Maminka.czGalerie

Kýč, nebo nový trend? Retro účes zvaný mullet znovu na výsluní! Milují ho mámy i malí kluci. Přesvědčte se

Dita Mrázková 19.  9.  2023
Nepříliš sexy účes, který u nás proslavil hokejista Jaromír Jágr v začátcích své kariéry, slaví návrat. Že vám přijde tak trochu buranský? Tak pozor! Kdysi tolik oblíbená "deka" se těší oblibě i u těch úplně nejmenších. Není to jen účes, je to životní styl, říkají rodiče vítěze dětské "mulletovské" soutěže.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

V USA se účes z 80. let dostal znovu do módy během pandemie covidu-19. Jeho vášnivými propagátorkami z řad současných celebrit a maminek byly ještě nedávno třeba herečka Scarlett Johansson či zpěvačka Rihanna.

Kevin Begole, majitel jedné malé americké firmy (který je mimochodem téměř plešatý), si za dob pandemie všiml rapidního nárůstu účesů mullet. A tak se rozhodl, že založí celostátní soutěž, které se budou moct zúčastnit nejen dospělí, ale i děti. 

VIDEO: 7 NEJVĚTŠÍCH VLASOVÝCH TRENDŮ ROKU 2023

Nutno říct, že o malé soutěžící nebyla nouze. Do USA Mullet Championships se denně přihlašovalo na 500 dětí, což prý pořadatele dovedlo ke zpřísnění podmínek. 

A protože jsou Američané v podobných dětských soutěžích hodně angažovaní, tak se rodiče, potažmo kadeřnická studia museli hodně snažit.

Klepněte pro větší obrázek

Letošním absolutním vítězem se stal šestiletý Rory Ehrlich, který s rodiči žije na farmě v Pensylvánii.

Na druhém místě skončil Ezekiel Arita z Havaje...

Klepněte pro větší obrázek

Na třetím pak Kamden Cunningham z Pensylvánie.

Klepněte pro větší obrázek

"Mullet není jen účes. Je to životní styl," myslí si tatínek nového šampiona. Ten obdržel výhru 5000 dolarů, za které chce rodina na svou farmu pořídit alpaku.

A co na potenciální obhájení titulu, které je za rok ve hře, říká sám vítěz? "Už nechci absolvovat tolik rozhovorů," odpověděl Rory vyhýbavě, ale jasně. A my se mu ani moc nedivíme. Přijít o kus dětství zrovna kvůli takovému prvenství, to není žádná velká výhra... 

Na další snímky retro účesů v novém kabátě se můžete podívat ve fotogalerii.

GALERIE: To je ale háro! Pobavte se nad fotkami roztomilých vlasatých miminek
Témata: Děti, Galerie, Rodiče, Soutěže, Celebrity, Retro, Dětství, Fotografie, Móda, Trendy, Vlasy, fenomén, Jaromír Jágr, Chlapec, Účes, USA, Scarlett Johansson, Styl, Rihanna, kýč, Malý kluk, Soutěž, Trend, Máma, Scarlett Johanssonová, Oblečení a móda na Heureka.cz