Maminka.czDomácí porod

Krejčíková, Leichtová, Abbasová... Které známé české maminky rodily doma?

Tereza Víchová 6.  8.  2021
Herečky, modelky a další známé osobnosti – mnohé z nich se rozhodly porodit své dítě doma a podělily se o zkušenosti na sociálních sítích nebo v rozhovorech. Podívejte se, které maminky nepřivítaly své dítě na svět tradičně v porodnici.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

V zahraničí je na mnoha místech porod doma nebo v porodním domě běžnou záležitostí,  u nás spíše výjimečnou a podléhající obvykle velké kritice. Každopádně je na rozhodnutí každé ženy zvážit výhody, rizika a všechny možné okolnosti, které mohou nastat. Nedávno jsme vám přinesli článek o americké moderní Popelce Hillary Duff, která svůj domácí porod komentovala a zveřejnila dojemné snímky z něj. Které české celebrity své dítě přivedly na svět také doma?

VIDEO: Když chcete odejít z porodnice dřív

Aneta Krejčíková

Aneta Krejčíková je maminkou Beníka, který se  narodil v porodnici, a Toničky – ta ale přišla na svět doma. Aneta byla tváří našeho projektu Chci si rodit po svém a „po svém" měla i druhý porod. Podrobnosti nám svěřila v podcastu, který si můžete poslechnout zde:

Aneta Krejčíková: Antonii jsem rodila doma, ale není to pro každou ženu

Aneta také zdůrazňovala, s jakým respektem k tomuto ožehavému tématu přistupovala a že se na porod velmi pečlivě připravovala a přihlédla i k tomu, že bydlí velmi blízko velké porodnice, do které by se při začínajících komplikacích neváhala vydat.

„Moje gynekoložka z myšlenky domácího porodu nadšená nebyla, ale chápu to. Jako lékařka s třicetiletou praxí nemá jen pozitivní zkušenosti. Navíc jsem kolem sebe měla hodně skeptických lidí a bylo náročné si svůj sen prosadit a uskutečnit," říká Aneta. Jako člověk podle svých slov „napojený na sebe" ale zvládla překonat i zažitý rodinný model „Porod je šílená záležitost" a Tonička přišla na svět tak tiše, že bráška vedle v pokoji celý porod prospal.

 
Témata: Porod, Slavné maminky, Instagram, Porodnice, Sociální sítě, Domácí porod, Popelka, Porod doma, Chci si rodit po svém, Hilary Duff, Grace, Noa, Lejla Abbasová, Noah, Tonička, Aneta Krejčíková, Luna Grace, Známá osobnost, Karolina, Kristýna Leichtová, Maminka, Karolina Kurková, Modelka, Čechy, Dom
Mohlo by vás zajímat
Neuvěřitelné – tahle holčička se narodila přeložená napůl!
len
Kuriozita
Pobuřující a zvrhlé? Nikoli, takhle se vychovávalo za dob našich prababiček. Neuvěřitelné fotografie jsou důkazem!
Mrázková Dita
Retro
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Největší těhotenská bříška ve své přirozenosti. Tyto mámy za ně sklidily obdiv i urážky. A to, světe div se, i od žen!
Mrázková Dita
Těhotenství
Porod v detailu a bez příkras. Podívejte se na 102 snímků, které vás ohromí svou krásou i syrovostí
Stöckbauerová Vanda
Galerie
Dejte „to” do ústavu, řekli jí o dceři. Jana se nevzdala a z „hadrové panenky” Johanky křeše denně zázraky
Víchová Tereza
Příběhy
Máma dvojčat a trojčat: Jsem unavená, chybí mi randění s mým mužem. S pěti dětmi je to sakra těžké, ale my se nedáme!
Mrázková Dita
Kuriozita
Vyroste z toho? Zploštělá hlavička miminka není jen vada na kráse
Láchová Michaela
Psychomotorický vývoj
První těhotný muž světa porodil 3 děti. Nechtěl jsem zůstat lesbickou ženou, opačné pohlaví je pro mě přirozenější, říká
Formánková Simona
transgender