Maminka.czTesty a kvízy

KVÍZ: Jak dobře znáte legendární komedii S tebou mě baví svět? Otestujte se

Simona Procházková 16.  8.  2023
Myslím, že by se v naší zemi jen těžko hledal někdo, kdo tenhle legendární rodinný film (který mimochodem vyhrál v anketě Komedie století) nikdy neviděl nebo o něm alespoň neslyšel. Zkuste si udělat malý test, jak dobře tento snímek opravdu znáte.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Komedie z roku 1982 o tom, jak může vypadat dovolená na horách v podání tří kamarádů tatínků, kteří s sebou do chalupy v Beskydech (ano, odtud název „expedice Ydykseb“ neboli pozpátku Beskydy, jak milovníci filmu jistě vědí) vezmou poprvé také šest svých ratolestí. A o veselé příhody není nouze. Manželky a maminky to ovšem vidí jinak a ne vždy mají pro své muže a jejich nápady pochopení… Režisérce Marii Poledňákové se povedlo vytvořit skvostnou podívanou, ve které excelují naše herecké špičky. Filmové hlášky jako třeba „Matýsek se posr..“, "můžeme mluvit o velkém štěstí, že nám zbyla aspoň jedna kadibudka" nebo „to jsi ty, miláčku? Ne, tady Horáková“ během let prakticky zlidověly.

VIDEO: Komedie století S tebou mě baví svět vydělala miliony, tvůrci ale úspěch nesklidili. Co se soudruhům nelíbilo?

Témata: Testy a kvízy, film, Anketa, S tebou mě baví svět, filmy, Marie Poledňáková, Komedie, Horáková, Beskydy, Malý test, Chalupa, Rodinný film, Kvíz, Dovolený