Maminka.czTipy redakce

Letos jen Kefírek: Kašpárek to rozbalí na Výstavišti na čůrající fontáně

15. 9. 2020
Největší bejbypankový festival ve vesmíru Kefír se letos kvůli koronaviru nekoná. Kašpárek v rohlíku to ale nevzdává. Útěchou pro všechny pankáče bude festival Kefírek, který proběhne 20. září v rámci akce Praha Září na pražském Výstavišti. Čekají vás typické bláznivé atrakce, divadla i koncerty v čele s Kašpárkem na čůrající fontáně.

Osmý ročník Kefíru museli organizátoři kvůli koronaviru zrušit. Nyní je však možné zažít alespoň malé déjà vu. „Všechno je jinak. Máme nový termín, jiné místo, pozměněný název. Náladu a hravost Kefíru se ale budeme snažit zachovat navzdory těmto okolnostem a mnohem menšímu rozsahu akce,” říká Michal Thomes z pořádající organizace Kefír, s. r. o. 

A na co se mohou malí návštěvníci a jejich rodiče těšit? Kefírek bude namíchaný z koncertů, divadelních vystoupení a jedinečných atrakcí. Vyvrcholí show hudební skupiny Kašpárek v rohlíku přímo na slovutné Křižíkově fontáně, která se tak podle největšího hitu kapely promění ve fontánu čůrající. Pozice předskokana se ujmou Loutky v nemocnici, skupina složená z největších odborníků na pomáhání při uzdravování.

Dítě s horečkou nevyšetřím! Pozor, Covid mění pravidla návštěv u pediatrů

Divadelní zážitky na Kefírku nabídne mimo jiné Amanitas Fire Theatre, Divadlo 100 opic či U staré herečky. Simona Babčáková, Anna Polívková a další osobnosti budou předčítat z knížek k ležení na postelích s opravdovými nebesy každému, kdo si přes den potřebuje ještě zdřímnout.

A chybět nebudou další blbiny, které se osvědčily na Kefíru. Rourov nebo hovínkovou dílnu si užijí i nejmenší. Pro větší bude připraven slámový areál, projížďka na stupátkách popelářského fára, zážitková cesta pošťáka, bejbypankové kadeřnictví nebo dětské autokino, kde diváci sledují filmy ze šlapacích autíček a sedaček vymontovaných z Land Roverů.

Druhou hudební scénu bude pohánět takzvaná GEM Tower. Jedenadvacet metrů vysoká věž vypadá jako subtilní vitrážová rozhledna. Přitom ji holandští vědci osadili solárními panely i větrnou turbínou a plánovali ji vyslat na zatěžkávací turné po velkých evropských festivalech. Nakonec se představí právě na Kefírku. „Kefír jsme doteď napájeli z radosti dětí a rodičů. Takže vlastně jen přidáváme další obnovitelné zdroje,” těší se prezident festivalu Kašpárek v rohlíku, který bude jako vždy provádět celou akcí.

Plánujete výlet s dětmi? ZOO je sázkou na jistotu! Tady je 9 super tipů, kam vyrazit!

Speciál o koronaviru

Koronavirus se objevil poprvé na začátku prosince 2019 v  čínském městě  Wu-chan. Onemocnění, které tento koronavirus způsobuje, dostalo označení COVID-19.  Koronaviry vyvolávají nemoci od běžného nachlazení po syndrom akutního těžkého onemocnění dýchacích cest. Onemocnění se přenáší vzduchem  kapénkovou infekcí a nejčastěji zasahuje sliznice horních a dolních dýchacích cest a spojivky. Inkubační doba je 7 - 14 dní. Mezi příznaky koronaviru patří zvýšená teplota, dušnost, kašel, únava a bolesti svalů.

Uzavření škol|Nárok na ošetřovné|Testování na koronavirus|Léčba koronaviru|Rouška bez šití
 
Témata: Koronavirus, Naše tipy, Tipy redakce, Divadlo, Rohlík, Koncert, Křižík, Festival, Anna Polívková, Výstaviště, Fontána, Vesmír, Kefír, Atrakce, Simona Babčáková, Kašpárek

Mohlo by vás zajímat
Bez plenek, bez hraček a bez pravidel! 15 slavných matek se zvláštními výchovnými metodami
Distanční výuka: Rodiče, buďme v klidu. Povinnosti nemáme téměř žádné!
Holky a kluci vypadají v děloze stejně! Kdy se jejich pohlaví začne lišit?
Hysterický záchvat: Zvládněte ho bez stresu! Tohle na vzteklouny platí
20 věcí, na které se ptejte dětí, když přijdou ze školy. Jedině takhle se něco dozvíte
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Matky influencerky. Které vládnou sociálním sítím? Znáte je všechny?
Pozor! 7 věcí, kterými rodiče škodí pohybovému vývoji nejmenších dětí
Rodičovská dovolená 2021: Vše, co o ní potřebujete vědět

Horoskopy

Vodnář Když vám bude chtít partner pomoc a podpořit vaše nápady, tak se tomu nebraňte. Moc dobře ví, že nejste…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Erik, Erich, Ervin

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné