Maminka.czChování a vztahy

Který typ žen muži nejčastěji podvádí?

17. 11. 2015
Který typ žen muži nejčastěji podvádí?
Nepatříte náhodou mezi ženy, které muži nejčastěji podvádějí?

Krásné a svým způsobem křehké období mateřství ženu mění. Mateřství je dobou tavení a změn, obdobím kdy se mnoha ženám naprosto přirozeně mění životní hodnoty. Mateřství a rodičovství mění nejen ženu, ale i muže a chod celé rodiny.

Ta je v této době, ve většině případů, odkázaná a závislá na příjmu muže. Ten tak přejímá nejen převážnou část finanční odpovědnosti za celou rodinu, ale i velkou tíhu, která se s touto odpovědností pojí. To vše a některé další „drobnosti“ jsou dílky jednoho velkého puzzle, které když do sebe v určitou chvíli zapadnou, „vymodelují“ obrázek, který nechce žádná žena spatřit.

Období rodičovské dovolené ženy je totiž mnoha odborníky označováno za dobu, kdy jsou muži k nevěře náchylnější. Takových „křehkých“ období je v partnerském životě několik, ale ta už se obvykle netýkají maminek na mateřské dovolené…

Vše pro rodinu?

Citlivé období, kdy muž snadněji podlehne nevěře je jedna věc, existují tu ale i další faktory, které těmto zapovězeným touhám nahrávají. Bohužel v některých případech jdou nelehké situaci ženy doslova naproti. (I když to nevěrníky samozřejmě neomlouvá!) Dle psychologů bývají totiž nevěrou nejvíce ohrožené spolehlivé a obětavé manželky, které by se pro rodinu takříkajíc rozkrájely. Dobro a prospěch muže a dětí je pro ně vším. Pro tyto dámy je ústředním životním mottem: „Vše pro rodinu!“

Smutný scénář mnoha vztahů: Narodilo se miminko a odešla láska

„Superžena“ nemusí být vždy super

Dle psychologů jsou však kupodivu často podváděné také schopné, energické a ve všech směrech velmi výkonné dámy, které život své rodiny organizují tak, aby svého chotě ochránily před všemi všednodenními starostmi a často i pracemi. Tyto zdatné „superženy“ vše organizují, zařizují, vše zvládnou samy.

7 tipů jak trávit čas spolu s partnerem i když máte už děti

V muži tak mohou nechtěně, nevědomě a rozhodně neplánovaně vyvolávat pocit, že ho vlastně vůbec nepotřebují. Což muži nesou obvykle velmi těžce. „Kapka obdivu, uznání i nepříliš půvabné kolegyně, a pán tvorstva má najednou pocit, že je tady konečně někdo, kdo jej opravdu, ale opravdu potřebuje. A to je hodně silné afrodisiakum.“ popisuje trefně situaci známý psycholog Petr Šmolka.

Prokleté nízké sebevědomí

„Společným znakem podváděných může být i velmi nízké sebevědomí a zakomplexovanost. Takoví lidé se před partnerem shazují a nevěří, že jsou pro něj dost dobří,“ tvrdí psycholožka Markéta Jarolímková.  A pozor, nízké sebevědomí a zakomplexovanost partnera svádí k nevěře nejen pány, ale i dámy! Ty mimochodem nejčastěji podvádí muže označované za hodné, spolehlivé, slušné avšak slabé.

Eva (36): „Manžel mě podváděl. Ale žiju dál…“

A pak je bolí nejen duše, ale i tělo…

Dlouhodobě podváděné ženy pak trpí nejen psychicky; straní se přátelům, jsou přehnaně úzkostlivé, podrážděné a v některých případech se dokonce uchylují k řešení své bolesti návykovými látkami, zejména alkoholem – ale navíc je po čase začnou trápit i fyzické obtíže způsobené jejich psychickou trýzní. Mezi tyto nepříjemné symptomy patří zejména:

  • Svíravé pocity za hrudní kostí
  • Nucení na zvracení a bolesti v krajině břišní
  • Nechutenství či nadměrný apetit
  • Bušení srdce
  • Nedostatek sexuální touhy a změny menstruačního cyklu
  • Opakované bolesti krční i bederní páteře, migrény
  • Problémy s pokožkou a vlasy
  • Poruchy spánku, deprese, únava
Nákupy - Maminka CZ
Témata: Chování a vztahy, Nízké sebevědomí, Smolka, Muž, Pán tvorstva, Bederní páteř, Typ, NEJ, Citlivé období, Známý psycholog, Petr Šmolka

Mohlo by vás zajímat
Kristýna Leichtová rodila doma! Mezi herečkami nebyla první
Kolik slov skutečně mají umět dvouleté děti. Hlavně na ně nikdy nešišlejte!
Dětem stačí jen třetina hraček. S čím si hrají jejich vrstevníci ve světě?
Holčička s rozštěpem má po operaci. Teď je z ní krásná slečna. Jak vypadá?
Narážky na tělo po porodu ignorujte, radí. Jak vypadá po třech dětech?
Kdy nechat svoje děti chodit do školy a na kroužky samotné? Nebojte se toho!
Nedávali jí šanci, nakonec má čtyřčata! Neuvěřitelné fotky před a po
Strií se nezbavíš, už se nevyspíš! Tohle těhotným neříkejte, radí herečka Arichteva
Módní ikoně Harper Beckham je devět. Chodí na nehty, hraje fotbal, rodiče ji líbají na rty

Horoskopy

Lev Je sice sobota, ale můžete mít pracovní schůzku, anebo budete nečekaně osloveni s nabídkou nové práce.…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Zita, Nico, Konstancie

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné