Maminka.czŽivoty slavných

Legendární iluzionista Harry Houdini: Mistra útěků zabilo prasklé slepé střevo!

25. 10. 2020
Premiéra pořadu o životních osudech významných žen a mužů, který vzniká na Mall TV pod taktovkou Pavla Zuny a na jehož tvorbě se podílejí autoři populárního pořadu Slavné dny. Skvělá pomůcka k domácí výuce dějepisu, co říkáte? Dnešní díl přibližuje osudy světově proslulého iluzionisty, kouzelníka a kaskadéra Harryho Houdiniho.

Tenhle seriál o životě slavných vás bude bavit!

*Proslulý Harry Houdini, narozený jako Erik Weisz (Ehrich Weiss), byl maďarsko-americký kouzelník, iluzionista, kaskadér, filmový producent, herec a amatérský letec. Narodil se roku 1874 v Budapešti a byl typickým představitelem oboru eskapády, což znamená únik z různých pout, svěracích kazajek, zašitých pytlů nebo uzamčených klecí.

*Unikal z pout, dokázal se snadno osvobodit ze zamčených beden a skříní, a to na suchu i ve vodě. Jednou ho například neprodyšně uzavřeli do skleněné kopule, v Detroitu byl pevně spoután, svázán do balíku a vyvěšen na praporové žerdi z desátého poschodí výškové budovy.

*Mistrně ovládal i všechny obory moderní magie, vystupoval jako iluzionista ve Spojených státech i po takřka celé Evropě, v roce 1901 dokonce zavítal i do varieté Praha Karlín.

*Byl skutečným králem iluzí a mistrem úniků. Průkopníkem, jehož čísla popírala zdravý rozum a přiváděla diváky k bezmeznému úžasu. Vzorem, díky němuž se tisíce lidí po celém světě včetně věhlasného Davida Copperfielda rozhodly dát se na dráhu iluzionistů. To on povýšil pouliční šarlatánství na skutečné umění. To on položil základy profese, která z těch nejlepších může udělat legendy.

*Houdini zemřel relativně mladý, ve věku 52 let, a to na komplikace spojené s prasklým slepým střevem, údajně dostal zánět pobřišnice. Zanechal za sebou silný a fascinující příběh, ke kterému se budou lidé stále znovu vracet.

Témata: Historie, Životy slavných, Dějepis, Domácí výuka, USA, Kaskadér, Budapešť, Kouzelník, Střevo, Slavná dna, Evropa, Mall TV, Pavel Zuna

Mohlo by vás zajímat
Jak zmírnit dětské záchvaty vzteku? Tohle nám zabírá
Jaké to je pořídit si dítě ve 20 a ve 40? Rozdíly, které mě překvapily
Katy Perry a Orlando Bloom mají holčičku. Oznámili to hodně originálně!
Výborný domácí chleba i bez pekárny - vyzkoušejte náš recept!
Říkadla a říkanky: Proč je děti potřebují a jak jim škodí, když je neznají?
Bez cenzury a hlavně vtipně: Život s malými dětmi přesně takový, jaký je
Pozor! 7 věcí, kterými rodiče škodí pohybovému vývoji nejmenších dětí
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Jak se konečně rozloučit s dudlíkem? Stačí jednoduchý trik. Inspirujte se!

Horoskopy

Vodnář Pokud jste se minulý týden rozešli s partnerem, moc dlouho truchlit nebudete. Dávejte si však pozor na…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Emilie, Emílie, Amélie

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné