Maminka.czČasopis Maminka

Kristýna Trpková, spisovatelka a trojnásobná máma: Nejsem supermatka, ale máma super dětí

Vanda Stöckbauerová 9.  7.  2022
Mnoho maminek na mateřské změní svou profesi. Začnou dělat něco, na co by dřív ani nepomyslely, anebo odhalí skrytý talent. Přesně tak to má i Kristýna, která při třetím těhotenství začala psát detektivky. A velmi rychle uspěla.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

S Kristýnou se setkávám na křtu její nové knihy Vesnice (druhý díl trilogie s vyšetřovateli Laurou Linhartovou a Adamem Benešem). Na první pohled bych do drobné mladé maminky neřekla, že po večerech píše detektivky a nevyhýbá se ani brutálním detailům. Kristýna zkrátka klame tělem, ale je vidět, že ji psaní pohltilo.

Kristýna Trpková (26)

Žije s rodinou v Holicích. Pracovala jako disponentka zákaznického servisu, teď se věnuje péči o tři malé děti. Od sedmi let hraje na klavír, kromě toho ve volném čase ráda zpívá, jezdí na kolečkových bruslích, vaří nebo peče. Psaní detektivních románů se začala věnovat před narozením třetího dítěte.

Kristýno, vzpomenete si na okamžik, kdy vás poprvé napadlo, že napíšete knihu?

To bylo před narozením třetího dítěte. Byla jsem na mateřské, měla jsem odpoledne dvě tři hodiny pro sebe a nevěděla jsem, jak je využít. Hodně jsem četla a začala jsem být znuděná z toho, že čtu v detektivkách stále dokola podobné věci. A všechno pro mě bylo průhledné. Říkala jsem si, tohle se mi nelíbí, tohle bych udělala líp a začala jsem v knihách hledat chyby. Tak jsem si řekla: „Když jsi tak chytrá, tak si zkus něco napsat sama!“ A tak jsem to teda zkusila.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Témata: Těhotenství, Časopis Maminka, Rozhovor, Kniha, OSN, Spisovatelka, Internet, Google, Vesnice, Děti, Psaní, Detektivka, Máma, Shan, Super, Klavír, Shanel