Maminka.czTesty a kvízy

KVÍZ: Milujete seriál Sex Education? Udělejte si test a dozvíte se, jestli jste pravý fanoušek

Andrea Machajdíková 10.  10.  2023
Komediální seriál pojednávající o problematické sexualitě teenagerů jsme mohli vidět na televizních obrazovkách poprvé v roce 2019. Od té doby se stal doslova fenoménem a aktuálně můžeme na Netflixu sledovat nejnovější čtvrtou řadu. Jak dobře populární seriál znáte? Udělejte si s námi kvíz!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Fiktivní městečko Moordale a parta středoškoláků v super cool outfitech, kteří řeší své dospívání, sexuální identity i problémy s intimitou. A v jejím čele tak trochu ňouma Otis Milburn, který si ve škole otevře sexuální kliniku, kde radí ostatním studentům a někdy i pedagogům s jejich problémy. Tak právě o tom je seriál Sexuální výchova (Sex Education), který svou sledovaností už pár let trhá rekordy.

V hlavních rolích zde září ostřílení herci jako Asa Butterfield (Otis Milburn) nebo Gillian Anderson (Jean Milburn), ale zrodily se zde i nové mimořádné talenty jako třeba Emma Mackey (Maeve Wiley), která od odvysílání první řady patří mezi velmi žádané herečky, Ncuti Gatwa (Eric Effiong), o kterém kritici tvrdí, že svými skvělými hereckými výkony na sebe ve většině scén strhl veškerou pozornost, nebo Aimee Lou Wood (Aimee Gibbs), která dokonce získala prestižní cenu BAFTA za nejlepší herečku v komediálním televizním seriálu, a to konkrétně za svůj výkon ve druhé řadě.

V nejnovější čtvrté řadě se Otis spolu s většinou původních spolužáků přizpůsobuje nové střední škole, protože jejich v Moordale je trvale uzavřena. A o sexuální trable opět není nouze, jenže Otis má na nové škole konkurenci. Jedna sexuální klinika už tam totiž je. 

VIDEO: Povídejte se na trailer českého seriálu inspirovaného Sex Education!

Témata: Testy a kvízy, Seriál, Teenager, sexualita, Klinika, Netflix, sex education, Sexuální výchova, Televizní obrazovka, Kvíz, Jean, Populární seriál