Maminka.czSlavné maminky

Kristin Davis žije pro své adoptované děti. Proč se Charlotte ze Sexu ve městě nikdy nechtěla vdát a jak řeší s dcerou pubertu?

Simona Procházková 7.  11.  2023
Krásná herečka si v mládí dlouho myslela, že se nikdy nevdá. „A měla jsem, zdá se, pravdu,“ říká dnes s úsměvem Kristin Davis (58), známá po celém světě jako beznadějná romantička Charlotte ze seriálu Sex ve městě. V první řadě je ale maminkou jedenáctileté Gemmy a pětiletého Wilsona. Obě děti adoptovala a péče o ně je její životní prioritou. Proč se nestihla vdát, jak bojuje s rasismem a co vštěpuje svým dětem?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Jako Charlotte York Goldenblattová v seriálu i filmech Sex ve městě touží po velké lásce, dokonalém manželovi a šťastné rodině se spoustou dětí. Mimo televizní obrazovky a filmová plátna je herečka naprosto spokojená jako svobodná matka dvou ratolestí, které adoptovala. Sama, bez partnera.

VIDEO: Seroš X: Sex ve městě: A jak to bylo dál...

„Vdavky pro mě nikdy nebyly důležité téma. Vyrůstala jsem na jihu, kde všichni v jednom kuse mluvili jen o manželství a rodinném životě. Já jsem se ale chtěla přestěhovat do New Yorku a hrát divadlo. Toužila jsem po volnosti a svobodě. No a ve třiceti jsem byla naplno zaneprázdněná natáčením Sexu ve městě, takže na hledání potenciálního manžela a otce svých dětí jsem prostě neměla čas," vzpomíná Kristin.

V roce 2011 adoptovala své první dítě, dceru Gemmu Rose, a její život i priority se ze dne na den naprosto změnily. „Než mi do života vstoupila moje úžasná Gemma, neuměla jsem si představit, že bych nepracovala, natáčení bylo celý můj svět. Najednou mě ale pohltilo děťátko, zcela a navždy. Dříve jsem si říkala: „Musím jít do práce, potřebuju to,“ a dnes si říkám: „Jasně, musím jít dnes do práce, ok,“ komentuje Kristin.

Klepněte pro větší obrázek

Mateřství jí tolik učarovalo, že v roce 2018 adoptovala druhé děťátko, syna Wilsona. Její ratolesti jsou pro ni středobodem světa. „Jsem hodně starostlivá máma, miluju s nimi trávit čas a snažím se je držet mimo zájem a pozornost médií, chci jim dopřát klidné dětství,“ říká.

Dnes již jedenáctiletá Gemma Rose (ano, druhé jméno dcerky je shodou okolností stejné, jaké pro svou vymodlenou dceru vybrala její postava ze seriálu Sex ve městě Charlotte, záměr to ale prý nebyl), má tmavou barvu pleti, což bylo, a občas dodnes je, pro spoustu lidí nepochopitelné až kontroverzní.

„Jsem běloška a žila jsem svůj život s „bělošskými privilegii.“ Myslela jsem si, že chápu, do čeho s adopcí dcery odlišného etnika jdu, co to obnáší a že to zvládnu. Dokud ale skutečně nemáte dítě s jinou barvou pleti a nezažijete, jak jsou někteří lidé schopni uvažovat a do jaké míry dokážou ubližovat, nejste připraveni. Setkala jsem se s velkou mírou nepochopení, s útoky a dokonce i šikanou. Naplňuje mě to hrůzou,“ svěřila se Kristin magazínu People. Gemmu se snaží každý den aktivně povzbuzovat, dodávat jí sebedůvěru, aby uvěřila, že je krásná a jedinečná. „Opakuji jí často, že je prostě dokonalá bohyně a doma máme pro inspiraci všude plakáty Sereny Williamsové,“ prozradila pyšná maminka.

Synovi Wilsonovi je pět let a stejně jako jeho „nevlastní“ sestřička je Afroameričan. Pro osvojení se Kristin rozhodla poté, co jí tehdy pětiletá Gemma poprosila, že by chtěla „černého“ bratříčka, aby nebyla sama. Žádosti malé dcerky vyhověla a obrátila se na stejnou adopční agenturu jako poprvé s tím, že její i Gemmino srdce i náruč jsou otevřeny, a že jdou připraveny přivítat u nich doma další děťátko, které potřebuje pomoc.

Kristin podle svých slov s dětmi hodně a otevřeně mluví, nebojí se ani diskusí na vážnější témata, jako je třeba právě rasismus nebo válečné konflikty: „Povídám si s nimi o všem, co se kolem nás a ve světě děje. Ano, někdy je to rozruší, chci ale, aby věděli, co se kolem nás děje a aby šli do života odolnější a silnější.“

Otevřená komunikace je pro ni velmi důležitá, a jelikož dcera se začíná pomalu ale jistě dostávat do puberty, plánuje s ní probrat další „háklivá“ témata, která souvisejí s dospíváním.

Klepněte pro větší obrázek

„Mám v hlavě nápad, jak využiji seriál Sex ve městě jako snad atraktivní a odlehčený způsob, jak v budoucnu Gemmě „nadhodit“ jisté ožehavé záležitosti. Zatím se k těmto informacím dostává ve škole od kamarádek, a i když jsem velký kontrolor a cenzor, stejně tomu vždycky nezabráním. Tudíž hodlám použít Sex ve městě jako výukový nástroj. Nechci, aby se cítila trapně. Chci, aby se mnou mluvila,“ říká s úsměvem herečka.

Nikdy jsem nechtěla být těhotná ani mít děti, otevřeně přiznala šestinásobná máma a herečka Angelina Jolie
Témata: Děti, Slavné maminky, Příběhy, Dcera, Celebrity, herečka, Puberta, Hollywood, mateřská láska, Sex ve městě, Kristin Davis, Rasismus, People, Gemma Rose, Kristina, Kristin, Gemma, New York, Adoptované dítě, Charlotte, ŠESTINÁSOBNÁ MÁMA, Serena Williamsová