Maminka.czDětské boty

Které dětské boty budou bezpečné pro nejmladší?

Reklama 25.  6.  2021
Ve chvíli, kdy začne dítě s prvními krůčky, obvykle hledáme na internetu a přemýšlíme o koupi našich prvních bot. Není to snadné, protože na perfektní dětskou obuv existují miliony názorů a pravděpodobně ještě více. Které dětské boty budou bezpečné pro nejmladší?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Výběr dětské obuvi pro nejmenší

Pravidlo číslo jedna - vyplatí se investovat do bot s lehkou, pružnější a neklouzavou podrážkou. Mělo by absorbovat mikrošoky. Jaké boty byste si měli vybrat pro batole, které právě dělá své první kroky? Především by boty neměly nohu rušit, ale podporovat ji. V ideálním případě by měly být lehké a vyrobené z materiálu, který vašim nohám umožňuje dýchat, např. přírodní kůže.

Podrážka by měla být pružná a mít ohebnou 1/3 délky chodidla v místě, kde se chodidlo při chůzi přirozeně ohýbá. Musí dobře absorbovat nárazy a umožnit dítěti cítit zem. Mírně vyvýšená špička boty ulehčí vašemu dítěti při chůzi nohy. Boty musí být stabilní, dobře přiléhající k patě a středu chodidla, zatímco špička boty by měla být širší, aby se prsty mohly volně pohybovat. Je také třeba věnovat pozornost tomu, zda upevnění boty neomezuje pohyby nohy, nebo například suchý zip není šitý v místě, kde dítě při chůzi ohýbá nohu, což narušuje provádění prvních kroků. Na doma pořídíte chlapecké pantofle na eobuv.cz.

Klepněte pro větší obrázek

Boty pro nejmenší děti - zvolte správný materiál

Pravidla pro používání obuvi jsou obdobná pro dospělé i pro děti. Na co bychom měli věnovat pozornost při nákupu obuvi pro sebe, bychom měli myslet i při doplňování dětské šatny. Je však třeba připomenout, že zatímco dospělí jsou schopni snadno zachytit nepříjemnosti, dítě se může skrývat se svými problémy. Zaměřme se tedy na osvědčená řešení vyrobená z materiálu, který se vyznačuje odolností, prodyšností a pružností. Dítě vykonává řadu činností, které mohou snadno narušit strukturu boty - skákání, zrychlení, dřepy, kopání a další. V tomto typu hry jsou ideální boty z přírodní kůže, které se vyznačují vysokou odolností proti nečistotám a poškození. Dalším nápadem může být nákup teplé obuvi s membránou. Tento typ obuvi se doporučuje všude tam, kde dítě přijde do styku s vlhkostí. Membránová technologie chrání před vodou a zabraňuje nadměrnému pocení. Vhodná je obuv s protiskluzovou podrážkou. Modely se šněrováním zajišťují těsné uchycení, stejně jako boty na suchý zip a lze je snadno doplnit, pokud se tkaničky zlomí.

Ačkoliv se to nezdá, není výběr správné velikosti obuvi pro dítě pouze formalitou. Naše dítě si ne vždy připouští, že ho něco bolí nebo naopak, neřekne, že je bota příliš velká. Klíčem je ověření přilnavosti k noze a také snadné nasazení. Jakýkoli odpor zaznamenaný během vkládání může naznačovat, že vybraný model je příliš nízký. Rovněž se nedoporučuje kupovat boty s výhledem do budoucnosti. Příliš velké boty nepříznivě ovlivňují zdraví nohou a často se rychle deformují. Je velmi důležité obuv pravidelně kontrolovat, protože noha dítěte rychle roste. Na léto zvolte https://www.eobuv.cz/detske/divka/nazouvaky-a-sandaly/nazouvaky.html. Jsou pohodlné, děti v nich rády chodí.

Témata: Reklama, Prezentace klienta, Dětské boty, Dětská obuv na Heureka.cz