Maminka.czSlavní rodiče

Krásné slavné ženy, které zdobí vrásky

12. 5. 2013
Krásné slavné ženy, které zdobí vrásky
Jsou krásné, i když jim už dávno není dvacet. Na rozdíl od těch dvacetiletých ale mají nadhled, životní zkušenosti, smysl pro humor i půvab, který s věkem nijak nesouvisí.? let

Marie Kadeřábková, bývalá modelka, podnikatelka

„Nejvíc přitažlivá jsem se cítila po čtyřicítce. Mladé holky nosí krátké sukýnky a extrémně vysoké podpatky a vlastně nemají co odkrývat. A vy přece musíte mít tajemství! Zkušená žena už ví, která bije, zná své nedostatky a přednosti a ví, že není třeba na ně upozorňovat, protože přijde pravá chvíle a... V noci je každá kočka černá, a když jste trpělivá, proč byste si nepočkala. Když jdu do společnosti, kde bych mohla potkat potenciálního nebo bývalého milence, přesně vím, co dělám.

Dokážu mluvit tělem a používat ženské zbraně. V tom je ten věk krásný. Spoustu věcí už neřešíte, jen si sebe užíváte, tělo vám stále funguje a můžete sportovat a stále něco dělat. Umět stárnout je ale jiná věc. Jakmile si začne žena zkracovat sukně, tak víte, že něco hapruje. A ať skotačí, jak skotačí, tak to prostě není pravda.“ (Pozn. red.: Svůj věk nám Marie neprozradila.)

ČTĚTE TAKÉ: Video: Aňa Geislerová s Táňou Vilhelmovou ukázaly těhotenská bříška74 let

Marta Pospíchalová, bývalá modelka, novinářka

„Přijmout stáří je kumšt, není to vůbec jednoduché. Vzpomínám na scénu z filmu Ptáci v trní, v níž stojí Richard Chamberlain po koupeli nahý a nádherný, a přijde k němu stará hraběnka, která mu vyzná lásku slovy – stáří je trest, bůh mi nechal všechny touhy a chutě a dal mi tohle... Tím bylo řečeno naprosto vše. Věřte mi, že touhy po lásce a nakonec i po sexu ve vás stále jsou. Staří lidé nejsou mrtví... Zestárnout s noblesou se to má jako s vkusem. Buď ho máte, nebo nemáte.

Mám za to, že největší z citů je soucit, ačkoli se často říká láska. Nejdůležitější je přitom mít otevřené srdce a nepohrdat lidmi. Problém je, že dnešní doba seniory pohrdá. Ve světě přitom dávno zjistili, že upozadit starší generaci nebylo rozumné a že získat zkušenosti nelze žádným učením. Nejdůležitější, největší a nejsmysluplnější škola je totiž škola života.“

62 let

MIlada Karasová, bývalá modelka, podnikatelka

„Nejpřitažlivější jsem se cítila kolem pětatřicítky. To je podle mě ideální věk, kdy už žena o sobě všechno ví, rozumí svému tělu, takže si umí užít sex i zdravou koketerii, a umí pracovat sama se sebou. Ale nedá se to generalizovat, skvělá je i čtyřicítka nebo šedesátka. Ve výsledku totiž záleží na tom, jak si to člověk vnitřně nastaví, jak se má rád a cítí se spokojený.

Já se třeba umím smát, jsem velmi spokojená, vím si sama se sebou rady a mám kolem sebe naštěstí i lidi, kteří mi pomáhají, a kdybych chtěla ulítnout, dokážou mě vrátit zpět na zem. Samozřejmě mi vadí fyzická stránka stárnutí, což jsem si začala uvědomovat v padesáti, kdy vám začíná odcházet tělo. Ale takový je život. Nejsem z lidí, kteří si nechávají omlazovat obličej. Dokonce se toho i bojím, protože si myslím, že člověk nemá hazardovat, má být pokorný k tomu nahoře, jednoduše nemá zlobit.“

87 let

Soňa Červená, operní pěvkyně

„Člověk může být přitažlivý v každém věku. Co se týče krásy, jde přece o vyzařování z nitra, a to se léty nemění. Čím dál tím víc si uvědomuji, že nejlepší ozdobou je jednoduchost. To, co na vás upoutá, musí přijít zevnitř… Když mi bylo dvacet, byla jsem netrpělivá, ctižádostivá, snad i trochu nespravedlivá, zatímco teď jsem vděčná za všechno, co jsem zažila, co mne obklopuje; je to něco jako doba sklizně.

Stárnutí je totiž povinností. Povinností být hodnou starou dámou, která neočekává, že jí někdo určitě musí přepustit místo v tramvaji nebo jí dát přednost ve frontě. S přibývajícími roky mám stále větší přání, abych jednou skončila tuto pouť s tak čistým svědomím, s jakým jsem procházela celým životem. Jsem optimista, to mě přeneslo i přes ty nejsložitější situace, tak snad i přes to stárnutí. To je život. Můj život – aspoň zatím ještě.”


71 let

Marie Rottrová, zpěvačka

„Pokud jako já stojíte stále před kamerami nebo zrcadlem, příliš si neuvědomujete, že stárnete, a připadá vám, že to není tak dramatické. Stárnutí je pozvolné a člověk se s tím smiřuje. A protože se zároveň blíží konec, víte, že musíte žít naplno a užívat si každého dne, měsíce a roku… Faktem ale je, že jsem byla celý život paní Dokonalá. Všechno jsem chtěla mít na sto procent: v rodině, ve vztahu, ve zpívání, v domácnosti. A nastavit si pro sebe takovou laťku je velmi stresující.

Dnes už to tak není. Řekla jsem si, že bohatě stačí dělat všechno na takových osmdesát procent. Postupně jsem slevila a cítím se mnohem lépe. Na stárnutí je také hezké, že člověk už tolik nedá na mínění druhých. Jsem více svým pánem, jsem uvolněná a uklidněná ve všech oblastech života. Díky věku chápu spoustu věcí a bez problémů dokážu odpouštět. Je velmi osvobozující nemít na nikoho zlost.“

83 let

Květa Fialová, herečka

„Nikdy mě nenapadlo, že jsem stará. Neřešila jsem to. Teď mi bude 84 let a jsem ráda, že jsem se toho dožila. Za takový věk má člověk spíše děkovat než cokoli jiného. A že k tomu patří i nemoci? Tak to je. Jsem v tomhle jako Lenin, protože říkám, že dáváme práci študovaným holkám a klukům. Na besídkách v důchoďáku vždycky povídám: Baby, buďte dlouho nemocný, aby měli kluci a holky práci. Prožívám teď prostě nejlepší léta a miluju to.

Překonala jsem v životě spoustu věcí a trápení, překonala jsem různé zbytečné obavy a strachy. Ale teď už mám zkušenosti a říkám, že čím je člověk starší, tím je svobodnější. Letí jako pták a je absolutně svobodný. Už se nebojíte, protože víte, jak to je a proč to je. Musíme přijímat všechno pozitivně a nekecat jim nahoru do toho, co přijde, a jenom děkovat, děkovat a děkovat. Ne si stále stěžovat. Pro mě negace prostě neexistuje.“

Speciál časopisu Maminka Back to school
Témata: Slavní rodiče, Fyzická stránka, Pravá chvíle, Generali, Čtyřicítka, Operní pěvkyně, Besídka

Mohlo by vás zajímat
Růstový spurt: Období nenasytného kojence vás potká několikrát
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle nás nenapadlo!
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Chtěla jsem rodit do vody a být krásná. Vše bylo jinak, říká Kristýna Leichtová
Nechci být otrokem dětí. Dva potomci stačí, říká Agáta Prachařová
100 mimořádných fotek z porodu! Podívejte se, jak ho rodiny prožívají
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Příliš plná plenka i připoutání lezce do kočárku! To vše škodí vývoji. Co ještě?
S bývalým mužem mě usmířila jeho nová žena. Díky ní začal fungovat i jako táta

Horoskopy

Panna Pakliže vás dnes partner naštve hned ráno, nenechte si tím zkazit celý den. Na sto procent v práci…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Bohuslav, Bohuš, Božislav

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu