat nový nosánek, a stane se, že ani starší žena neskrývá, že svému obličeji trochu pomohla. Ale jako ve všem, i zde platí pravidlo – všeho s mírou! Takže kdo plastiky zvládl – a kdo je naopak jejich otrokem?

Pomoc na pravém místě

Nový nosánek – proč ne? Jako jedna z prvních, kdo do toho „šel“ už před téměř dvaceti lety, byla zpěvačka Linda Finková, kterou pánbůh (a geny) obdařil opravdu nehezkou „skobou“. Snad se na mne nebude zlobit, ale jinak to říct nejde. Ale ne a ne se rozhodnout pro změnu… a pak Lindě pomohla náhoda. Když jí bylo asi dvacet let, tak se koulovala a dostala ledovkou ránu do nosu. „Nechala jsem si ho spravit, vyndat zlomené kůstky, a když už byl pan doktor v tom, tak vymodeloval i nový nosánek,“ říká Linda. Na žádné další zákroky se prý zatím nechystá – nemá na to při práci a péči o dvě děti, jedenáctiletou Viktorku a ročního Matouše, stejně čas. „Až mi bude pětačtyřicet padesát a zjistím, že mám nějaké velké vrásky kolem očí nebo mi padají víčka, tak možná plastice podlehnu; na zpěvačku s vytahanými prsy a pytlíky pod očima je samozřejmě horší pohled než na takzvaně přešitou, proto nejsem proti tomu nechat si upravit zevnějšek.

Mnohdy to není ani poznat a člověk nejen vypadá lépe, ale také se asi lépe cítí,“ přiznává. Příroda byla macešská i k bývalé manželce Brada Pitta Jennifer Anistonové, ale protože podstoupila první operaci nosu už v roce 1994, těžko se pátrá po tom, jak vlastně její nosík původně vypadal. Tvrdí, že na operaci šla z důvodu vychýlené nosní přepážky, která jí bránila v dýchání. Ta první se prý nepovedla, takže si ji zopakovala na začátku roku 2007. Zpěvačka však popírá, že byly obě operace provedeny z kosmetických důvodů. U věhlasného chirurga Jana Měšťákasi nechala zmenšit a vymodelovat nos už před osmi lety i Leona Machálková, nedávno si zašla na lehký operační zákrok, který se také týkal nosní přepážky. Že podstoupila plastiku nosu, Leona, maminka šestiletého Artura, nikdy neskrývala – koneckonců proč taky? Pokud se nový nosánek povedl, pak si ho její okolí jistě muselo všimnout, proto to přece žena dělá. Novým hezčím nosem se může pochlubit i herečka Daniela Šinkorováči zpěvačky Monika Absolonová a Bára Basiková.

Krásná ňadra

Před dvaceti lety byly zvětšené či upravené prsy opravdovým tabu; jako by se ženy bály, že budou méněcenné, pokud jejich partner či okolí odhalí, že nejsou „pravé“. Možná, že nebyla úplně první známou osobností, která si nechala své poprsí vylepšit, ale určitě jí patří prvenství v jiné věci – svůj zákrok netajila. O kom je řeč? O zpěvačce Daře Rolins. Ještě před narozením dcery Laury si nechala upravit ňadra a výsledek je přímo omračující! Navíc dokázala, že není problém mít plastiku prsů a kojit, čehož se mnoho žen obává. Mimochodem, Dara má i nový vylepšený nos.

Nové poprsí si nechala vymodelovat také bývalá tanečnice Kateřina Kornová, a ani ona to nijak zvlášť neskrývala. Dokonce se nechala nafotit do jednoho lechtivého pánského magazínu. V poslední době není moc vidět; věnuje se svým dětem, dcerce Kristiněa především sedmnáctiletému hendikepovanému Filipovi.

V nedávné době byl odstartován závod modelek o to, která bude mít hezčí ňadra; jako jedny z prvních do toho šly Kateřina Průšováa Diana Kobzanová, ty další už nestojí za zmínku, protože svoji kariéru postavily vyloženě na svých „čtyřkách“. Pozadu samozřejmě nezůstávají ani zahraniční celebrity. Herečka Carmen Electrasi poprsí nechala zvětšit na velikost košíčků E a prý jí to pomohlo získat tisíce obdivovatelů po celém světě. Známou experimentátorkou v tomto směru je také herečka, se kterou se Carmen potkala v seriálu Pobřežní hlídka, Pamela Andersonová. Ta si nechala prsy nejprve zvětšit, pak zmenšit a pak zase vylepšit… Co na to asi říkají její synové Brandon a Dylan? Mnohé by možná spíš zajímalo, proč neustále podstupuje martyrium bolesti a za věčnými plastikami nezavře jednou provždy dveře. Nedávno obletěla svět povedená fotografie jednoho paparazziho, který zvěčnil modelku Katie Priceovou, přezdívanou Jordan, ze strany a odhalil tak z dekoltu vystupující dlouhou jizvu, která se táhla až do podpaží.

„Mám plastiku, a co má být?“ prohlásila tehdy modelka a víc se tím nezabývala. Některé ženy naopak touží po tom mít prsy menší, aby s sebou „netáhly takovou váhu“ a nebolela je záda. Zahraničí v tomto směru reprezentuje herečka Drew Barrymoreová, která si nechala chirurgicky zmenšit ňadra už v šestnácti letech – původní velikost k její drobné postavě neseděla a způsobovala jí i bolesti zad. U nás podstoupila obdobný zákrok bývalá politička Petra Buzková.

A co obličej?

Plastiky obličeje jsou kapitolou samy o sobě. Pokud je podstupují ženy do čtyřicítky, nijak zvlášť je neskrývají; on je takový botox dnes už otázkou spíš drobné korekce než nějakého zvláštního zásahu. Ovšem žena nad čtyřicet či padesát let už většinou neinzeruje, že je upravená, brání jí v tom cosi jako: „…dám tím najevo, že už jsem stará…“ Běžným zákrokem se stala operace horních či dolních víček, která překročila konečně i hranice pohlaví, takže si ji nechal udělat například zpěvák a muzikant Petr Jandači herec Jiří Langmajer. Muži to netají, ale která žena by něco takového přiznala veřejně? Spíš jsou tady ty, které tvrdí, že žádnou operaci nikdy nepodstoupily ani podstoupit nehodlají, jako třeba Zlata Adamovskáči Jana Paulová. A těmto dvěma opravdu věříme. Stejně jako Květě Fialové– krásné bez plastik.

Ale jsou i nepovedené plastiky obličeje, a je jich dost. Například Baby ze slavného filmu Hříšný tanec znal v její původní podobě každý, ať měla nosík jakýkoli. Po operaci už to tak povědomý obličej nebyl. Charakteristický nos zmizel. A Jennifer Greyována to možná tak trochu i dojela... Prakticky se už neprosadila. Představte si, kdyby něco takového udělala taková Barbra Streisandová! Mezi jednu z nejpříšernějších plastik patří „obluda“ Donatelly Versace, která po smrti svého bratra řídí impérium světové módní značky, nebo vdova po legendárním zpěvákovi Elvisovi Presleym Priscilla, která si nechala zvětšit rty, což taky slavně nedopadlo. Zvětšování rtů je vůbec kapitola sama pro sebe, nijak zvlášť na kráse nepřidala ani herečce Meg Ryanové, která je po jejím absolvování sice k poznání, ale i k pláči, či Melanii Griffithové, jež podstoupila řadu estetických zákroků jen proto, aby jí neutekl mladší manžel Antonio Banderas. Se stejnou ideou na to šel kdysi charismatický Michael Douglaspoté, co pojal za ženu výrazně mladší a krásnější herečku Catherine Zeta-Jonesovou. Tak dlouho chodil se džbánem pro vodu, až se ucho utrhlo… a plastiky mu spíš ublížily. Plastičtí chirurgové se vyřádili i na Mickeym Rourkem, ale úplně nejvíc si je užil král popu Michael Jackson.

Silikonové krásky

Nedávno probíhala kdesi v Evropě soutěž Miss plastika. Není to k smíchu? Zúčastnit se mohly pouze ženy, které byly „přešité“ od hlavy až k patě. Normálnímu člověku, který se na to díval, musel jít mráz po zádech – vždyť to se přece volila nejhezčí mrkací panna, ale už ne opravdová žena! Ale i takové jsou mezi námi… Naštěstí ne přímo v české kotlině, ale stačí porozhlédnout se ve světě: třeba Cher, které táhne už na sedmdesát! Nebo padesátiletá Madonna. Nebo Paris Hiltonová, která podobné eskapády provádí zřejmě proto, že nemá co na práci. Na takových typech je nejzábavnější to, že už nemají vlastně žádný věk, není možné odhadnout nic. Jsou neurčitého stáří, možná, že by se dal nazvat „kosmický“. Stojí to pak vůbec za to? Herečka Jana Paulová, máma dvou dospělých dcer, svůj věk nijak neřeší a dokonce se přiznala: „Jsem zvědavá, jak budu vypadat jako babička.“ A dodala, že náš obličej odráží to, jak jsme žili, jací jsme, a je škoda tu mapu zničit. Ale zase na druhou stranu – pokud nejste s něčím na sobě spokojeni, změňte to. Jen si dejte opravdu velký pozor, ať nedopadnete jako silikonové krásky a tu svoji mapu života úplně nepředěláte.

Témata: Slavní rodiče, Časopis Maminka, Krása a styl, Krása, Elvis Presley, Pamela Anderson, Paris Hilton, Drew Barrymore, Michael Jackson, Jana Paulová, Hilton, Catherine Zeta-Jones, Ryan, Griffith, Carmen, Versace, Catherine Zeta Jones, Normální člověk, Madonna, Pobřežní hlídka, Leona Machálková, Pamela Andersonová, Priscilla, Antonio, Luxus
Mohlo by vás zajímat