Maminka.czTěhotenství

Kvalitní kosmetika v těhotenství je základ

Reklama
16. 3. 2020
Kvalitní kosmetika v těhotenství je základ
Těhotenství je krásný stav, ovšem naše tělo prochází různými změnami, a ty někdy na maminkách zanechají neblahé následky. Můžete jim ovšem předejít. Když se budete o své tělo náležitě starat.

Správná kosmetika v těhotenství

Když žena otěhotní, její tělo prochází mnoha změnami, zejména hormony dokážou své. V důsledku gravidity se objeví akné, protože pleť se častěji detoxikuje. Mohou se vám kazit zuby, zhorší se kvalita vlasů. Kůže na rostoucím bříšku nemusí zvládnout nápor a může popraskat, až vzniknou strie. Možná se děsíte popisu toho nejkrásnějšího období v životě.

Věřte ale, že tomu všemu se dá předejít. Vlasy vyživujte olejíčky, používejte kosmetiku na mastící se kořínky, dopřejte jim péči, aby nepadaly. Případné pupínky odstraní správné pleťové vody, nemastné gely, vysušující masky. Kůže se nemusí zjizvit, pokud bude vláčná, takže se zásobte různými krémy a oleji a mažte co nejčastěji.

Proč je kosmetika v těhotenství důležitá?

Naše tělo je uzpůsobené tzv. jinému stavu, proto se po devítiměsíčním martýriu i náročném porodu umí dát dohromady, což je vlastně takový malý zázrak. Všechno, co se s naším tělem děje, má svůj význam. Objeví se pupínky? To je proto, že se tělo čistí a póry vyplavuje škodliviny, je to tak správně. Zhoršily se vám vlasy? Signalizují, že tělu chybí vitamíny a vy je máte doplnit. Kůže praská? Logicky, miminko potřebuje komfort. Z hlediska estetiky to není pro nás optimální? To je trošku problém nás lidí, my jsme si to takto nastavili. Nebo myslíte, že třeba lvice řeší vytahanou kůži?

Nicméně naše tělo je tak velkorysé. Kosmetika pro těhotné nám pomůže vypadat i během jiného stavu krásně a stejně tak dopomůže dostat se od porodu zase do kondice. Především respektujte změny, které nastanou. Sledujte, jestli se vaše dřív suchá pleť víc nemastí a pečujte o ni. Celé tělo mazejte, to především. Mění své rozměry, ukládá se tuk, takže hrozí celulitida i strie. Se správnou péčí se vám ale tělo odmění. Krásným miminkem i perfektní figurou a pletí. A stejně tak pak nezapomeňte pečovat i o tělíčko děťátka.

Témata: Těhotenství

Mohlo by vás zajímat
Co všechno musí zvládnout lékařka v porodnici za jedinou směnu? Podívejte se!
Představy vs. mateřská realita! Děkujeme za tu upřímnost
Šéfkuchař Přemek Forejt: Jsem krkavčí táta. Dceru nevídám moc často
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Maminkou roku 2020 je Kateřina Tichá! Kdo vyhrál jednotlivé kategorie?
Na věku nezáleží, otěhotním i ve 40! Jaké jsou další největší mýty o neplodnosti?
Kojící matky jako bohyně! Kontroverzní fotky nafotila jako reakci na kritiku
Kdysi a teď: Po letech se znovu nafotili, veselé i dojemné snímky vás dostanou
Říkadla a říkanky: Proč je děti potřebují a jak jim škodí, když je neznají?

Horoskopy

Štír Pokud si zajistíte správný start do nového týdne, podaří se vám smazat minulá nedorozumění. Ruku na…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Miloš, Milouš, Saul

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné