Maminka.czDovolená s dětmi

Legoland: Splněný sen dětí a dospělých

Přemýšlíte, jakou odměnu za vysvědčení připravit pro své děti? Pokud dáváte přednost zážitku před hmatatelnými dárky a je-li váš potomek příznivcem lego kostiček, je to jasné. Legoland. Vybrat si můžete ten v Dánsku nebo můžete zvolit o něco menší u našich sousedů v Německu. Oba si užijete úplně stejně, jen s tím rozdílem, že ten německý vás vyjde o dost levněji.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Náš syn Kryštof si již odmalička nehraje téměř s žádnou jinou hračkou, než s legem. Své první duplo dostal, když mu byl rok a hned z toho byla láska na první pohled.

Má velké štěstí, že stejné nadšení pro lego sdílí také jeho tatínek, který se zařekl, že společně procestují všechny Legolandy světa. Zatím mají za sebou tři – v Německu, Dánsku a v současné době si užívají společnou dovolenou v Legolandu v Anglii.

Nejblíže je německý Günzburg

Německý Legoland se nachází přibližně sto kilometrů od Mnichova v městečku Günzburg. Pohodovou jízdou autem po dálnici se dá vzdálenost z Prahy do cílové stanice zvládnout za pět hodin. To je jako nic a navíc odměna v cíli je více než lákavá. Legoland je totiž splněným snem dětí i dospělých, kteří se zde vrátí do doby svého dětství.

Velkou výhodou německého Legolandu je jeho vstřícnost vůči českým návštěvníkům, tudíž se tam neztratí ani ti, co neovládají dobře cizí jazyk. Navíc spousta českých cestovních kanceláří organizuje zájezdy do Legolandu, takže pokud si netroufáte na výlet po vlastní ose, můžete využít jejich služeb.

Ovšem není problém zajistit si u nás jen ubytování a do Legolandu se dopravit vlastním autem. My jsme zvolili vlastní cestu a ubytování v kempu v Lego vesničce. Syn byl nadšený, protože to bylo jeho první opravdové stanování. Navíc jsou kempy v Německu, i když to bude znít jako klišé, nesrovnatelné s těmi českými.  Každý stan má své soukromí a navíc sociální zařízení je perfektně čisté.

Tip na Den dětí: Legoland: Bájná země z Lega!

Velkou výhodou ubytování v kempu je bezesporu to, že druhý den máte vstup do Legolandu zdarma, takže si stačí zakoupit jen jednu vstupenku. Co se týče vstupného, tak to je možno koupit přímo na místě, nebo můžete zvolit formu předprodeje, díky čemuž pár korun ušetříte.

Vstupné je pro děti do tří let zdarma a cena jedné vstupenky pro dospělého vyjde na přibližně 1300 Kč. Rozdíl mezi vstupenkou pro dospělé a pro děti není téměř žádný, pohybuje se v rozdílu asi stokoruny.

Vítejte v dětském ráji

Už při vstupu do Legolandu, který v Německu dosahuje rozlohy dvaceti šesti fotbalových hřišť, neuvěříte svým očím. Stejně jako vaše dítě totiž nevíte, na co se dívat první. Najednou před vámi ožijí stavby, města, známé postavičky z filmů, zvířata, a to vše z lego kostiček. Jak je vůbec možné tohle všechno postavit, pomyslíte si. Už teď je jasné, že jeden den na prohlídku rozhodně stačit nebude.

Takže pokud přemýšlíte nad tím, že byste výlet zvládli tzv. na otočku, rovnou tuto myšlenku zahoďte. Dva dny jsou pro návštěvu Legolandu ideální. Jeho velkou předností je fakt, že je uzpůsoben jak úplně malým návštěvníkům, tak i starším dětem. A co si budeme povídat, samozřejmě i dospělým, kteří si výlet užijí úplně stejně jako jejich potomci. Jen s tím rozdílem, že ti si již musí hlídat peněženku.

Přestože jsou všechny atrakce zdarma v rámci vstupného, tak občerstvení a nějaký ten suvenýr se trošku prodraží. Ale s tím se musí počítat. Nemusíte se bát s sebou vzít ani malé prcky, protože i ti si přijdou na své v DUPLO světě, kde na ně čekají domečky, hasičská a policejní stanice, nebo DUPLO vláček, který je bezpečně proveze po okruhu. Atrakcí pro děti je zde spousta.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Můžete si vybrat, zda budete obdivovat do detailů propracované modely měst, například Benátky, Londýn, nebo hamburský přístav, či dáte přednost zábavným atrakcím. Vynechat jedno nebo druhé není možné, tak kde jen začít?

Co třeba podvodním světem a obřím akváriem a osm metrů dlouhým tunelem, kde se můžete kochat pohledem na potopené bájné město Atlantidu. Atmosféru dokreslují živí žraloci, exotické ryby nebo murény a rejnoci.


Na chvíli se také můžete stát pirátem a proplouvat na lodi nepřátelská území. Hotové dobrodružství zažijete na trase Indiana Jonese, který vás proveze na lodi pralesem i jeskyněmi, abyste to vše korunovali jízdou z dvanáctimetrové skluzavky.

 
 

Až na vás padne únava (to se dětem určitě nestane), tak si můžete odpočinout na některém z mnoha piknikových míst, nebo se můžete projet malým džípem. Zatímco vy budete relaxovat, vaše děti se mohou bavit proháněním po dráze v opravdových lego autíčkách, které vypadají úplně stejně jako modely pro lego panáčky. Po absolvování jízdy získají malí řidiči také Lego řidičský průkaz.

Při návštěvě byste neměli minout Lego továrnu, v níž můžete nakouknout do tajemství výroby nejznámějších kostiček na světě. Jako dárek si jednu takovou kostičku odnesete na památku. 

Pokud si chcete pořídit ještě nějaký suvenýr, určitě navštivte místní prodejní obchůdek, kde najdete nejen krabice Lega za zvýhodněnou cenu a možná i o něco levnější než u nás, ale také nejrůznější lego doplňky – od stylových batůžků, přes láhve na pití až po svačinkové boxy nebo tvořítka na led ve tvaru lego panáčků.

Témata: Děti, Dovolená s dětmi, Maminka cestuje, Dánsko, Vláček, Fajnšmekr, Doupě, Kryštůfek, Jeskyně, Cestovní kancelář, Splněný sen, Řidičský průkaz, Indiana Jones, Indiana, Zájezd, Lego svět, Policejní stanice, Mnichov, Benátky, Velké štěstí, Lego, Sociální zařízení, Günzburg, Cizí jazyk, Legoland
Mohlo by vás zajímat