Maminka.czDomácí porod

Krejčíková, Leichtová, Abbasová... Které známé české maminky rodily doma?

Tereza Víchová 6.  8.  2021
Herečky, modelky a další známé osobnosti – mnohé z nich se rozhodly porodit své dítě doma a podělily se o zkušenosti na sociálních sítích nebo v rozhovorech. Podívejte se, které maminky nepřivítaly své dítě na svět tradičně v porodnici.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

V zahraničí je na mnoha místech porod doma nebo v porodním domě běžnou záležitostí,  u nás spíše výjimečnou a podléhající obvykle velké kritice. Každopádně je na rozhodnutí každé ženy zvážit výhody, rizika a všechny možné okolnosti, které mohou nastat. Nedávno jsme vám přinesli článek o americké moderní Popelce Hillary Duff, která svůj domácí porod komentovala a zveřejnila dojemné snímky z něj. Které české celebrity své dítě přivedly na svět také doma?

VIDEO: Když chcete odejít z porodnice dřív

Aneta Krejčíková

Aneta Krejčíková je maminkou Beníka, který se  narodil v porodnici, a Toničky – ta ale přišla na svět doma. Aneta byla tváří našeho projektu Chci si rodit po svém a „po svém" měla i druhý porod. Podrobnosti nám svěřila v podcastu, který si můžete poslechnout zde:

Aneta Krejčíková: Antonii jsem rodila doma, ale není to pro každou ženu

Aneta také zdůrazňovala, s jakým respektem k tomuto ožehavému tématu přistupovala a že se na porod velmi pečlivě připravovala a přihlédla i k tomu, že bydlí velmi blízko velké porodnice, do které by se při začínajících komplikacích neváhala vydat.

„Moje gynekoložka z myšlenky domácího porodu nadšená nebyla, ale chápu to. Jako lékařka s třicetiletou praxí nemá jen pozitivní zkušenosti. Navíc jsem kolem sebe měla hodně skeptických lidí a bylo náročné si svůj sen prosadit a uskutečnit," říká Aneta. Jako člověk podle svých slov „napojený na sebe" ale zvládla překonat i zažitý rodinný model „Porod je šílená záležitost" a Tonička přišla na svět tak tiše, že bráška vedle v pokoji celý porod prospal.

 
Témata: Porod, Slavné maminky, Instagram, Porodnice, Sociální sítě, Domácí porod, Porod doma, Grace, Popelka, Chci si rodit po svém, Hilary Duff, Modelka, Dorotka, Karolina Kurková, Maminka, Čechy, Luna Grace, Aneta Krejčíková, Noah, Tonička, Kristýna Leichtová, Aida, Lejla Abbasová, Známá osobnost, Karolina
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Perličky ze žákovských knížek: Tyhle poznámky vás zaručeně pobaví, máte nějakou podobnou?
kog sim
Školák
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Syn se narodil hodinu po přijetí do porodnice, sama jsem mu nahmatala hlavičku: Jana se s námi podělila o porodní příběh i fotky
Formánková Simona
Vaše porodní příběhy
Tyto trapasy se nám opravdu staly! Maminky přiznaly, jaké zážitky si odvezly s sebou z porodnice
redakce
Porod
Jako vejce vejci? Těchto 12 dětí celebrit vypadalo ve stejném věku přesně jako jejich rodiče
Formánková Simona
Galerie
Pippa Middleton čeká třetího potomka: Co si zastánkyně zdravého životního stylu nehodlá odepřít ani u třetího těhotenství?
Mrázková Dita
Slavné maminky
Rychlá zeleninová polévka s krupičkou. Uvaříte ji za deset minut a děti si ji zamilují
redakce
Recepty
Rodiče, těchto 7 věcí přestaňte dělat. Nejlépe hned, přejí si pediatři
Procházková Simona
Děti a nemoci