Maminka.czDomácí porod

Krejčíková, Leichtová, Abbasová... Které známé české maminky rodily doma?

Tereza Víchová 6.  8.  2021
Herečky, modelky a další známé osobnosti – mnohé z nich se rozhodly porodit své dítě doma a podělily se o zkušenosti na sociálních sítích nebo v rozhovorech. Podívejte se, které maminky nepřivítaly své dítě na svět tradičně v porodnici.

V zahraničí je na mnoha místech porod doma nebo v porodním domě běžnou záležitostí,  u nás spíše výjimečnou a podléhající obvykle velké kritice. Každopádně je na rozhodnutí každé ženy zvážit výhody, rizika a všechny možné okolnosti, které mohou nastat. Nedávno jsme vám přinesli článek o americké moderní Popelce Hillary Duff, která svůj domácí porod komentovala a zveřejnila dojemné snímky z něj. Které české celebrity své dítě přivedly na svět také doma?

VIDEO: Když chcete odejít z porodnice dřív

Aneta Krejčíková

Aneta Krejčíková je maminkou Beníka, který se  narodil v porodnici, a Toničky – ta ale přišla na svět doma. Aneta byla tváří našeho projektu Chci si rodit po svém a „po svém" měla i druhý porod. Podrobnosti nám svěřila v podcastu, který si můžete poslechnout zde:

Aneta Krejčíková: Antonii jsem rodila doma, ale není to pro každou ženu

Aneta také zdůrazňovala, s jakým respektem k tomuto ožehavému tématu přistupovala a že se na porod velmi pečlivě připravovala a přihlédla i k tomu, že bydlí velmi blízko velké porodnice, do které by se při začínajících komplikacích neváhala vydat.

„Moje gynekoložka z myšlenky domácího porodu nadšená nebyla, ale chápu to. Jako lékařka s třicetiletou praxí nemá jen pozitivní zkušenosti. Navíc jsem kolem sebe měla hodně skeptických lidí a bylo náročné si svůj sen prosadit a uskutečnit," říká Aneta. Jako člověk podle svých slov „napojený na sebe" ale zvládla překonat i zažitý rodinný model „Porod je šílená záležitost" a Tonička přišla na svět tak tiše, že bráška vedle v pokoji celý porod prospal.

 
Témata: Porod, Slavné maminky, Instagram, Sociální sítě, Domácí porod, Porodnice, Chci si rodit po svém, Hilary Duff, Porod doma, Popelka, Modelka, Čechy, Kristýna Leichtová, Karolina Kurková, Noah, Maminka, Aneta Krejčíková, Tonička, Luna Grace, Známá osobnost, Aida, Dorotka, Lejla Abbasová, Karolina
Mohlo by vás zajímat
Preventivní prohlídky dětí. Kdy přesně vás čekají a proč jsou důležité?
Procházková Simona
Zdraví
Tahle máma zapsala 41 neuvěřitelných důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Pobavíte se
Procházková Simonakog
Mateřství
Jak a kdy rostou dětem zuby? Podívejte se do našeho kalendáře růstu zoubků
Procházková SimonaNovák Matějková Markéta
Zuby
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Nejočekávanější Maminka je tady! Maxi říjnové číslo vzniklo pod taktovkou šéfredaktorky Tamary Klusové
Formánková Simona
Časopis Maminka
Pět holek na krku! Jak se žije rodině s paterčaty?
Formánková Simona
Instagram
Tohle musíte vidět! Intimní, syrové i dojemné fotografie z porodů
Zenklová Veronika
Porod
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
To je ale bříško! Podívejte se na těhotenství s trojčaty týden po týdnu!
Kolinová Gabriela
Těhotenství