Maminka.czTěhotenství

Kvalitní kosmetika v těhotenství je základ

Reklama
16. 3. 2020
Kvalitní kosmetika v těhotenství je základ
Těhotenství je krásný stav, ovšem naše tělo prochází různými změnami, a ty někdy na maminkách zanechají neblahé následky. Můžete jim ovšem předejít. Když se budete o své tělo náležitě starat.

Správná kosmetika v těhotenství

Když žena otěhotní, její tělo prochází mnoha změnami, zejména hormony dokážou své. V důsledku gravidity se objeví akné, protože pleť se častěji detoxikuje. Mohou se vám kazit zuby, zhorší se kvalita vlasů. Kůže na rostoucím bříšku nemusí zvládnout nápor a může popraskat, až vzniknou strie. Možná se děsíte popisu toho nejkrásnějšího období v životě.

Věřte ale, že tomu všemu se dá předejít. Vlasy vyživujte olejíčky, používejte kosmetiku na mastící se kořínky, dopřejte jim péči, aby nepadaly. Případné pupínky odstraní správné pleťové vody, nemastné gely, vysušující masky. Kůže se nemusí zjizvit, pokud bude vláčná, takže se zásobte různými krémy a oleji a mažte co nejčastěji.

Proč je kosmetika v těhotenství důležitá?

Naše tělo je uzpůsobené tzv. jinému stavu, proto se po devítiměsíčním martýriu i náročném porodu umí dát dohromady, což je vlastně takový malý zázrak. Všechno, co se s naším tělem děje, má svůj význam. Objeví se pupínky? To je proto, že se tělo čistí a póry vyplavuje škodliviny, je to tak správně. Zhoršily se vám vlasy? Signalizují, že tělu chybí vitamíny a vy je máte doplnit. Kůže praská? Logicky, miminko potřebuje komfort. Z hlediska estetiky to není pro nás optimální? To je trošku problém nás lidí, my jsme si to takto nastavili. Nebo myslíte, že třeba lvice řeší vytahanou kůži?

Nicméně naše tělo je tak velkorysé. Kosmetika pro těhotné nám pomůže vypadat i během jiného stavu krásně a stejně tak dopomůže dostat se od porodu zase do kondice. Především respektujte změny, které nastanou. Sledujte, jestli se vaše dřív suchá pleť víc nemastí a pečujte o ni. Celé tělo mazejte, to především. Mění své rozměry, ukládá se tuk, takže hrozí celulitida i strie. Se správnou péčí se vám ale tělo odmění. Krásným miminkem i perfektní figurou a pletí. A stejně tak pak nezapomeňte pečovat i o tělíčko děťátka.

Předplatné Matka
Témata: Těhotenství

Mohlo by vás zajímat
Tereza Ramba to schytala od matek. Kvůli nosítku! Co jí píše Třeštíková?
Vše, co vás zajímá o hlenové zátce. Jak vypadá, jak dlouho odchází před porodem
Obula jsem podpatky a vyrazila si. Mé staré já stále existuje, jásá Marie Doležalová
Tohle napsal muž o břichu své ženy! Na internetu z toho byl poprask!
Rouška bez šití: Jednoduchý návod! Stačí kus látky a gumičky
Milují vaše děti trdelník? Upečte jim ho doma za zlomek ceny
Neurolog Stránský: Děti by vůbec neměly mít mobily! Jsou kvůli nim hloupější
Dojemná svatba! Nevěsta měla dceru na zádech po celou dobu obřadu
100 mimořádných fotek z porodu! Podívejte se, jak ho rodiny prožívají

Horoskopy

Střelec Naučte se nejen o svátcích naslouchat blízkým, protože teď jsou pro vás jejich názory nepodstatné.…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Radomil, Darja, Darie

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné