Maminka.czMateřídouška

Lednová Mateřídouška se s dětmi vypraví na cestu kolem světa!

, Mateřídouška
15. 1. 2021
Mateřídouška, nejoblíbenější časopis školáků, ve svém lednovém vydání odstartovala novou rubriku pro všechny malé cestovatele. Na Cestě kolem světa společně postupně navštíví dvanáct vybraných států.

Z originální kreslené mapy vyčtou děti o dané zemi spoustu zajímavostí, hravé luštění pak jejich znalosti ještě doplní. První zastávkou v aktuálním vydání Mateřídoušky je země půlnočního slunce, Finsko. Zvídaví čtenáři se například dozví, čím se Finsko ve světě proslavilo, že zdejším národním zvířetem je labuť a medvěd, že se tomuto státu přezdívá také země tisíců jezer, a třeba i to, že kreslená postavička Muminek má ve Finsku vybudovaný dokonce celý svůj dům a park. Součástí prvního letošního vydání Mateřídoušky je ještě i cestovní pas a palubní letenky, bez kterých se žádný pořádný cestovatel neobejde. Tak na co čekáte? Vydejte se s dětmi na dobrodružnou cestu kolem světa.   

Nápady na zábavu na sněhu (a se sněhem)!

Lyžování nebo bobování jsou skvělá zábava, ale určitě stojí za to vyzkoušet na sněhu i něco jiného. Lednová Mateřídouška přináší svým čtenářům hned několik originálních nápadů, jak se zabavit, když venku nasněží. Kromě řádění na opičí dráze, ve které by rozhodně neměly chybět disciplíny jako třeba skok do prašanu, házení sněhovou koulí na cíl nebo slalomový běh mezi hůlkami, si děti mohou zahrát například i na malé polární badatele. Roztaje jako první kostka ledu, nebo sněhová koule? A co se stane, když se sníh posolí? Do sněhu se dá ale i malovat. Nevěříte? Stačí malou plastovou láhev naplnit vodou obarvenou potravinářským barvivem, do víčka udělat dírku a malý výtvarník se může pustit do tvoření sněžného obrazu. Spoustu další hravé inspirace, doplněné o zábavné ilustrace najdou děti v aktuálním vydání Mateřídoušky.

Jak zatočit s nudou doma a vybrat hru přiměřenou věku dítěte

Seznamte se s hrdinou – záchranářem

Děti rády vzhlíží k hrdinům. Mezi takové dětské vzory bezpochyby patří i záchranáři. Mateřídouška jednoho takového borce vyzpovídala. Pracuje u horské služby a je to skutečný hrdina. Pomáhal třeba při vyproštění dívky zpod sněžné rolby, úspěšně oživoval zraněné lyžaře, zachraňoval lidi, co v horách zabloudili, ale i ty, které zasypala lavina.

Soutěž o lekci lyžování

Existují ale i další důležité profese, bez kterých se to na horách neobejde. Práce na lanové dráze rozhodně není jen o dohlížení na bezpečnost lyžařů, rolbař svůj pracovní den zase obvykle končívá až pozdě v noci a takový instruktor lyžování stráví na svahu někdy i celý den. Říká se, že správný instruktor by měl naučit lyžovat úplně každého. A třeba naučí i vašeho malého školáka.

Zkuste štěstí a zapojte se s lednovou Mateřídouškou do soutěže o lekci lyžování. Odkaz na soutěž a všechny informace TADY

Kupujte na stáncích nebo s dopravou ZDARMA na www.ikiosek.cz/materidouska.

Kam s dětmi mezi svátky? Vyzkoušejte naše tipy na úžasné stezky pro děti
Hry pro děti: 6 nápadů, jak se můžou doma vyřádit
Tipy na rodinné výlety vlakem! Proč je to lepší než jet autem?
Maminka
Témata: Mateřídouška, Školák, Hry pro děti, Tvoření, Cestovatel, Vydání, Bobování, Lyžování, Malý cestovatel, Sníh, Finsko

Mohlo by vás zajímat
10 nejčastějších narušitelů spánku malých dětí. Pryč s nimi!
Jaké to je pořídit si dítě ve 20 a ve 40? Rozdíly, které mě překvapily
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
Historie kočárků: S takovými "žihadly" pro miminka se chlubily naše prababičky
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
Jak během chvilky zklidníte rozzuřené dítě? Naučte se tyto chytré metody!
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
To je ale bříško! Těhotenství s trojčaty týden po týdnu na mimořádných fotkách

Horoskopy

Kozoroh Většinou si nejste jistí tím, co děláte, a svá rozhodnutí upravujete. Teď však víte jednu věc. Čeká vás…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Tomáš, Thomas, Tom

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné