Maminka.czNáš tip

Kulturní tip: Muzikál Chyť mě, jestli na to máš v hlavní roli s Martinem Harichem

Marin Harich vymění na pár měsíců hudební pódia za jeviště plzeňského divadla J. K. Tyla. V muzikálu Chyť mě, jestli na to máš (Catch me if You can) převtělí do postavy mladého podvodníka Franka Abagnale, který se tu vydává za pilota, tam zase za lékaře či právníka.
Kulturní tip: Muzikál Chyť mě, jestli na to máš v hlavní roli s Martinem Harichem

Představení vychází z filmového trháku režiséra Stevena Spielberga s Leonardem DiCapriem v hlavní roli. Na muzikál se Martin již několik týdnů intenzivně připravuje.

Tak jako DiCaprio ve filmu, obleče Martin Harich v muzikálůChyť mě, jestli na to máš, uniformu pilota a další převleky, kterými Frank Abagnale získává důvěru okolí a vytváří dokonalé iluze. Samotné pojetí role je ale Martinovo vlastní: „Postava se dá ztvárnit různě, DiCaprio je samozřejmě skvělý. Osobně se snažím najít spojení mezi svým pohledem na samotný příběh a mojí rolí. Věřím, že tak vzniká něco originálního.“

Martin Harich byl správná volba. Jeho rebelská duše a schopnost dětsky pozitivního pohledu na svět je přesně to, co jsem si pro postavu Juniora představoval. Jestli se bude náš nový muzikál jevit jako zábavná, volně plynoucí, optimismem nabíjející show, bude cíl splněn.

Nikomu už pak nepřiznám, jak výjimečně nás „Chyť mě“ potrápilo. Extrémně obtížné pěvecké party, vynikající náročné choreografie, sled filmových střihů - doufám tedy, že v Plzni vzniká výjimečný muzikál. To všechno Martin zvládl v neuvěřitelném tempu. Práce to byla nesnadná, ale krásná a jsem vděčný za zkušenost s konstelací mimořádných osobností, které se v tomto díle sešli,“ říká režisér muzikálu Lumír Olšovský, který Martina obsadil do hlavní role.

Martin ke své roli dodává: „Rád občas měním prostředí a poznávám nové lidi. Vystupovat v muzikálu jsem původně neplánoval, ale příběh mě doslova chytil za srdce. Zároveň na něm dělá hodně šikovných lidi, kteří do toho dávají kus sama sebe. A to je moje motto už od patnácti let – obklopovat se lidmi, kteří dělají svou práci srdcem. Proto jsem řekl ano.“

Postavy agenta FBI Carla Hanrattyho, kterého si ve filmovém zpracování zahrál Tom Hanks a jehož pozornost přitáhnou intriky hlavního hrdiny, se zhostí Martin Stránský, v alternaci pak Martin Šefl. Muzikál Chyť mě, jestli na to máš má premiéru v sobotu 2. prosince a již nyní je možné zakoupit vstupenky na jeho prosincové a lednové reprízy.

Martin, který se již šest let věnuje sólové dráze zpěváka, hudebníka a skladatele, vydal letos v září své čtvrté studiové album „Mapy“.

Více informací k muzikálu najdete na: https://www.djkt.eu/chyt-me-jestli-na-to-mas.

Dasha: V šestinedělí mi tak trochu hrabalo
Kamil Střihavka: Jaké si Vánoce uděláte, takové je budete mít
Dětský den v Hostivaři  spojený s filmem Madagaskar vyšperkuje hvězda ze SuperStar

Témata: Náš tip, Hlavní hrdina, Plzeň, Leonardo DiCaprio, Role, Nový člověk, Správná volba, Filmové zpracování, Jev, Mapa, Nový muzikál, Martin Harich, Muzikál, Kulturní tip, Junior, Hlavní role

Mohlo by vás zajímat
I nemocné dítě potřebuje zábavu. Jak malého maroda zabavit a nezbláznit se?
Deprese není záležitostí pouze dospělých, ale týká se i dětí
Chcete ušetřit a výhodně nakoupit? Pojďte s námi na nákupy do Lindexu
Gábina (35): Manžel chce sex denně. Mně to stačí jednou za měsíc

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu