Maminka.czTěhotenství

Kvalitní kosmetika v těhotenství je základ

Reklama
16. 3. 2020
Kvalitní kosmetika v těhotenství je základ
Těhotenství je krásný stav, ovšem naše tělo prochází různými změnami, a ty někdy na maminkách zanechají neblahé následky. Můžete jim ovšem předejít. Když se budete o své tělo náležitě starat.

Správná kosmetika v těhotenství

Když žena otěhotní, její tělo prochází mnoha změnami, zejména hormony dokážou své. V důsledku gravidity se objeví akné, protože pleť se častěji detoxikuje. Mohou se vám kazit zuby, zhorší se kvalita vlasů. Kůže na rostoucím bříšku nemusí zvládnout nápor a může popraskat, až vzniknou strie. Možná se děsíte popisu toho nejkrásnějšího období v životě.

Věřte ale, že tomu všemu se dá předejít. Vlasy vyživujte olejíčky, používejte kosmetiku na mastící se kořínky, dopřejte jim péči, aby nepadaly. Případné pupínky odstraní správné pleťové vody, nemastné gely, vysušující masky. Kůže se nemusí zjizvit, pokud bude vláčná, takže se zásobte různými krémy a oleji a mažte co nejčastěji.

Proč je kosmetika v těhotenství důležitá?

Naše tělo je uzpůsobené tzv. jinému stavu, proto se po devítiměsíčním martýriu i náročném porodu umí dát dohromady, což je vlastně takový malý zázrak. Všechno, co se s naším tělem děje, má svůj význam. Objeví se pupínky? To je proto, že se tělo čistí a póry vyplavuje škodliviny, je to tak správně. Zhoršily se vám vlasy? Signalizují, že tělu chybí vitamíny a vy je máte doplnit. Kůže praská? Logicky, miminko potřebuje komfort. Z hlediska estetiky to není pro nás optimální? To je trošku problém nás lidí, my jsme si to takto nastavili. Nebo myslíte, že třeba lvice řeší vytahanou kůži?

Nicméně naše tělo je tak velkorysé. Kosmetika pro těhotné nám pomůže vypadat i během jiného stavu krásně a stejně tak dopomůže dostat se od porodu zase do kondice. Především respektujte změny, které nastanou. Sledujte, jestli se vaše dřív suchá pleť víc nemastí a pečujte o ni. Celé tělo mazejte, to především. Mění své rozměry, ukládá se tuk, takže hrozí celulitida i strie. Se správnou péčí se vám ale tělo odmění. Krásným miminkem i perfektní figurou a pletí. A stejně tak pak nezapomeňte pečovat i o tělíčko děťátka.

Nákupy - Maminka CZ
Témata: Těhotenství

Mohlo by vás zajímat
Katy Perry a Orlando Bloom mají holčičku. Oznámili to hodně originálně!
Víte, kolik má vypít kojenec, batole a školák? Pozor na minerálky a džusy
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Maminka roku: Čeká páté dítě, a ještě nikdy nebyla na mateřské!
Strií se nezbavíš, už se nevyspíš! Tohle těhotným neříkejte, radí herečka Arichteva
Kolik slov skutečně mají umět dvouleté děti. Hlavně na ně nikdy nešišlejte!
Po císaři dávají lékaři dětem cumlat tampon z vaginy matky. Proč?
Rodičovský trik: Odkoukejte účinný způsob, jakým Kate a William mluví s dětmi
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?

Horoskopy

Váhy Už nějakou dobu toužíte po jednom protějšku, který vám v mnoha ohledech imponuje. Pokud jste ho ještě…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Zita, Nico, Konstancie

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné