Maminka.czSlavní rodiče

Které slavné ženy rodily doma stejně jako Olga Menzelová? Proč se tak rozhodly?

9.  11.  2020
Filmová producentka Olga Menzelová před pár dny přiznala, že krom dvou dcer Anny a Evy má ještě malého, sotva ročního syna Alberta. Kvůli utajení ho porodila na španělské Mallorce a navíc doma. Mezi celebritami není jediná, kdo se rozhodl přivést potomka na svět mimo porodnici.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Olga Menzelová rodila doma proto, že čekala potomka s novým partnerem – egyptologem Miroslavem Bártou – v době, kdy se doma starala o nemocného manžela Jiřího Menzela. Slavný režisér o miminku věděl a podle slov Olgy Menzelové si Alberta vyloženě užíval. Ona však nechtěla, aby se o synovi vědělo, a bála se, že porod v Česku by vedl k prozrazení. 

To herečka Aneta Krejčíková porodila své druhé dítě – dceru Antonii – doma v Česku, protože jí tento způsob, jak přivést na svět dítě, vyhovoval ze všechno nejvíc. "Úplně mi nesedí chod a veškerá pravidla nemocnice. To pro mě bylo psychicky mnohem náročnější než samotný porod," vzpomínala na porod prvního dítěte, syna Bena. 

Aneta Krejčíková: Antonii jsem rodila doma, ale není to pro každou ženu

Doma své druhé dítě plánovaně porodila také další herečka, Kristýna Leichtová. "Rozárka se narodila doma, rychle a bezpečně, za asistence Dorotky, Vojty a porodní asistentky. Jsem absolutně šťastná, že to tak bylo. Domácí porod není pro každého, pro nás ano. Možnost volby je důležitá!" napsala tehdy na svém Instagramu. 

Také moderátorka Lejla Abbasová se před několika lety stala podruhé matkou po plánovaném domácím porodu, který proběhl bez komplikací. Ona i dcerka Iman byly v naprostém pořádku. 

Prvorozeného syna Davida má s hudebníkem Michaelem Kocábem. Otcem dcerky je turecký podnikatel Volkan Kaynak. Lejla Abbasová se s ním seznámila v Keni, kam jezdí pomáhat. Mají spolu ještě další děti, dvojčata, která se narodila předčasně v porodnici. 

Kristýna Leichtová rodila doma! Mezi herečkami nebyla první

Které další ženy rodily doma, protože jim to tak vyhovovalo ze všeho nejlépe? Patří mezi ně například zpěvačka Lenka Dusilová nebo ekonomka Markéta Šichtařová. 

Většina těchto žen argumentuje tím, že plánovaný porod doma je bezpečný pro matku a dítě, a také tím, že se chtěly vyhnout neosobnímu přístupu českých porodnic, kde porodníci zbytečně často přistupují k medicínským zákrokům. 

Také Helena Houdová, Pavlína Pořízková, Cindy Crawford, Demi Moore, Pamela Anderson, Jessica Alba, Alanis Morissette mají jedno společné. Všechny porodily doma a domácí porod si nemohou vynachválit. Jsou nezodpovědné a sebestředné matky, nebo naopak pro své děti udělaly to nejlepší, co mohly?

Sledují je miliony lidí, a ony o tom mnohdy nemají ani tušení! Toto je 14 nejvlivnějších dětských instagramových profilů


„Nejstaršího syna jsem porodila tady v Praze, a i když jsem měla paní doktorku, která byla své práci oddaná, bylo to strašné. Proběhl nástřih, který jsem nechtěla, dítě mi po porodu hned vzali, i když jsem si ho chtěla nechat, omdlela jsem, transfuze… Druhého syna jsem porodila v New Jersey v porodním domě s porodní asistentkou a bylo to nádherné. Tam mi teprve došlo, jak hrozný ten první porod byl,“ svěřuje se s pocity ze svých porodů modelka a miss ČR 1999 Helena Houdová, která tímto způsobem přivedla na svět své třetí dítě, dceru Deiu (2013).

Také brazilská supermodelka Gisele Bundchen rodila doma. Syna Benjamina, kterého má s fotbalistou Tomem Bradym, přivedla na svět ve vaně v jejich bostonském domě. Na svět poprvé vykoukla doma také Liv, dcera herečky Julianne Moore. 

Podívejte se na video z porodu v přírodě

Porod patří domů, stejně jako smrt, říká porodní asistentka. Proč (ne)rodit doma?
Spontánní, zábavné a plné emocí! Těchto 40 fotek dětí se umístilo na předních příčkách prestižní soutěže
Témata: Porod, Slavní rodiče, Galerie, Slavné maminky, Slavní tatínci, Porodnice, Instagram, Alberta, Demi Moore, Gisele Bündchen, ekonomka, Tom Brady, Jessica Alba, Julianne Moore, Cindy Crawford, Pamela Anderson, Alanis Morissette, Markéta Šichtářová, Česká republika, Markéta Šichtařová, TAK, David, Anna, Pavlína Pořízková, Celebrity