Maminka.czBatole

Letní pozvánka na Hrad Litoměřice

Čas prázdnin a dovolených stále více lidí využívá k výletům za krásami České republiky. Jedno z nejstarších a nejkrásnějších českých měst leží na soutoku řek Labe a Ohře, v malebné oblasti Českého Středohoří - Litoměřice.
13. 7. 2012
Letní pozvánka na Hrad Litoměřice

Nepřehlédnutelnou dominantou městské památkové rezervace je královský hrad, který po komplexní rekonstrukci v roce 2011 slouží jako moderní kulturní a kongresové centrum. Po celý rok, a samozřejmě i v červenci a srpnu, jsou jeho prostory dějištěm mnoha pozoruhodných akcí, které zpříjemní léto dětem i dospělým.

V pátém patře Hradu Litoměřice je umístěna stálá expozice českého vinařství. A vínu je věnováno také Povídání o růžových vínech – 13. července, od 18 hodin s ochutnávkou vzorků růžových vín z českých a moravských vinic. Samotné Litoměřicko patří k vyhlášeným vinařským regionům, vinice tady zabírají více než 280 hektarů…

Děti se mohou těšit na oblíbené Pohádkové prohlídky, které se na Hradě Litoměřice konají14. července od 18 hodin. Netradičními průvodci se pro tuto příležitost stanou historické a pohádkové postavy. Výjimečný gastronomický zážitek slibuje Letní grilování na hradě 20. července od 18 hodin. Spolu s grilovanými a uzenými dobrotami mohou návštěvníci na nádvoří ochutnat také osvěžující míchané koktejly z vína. O hudební doprovod se postará Áda Škarda.

V srpnu bude v předsálí Hradu Litoměřice instalována výstava Vzpomínka na povodně, s vernisáží 18. srpna. Všechny hradní prostory se veřejnosti otevřou 20. srpna od 9 do 17 hodin v rámci mimořádného Dne otevřených dveří. Kromě prohlídek nabídne také projekci filmu o rozsáhlé rekonstrukci hradu v kongresovém sále. V srpnovém programu nechybí ani tradiční degustace, tentokrát z produkce Vinařství u sv. Tomáše Malé Žernoseky. Další plánovanou akcí je fotografický workshop zaměřený na focení architektury ve městě a završený podzimní výstavou prací účastníků.

Mimo plánovaných akcí je Hrad Litoměřice otevřen od pondělí do pátku, od 8.30 do 17.00 hodin.

Přidat příspěvek
Komentáře k článku
Mohlo by vás zajímat
7 tipů, jak naučit dítě jezdit na kole. Skvělou průpravou je odrážedlo
Tipy na hrady a zámky, kde se děti zaručeně nudit nebudou
Oblíbený banán: Pomáhá při průjmech, pálení žáhy i zánětech střev
Tipy na víkend: Hudba, kreativní tvoření, nebo sport? Festivalová sezóna začíná

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu