Maminka.czTipy redakce

Letos jen Kefírek: Kašpárek to rozbalí na Výstavišti na čůrající fontáně

kog 15.  9.  2020
Největší bejbypankový festival ve vesmíru Kefír se letos kvůli koronaviru nekoná. Kašpárek v rohlíku to ale nevzdává. Útěchou pro všechny pankáče bude festival Kefírek, který proběhne 20. září v rámci akce Praha Září na pražském Výstavišti. Čekají vás typické bláznivé atrakce, divadla i koncerty v čele s Kašpárkem na čůrající fontáně.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Osmý ročník Kefíru museli organizátoři kvůli koronaviru zrušit. Nyní je však možné zažít alespoň malé déjà vu. „Všechno je jinak. Máme nový termín, jiné místo, pozměněný název. Náladu a hravost Kefíru se ale budeme snažit zachovat navzdory těmto okolnostem a mnohem menšímu rozsahu akce,” říká Michal Thomes z pořádající organizace Kefír, s. r. o. 

A na co se mohou malí návštěvníci a jejich rodiče těšit? Kefírek bude namíchaný z koncertů, divadelních vystoupení a jedinečných atrakcí. Vyvrcholí show hudební skupiny Kašpárek v rohlíku přímo na slovutné Křižíkově fontáně, která se tak podle největšího hitu kapely promění ve fontánu čůrající. Pozice předskokana se ujmou Loutky v nemocnici, skupina složená z největších odborníků na pomáhání při uzdravování.

Dítě s horečkou nevyšetřím! Pozor, Covid mění pravidla návštěv u pediatrů

Divadelní zážitky na Kefírku nabídne mimo jiné Amanitas Fire Theatre, Divadlo 100 opic či U staré herečky. Simona Babčáková, Anna Polívková a další osobnosti budou předčítat z knížek k ležení na postelích s opravdovými nebesy každému, kdo si přes den potřebuje ještě zdřímnout.

A chybět nebudou další blbiny, které se osvědčily na Kefíru. Rourov nebo hovínkovou dílnu si užijí i nejmenší. Pro větší bude připraven slámový areál, projížďka na stupátkách popelářského fára, zážitková cesta pošťáka, bejbypankové kadeřnictví nebo dětské autokino, kde diváci sledují filmy ze šlapacích autíček a sedaček vymontovaných z Land Roverů.

Druhou hudební scénu bude pohánět takzvaná GEM Tower. Jedenadvacet metrů vysoká věž vypadá jako subtilní vitrážová rozhledna. Přitom ji holandští vědci osadili solárními panely i větrnou turbínou a plánovali ji vyslat na zatěžkávací turné po velkých evropských festivalech. Nakonec se představí právě na Kefírku. „Kefír jsme doteď napájeli z radosti dětí a rodičů. Takže vlastně jen přidáváme další obnovitelné zdroje,” těší se prezident festivalu Kašpárek v rohlíku, který bude jako vždy provádět celou akcí.

Kam na výlet s dětmi? Zoo je sázkou na jistotu. Tady je 12 tipů na ty nejkrásnější

Speciál o koronaviru

Koronavirus se objevil poprvé na začátku prosince 2019 v  čínském městě  Wu-chan. Onemocnění, které tento koronavirus způsobuje, dostalo označení COVID-19.  Koronaviry vyvolávají nemoci od běžného nachlazení po syndrom akutního těžkého onemocnění dýchacích cest. Onemocnění se přenáší vzduchem  kapénkovou infekcí a nejčastěji zasahuje sliznice horních a dolních dýchacích cest a spojivky. Inkubační doba je 7 - 14 dní. Mezi příznaky koronaviru patří zvýšená teplota, dušnost, kašel, únava a bolesti svalů.

Uzavření škol|Nárok na ošetřovné|Testování na koronavirus|Léčba koronaviru|Rouška bez šití
 
Témata: Koronavirus, Naše tipy, Tipy redakce, léto, Divadlo, Rohlík, Anna Polívková, Simona Babčáková, Kašpárek, Výstaviště, Fontána, Festival, Vesmír, JEN, Atrakce, Koncert, Kefír, Křižík
Mohlo by vás zajímat
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Princ George nebo princezna Charlotte jako dospělí: Jak se promění tváře dětí z královských rodin za několik let?
Formánková Simona
Galerie
Herečka Christina Ricci stále spí se svým osmiletým synem v posteli. Proč ne? Zastání našla u dalších hvězd
Láchová Michaela
Christina Ricci
První těhotný muž světa porodil 3 děti. Nechtěl jsem zůstat lesbickou ženou, opačné pohlaví je pro mě přirozenější, říká
Formánková Simona
transgender
Použitý kondom nebo ojetá pneumatika? Tyhle těhotenské fotky jsou kreativní až za hranu! Posuďte sami
Formánková Simona
Galerie
Tajemná linea nigra: Co znamená hnědá čára uprostřed těhotenského bříška?
Machová Martinasim
Těhotenství
RECEPT: Linecké cukroví a vanilkové rohlíčky nesmí na vánočním stole chybět
Procházková Simona
Cukroví
Chlapec žil pouhých 10 dní. Společně strávený čas pro nás byl požehnáním, tvrdí rodina. Jejich dojemný příběh obletěl celý svět
Formánková Simona
Příběhy