Maminka.czPrezentace klienta

Kuchařská soutěž pro školáky jde do finále. Rozhodněte o nejlepších receptech

Reklama 5.  5.  2023
Nadační fond Albert uzavřel přihlašování do soutěže Zdravé 5, ve které se utká téměř 350 dětských týmů z celé republiky. Malí kuchaři letos připravovali pokrmy ze sezónní zeleniny a ovoce nebo z luštěnin. Nyní se utkají o místo ve velkém finále.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Zdraví a udržitelnost, takové bylo ve zkratce zadání již 11. ročníku celostátní soutěže určené dětem ze školek, škol, dětských domovů i dalších zařízení a neziskových organizací. Přes tři stovky tříčlenných týmů dětí soutěží o vybavení školních kuchyní v celkové hodnotě 100 000 korun a další zajímavé ceny.

Do posledního dubna pedagogové zasílali přihlášky svých dětských týmů včetně fotografií z přípravy a stolování, ale také příběhu, který se s pokrmem pojí – tedy proč si tým daný pokrm vybral nebo koho jím pohostil. V souladu s dlouhodobou snahou společnosti Albert patří mezi pravidla také to, aby tým nakoupené suroviny využil pokud možno beze zbytku.

Finalisty vybírá veřejnost právě teď

V příštích dnech vybere odborná porota Zdravé 5 dva finalisty každé z pěti kategorií s tím, že o třetím finalistovi vybraných kategorií bude hlasovat veřejnost na webu soutěže ve dnech od 5. do 11. května. Velké finále Zdravé 5 se pak bude konat 26. května v Praze.

„Učit děti odpovědnému přístupu k jídlu stejně jako zdravému a vyváženému stravování je cílem projektu Zdravá 5. A každý ročník pozorujeme, že jsou děti v těchto ohledech zase o nějaký krůček dál, nehledě na obdivuhodnou kreativitu, kterou při přípravě pokrmů uplatňují. Je krásné vidět, že naše iniciativa má tak pozitivní a dlouhodobý dopad,“ říká Alena Paldusová, manažerka projektu Zdravá 5 Nadačního fondu Albert.

Ostatně Finále Zdravé 5 se od prvního ročníku účastnilo již více než 10 tisíc dětí. Vzhledem k tomu, že velkou část účastnících se organizací tvoří dětské domovy a různé neziskové organizace, účastnilo se Zdravé 5 také několik tisíc dětí, které neměly to štěstí narodit se do funkční rodiny či odpovídajícího zázemí.

Témata: Děti, jídlo, Prezentace klienta, Dětský jídelníček, Děti a jídlo, Reklama
Mohlo by vás zajímat