Maminka.czTesty a kvízy

KVÍZ: Kolik si toho pamatujete z první a druhé třídy? Otestujte se, jak jste na tom s prvoukou

Simona Procházková 14.  9.  2023
Jak dobře si pamatujete, co jste se učili jako prvňáčci nebo druháci při hodinách prvouky? Udělejte si náš zábavný kvíz, možná budete překvapeni, co všechno jste již dávno zapomněli.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Pokud máte zrovna doma malého školáčka, se kterým děláte dnes a denně domácí úkoly, kvíz z učiva z prvouky vás nejspíš nezaskočí. Jenže v případě, že jste již školním lavicím odrostli a vaše děti jsou teprve v kojeneckém nebo batolecím věku, vám některé otázky mohou připadat trochu záludné.

Prvouka je vyučovací předmět, ve kterém se žáci seznamují s prvotními poznatky o okolním světě. Jde o předmět vesměs mezi dětmi oblíbený, je to vlastně taková "směska" znalostí o přírodě, kytičkách a zvířátkách, také ale o lidském těle a důležitých společenských tématech. Zahrnuje též něco málo z vlastivědy, dopravní výchovy, zdravovědy nebo biologie. Vyzkoušejte si, jak jste na tom s těmito znalostmi.

Témata: Testy a kvízy, Dětství, Základní škola, První třída, Prvňáček, příroda, lidské tělo, Kvíz, Druhák, Prvňáčci, Předmět, Školní lavice, Biologie