Maminka.czTipy redakce

Letos jen Kefírek: Kašpárek to rozbalí na Výstavišti na čůrající fontáně

15. 9. 2020
Největší bejbypankový festival ve vesmíru Kefír se letos kvůli koronaviru nekoná. Kašpárek v rohlíku to ale nevzdává. Útěchou pro všechny pankáče bude festival Kefírek, který proběhne 20. září v rámci akce Praha Září na pražském Výstavišti. Čekají vás typické bláznivé atrakce, divadla i koncerty v čele s Kašpárkem na čůrající fontáně.

Osmý ročník Kefíru museli organizátoři kvůli koronaviru zrušit. Nyní je však možné zažít alespoň malé déjà vu. „Všechno je jinak. Máme nový termín, jiné místo, pozměněný název. Náladu a hravost Kefíru se ale budeme snažit zachovat navzdory těmto okolnostem a mnohem menšímu rozsahu akce,” říká Michal Thomes z pořádající organizace Kefír, s. r. o. 

A na co se mohou malí návštěvníci a jejich rodiče těšit? Kefírek bude namíchaný z koncertů, divadelních vystoupení a jedinečných atrakcí. Vyvrcholí show hudební skupiny Kašpárek v rohlíku přímo na slovutné Křižíkově fontáně, která se tak podle největšího hitu kapely promění ve fontánu čůrající. Pozice předskokana se ujmou Loutky v nemocnici, skupina složená z největších odborníků na pomáhání při uzdravování.

Dítě s horečkou nevyšetřím! Pozor, Covid mění pravidla návštěv u pediatrů

Divadelní zážitky na Kefírku nabídne mimo jiné Amanitas Fire Theatre, Divadlo 100 opic či U staré herečky. Simona Babčáková, Anna Polívková a další osobnosti budou předčítat z knížek k ležení na postelích s opravdovými nebesy každému, kdo si přes den potřebuje ještě zdřímnout.

A chybět nebudou další blbiny, které se osvědčily na Kefíru. Rourov nebo hovínkovou dílnu si užijí i nejmenší. Pro větší bude připraven slámový areál, projížďka na stupátkách popelářského fára, zážitková cesta pošťáka, bejbypankové kadeřnictví nebo dětské autokino, kde diváci sledují filmy ze šlapacích autíček a sedaček vymontovaných z Land Roverů.

Druhou hudební scénu bude pohánět takzvaná GEM Tower. Jedenadvacet metrů vysoká věž vypadá jako subtilní vitrážová rozhledna. Přitom ji holandští vědci osadili solárními panely i větrnou turbínou a plánovali ji vyslat na zatěžkávací turné po velkých evropských festivalech. Nakonec se představí právě na Kefírku. „Kefír jsme doteď napájeli z radosti dětí a rodičů. Takže vlastně jen přidáváme další obnovitelné zdroje,” těší se prezident festivalu Kašpárek v rohlíku, který bude jako vždy provádět celou akcí.

Plánujete výlet s dětmi? ZOO je sázkou na jistotu! Tady je 9 super tipů, kam vyrazit!

Speciál o koronaviru

Koronavirus se objevil poprvé na začátku prosince 2019 v  čínském městě  Wu-chan. Onemocnění, které tento koronavirus způsobuje, dostalo označení COVID-19.  Koronaviry vyvolávají nemoci od běžného nachlazení po syndrom akutního těžkého onemocnění dýchacích cest. Onemocnění se přenáší vzduchem  kapénkovou infekcí a nejčastěji zasahuje sliznice horních a dolních dýchacích cest a spojivky. Inkubační doba je 7 - 14 dní. Mezi příznaky koronaviru patří zvýšená teplota, dušnost, kašel, únava a bolesti svalů.

Uzavření škol|Nárok na ošetřovné|Testování na koronavirus|Léčba koronaviru|Rouška bez šití
 
Nákupy - Maminka CZ
Témata: Koronavirus, Naše tipy, Tipy redakce, Simona Babčáková, Kašpárek, Anna Polívková, Atrakce, Divadlo, Vesmír, Rohlík, Festival, Kefír, Výstaviště, Koncert, Fontána, Křižík

Mohlo by vás zajímat
Skáče vám do řeči? Dělá, že neslyší? Tohle byste u dětí neměli ignorovat!
Kdy nechat svoje děti chodit do školy a na kroužky samotné? Nebojte se toho!
Nástup do školky s dítětem zamává. Proč chodí domů tak unavené?
Žena vůbec nevěděla, že je těhotná. Dítě porodila u švagrové na záchodě
20 věcí, na které se ptejte dětí, když přijdou ze školy. Jedině takhle se něco dozvíte
Kristýna Leichtová rodila doma! Mezi herečkami nebyla první
Tohle nejím! 40 vážně podivných důvodů, kvůli nimž děti odmítají jídlo
100 věcí, které by mělo zažít každé dítě dřív, než půjde do školy. Má vaše aspoň půlku?
Děti, které po narození vypadají jako naštvaní staříci! Nebo filmové hvězdy

Horoskopy

Ryby Atmosféra v rodinném kruhu není vůbec ideální, ale neděláte z komára velblouda. S dětmi si rozumíte, to…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Matouš, Matúš, Debora

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné