Maminka.czPohádky

Libuše Šafránková, nejhezčí pohádková princezna: Kterou pohádku si o víkendu s dětmi pustíte?

Tereza Víchová 11.  6.  2021
Je jasným důkazem toho, že někdo prostě „nezemře”. Libuše Šafránková je princeznou mnoha generací – na její Popelku, Večernici nebo Princeznu z Diamantových skal jsme se se zatajeným dechem dívali my, dívají se na ni naše děti a určitě se budou dívat i jejich potomci. Které tři pohádky se nám vryly do paměti a které si s dětmi pustit o víkendu?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

A nemusí to být jen pohádky, ty si užijte s dětmi. A pak si se sklenkou vína a partnerem zavzpomínejte taky – třeba u Svatební cesty do Jiljí nebo Báječných let pod psa. Ale zpět k pohádkám: která ta „Libuščina” je pro vás ta NEJ? 

VIDEO: Kuriozity z natáčení nejslavnější české pohádky

Tři oříšky pro Popelku

Nenajdete nikoho, kdo tuhle pohádku neviděl, a směle konkuruje i novinkám, které se chystají každý rok na Štědrý večer. Spousta z nás prostě překvapení nepotřebuje: Chceme vidět umouněnou holku s tvářemi od popela, mladého lukostřelce i princeznu s miniaturním střevíčkem. No a samozřejmě se znovu zasmát i Droběně Heleně Růžičkové během plesu na zámku.

Zajímavosti: Popelka je v podání Libuše Šafránkové živější – jezdí na koni, střílí z kuše a je to vlastně trochu holka od rány přes všechny ústrky. Princ Pavel Trávníček představuje svéhlavého mladíka, oddávajícího se raději lovu a zábavě s kamarády nežli pilování dvorní etikety a přípravám na ples, při němž si má najít nevěstu.

Princ a Večernice

„Za hubičku?” ptá se Večernice Velena. A my říkáme téhle pohádce velké ANO. Děti nebudou ani dutat při pohledu na Slunečníka, Měsíčníka, Větrníka a Večernici. Držet palce Velenovi při tom dlouhém putování. A my dospělí si počkáme na neopakovatelnou scénu, kdy z Mrakomora vytéká voda, až zbyde jen oblečení.

Zajímavosti:  Slunečník měl při natáčení korunu z dikobrazích bodlin a známá šunková bitka se natáčela několik dní, takže použitá šunka mezitím začala zelenat a nelibě páchnout.

Třetí princ

Ačkoliv název poukazuje spíš na příběh o princi a Pavel Trávníček je tu na koni a ve skalách neodolatelný, Libuše Šafránková tu jako princezna Milena svým hereckým umem krásně sekunduje. A Adršpašské skály i hory diamantů mají neopakovatelné kouzlo.

Zajímavosti: Věděli jste, že původně měla princeznu hrát černovláska Zora Jandová a Libuše Šafránková pak na natáčení nosila paruku? Také scéna, kdy Pavel Trávníček upadne s jehňátkem, nebyla nahraná, ale opravdu se stala. Herec měl prý co dělat, aby zvíře nezranil.

Tak která je „ta vaše” nejoblíbenější? Ať už některá z našeho výběru nebo jakákoliv jiná, děti společné sledování pohádky ocení. My můžeme zavzpomínat na nejkrásnější českou pohádkovou princeznu a děti si užijí společné rodinné chvíle – to nejcennější na každém víkendu.

VIDEO: Nejslavnější role Libuše Šafránkové

Témata: Pohádky, Libuše Šafránková, Popelka, filmy, Tipy redakce, Velen, Skála, Zora Jandová, Milena, Měsíčník, ANO, Větrník, Princezna, Luko, Tři oříšky pro popelku, Vik, Zelená, Jiljí, Pohádka, Zora, Putování, Děti, Mladík, Večernice, Pavel Trávníček
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Zpěvačka Katy Perry: 20 kilo navíc, odhalená prsa a neoholené nohy neřeším. Pro naši Daisy obětujeme s Orlandem všechno na světě!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Únava, strie a poporodní kalhotky. Maminky po porodu však vnímají jediné - pocit štěstí!
Formánková Simona
Galerie
Před dětmi a po nich! Tohle jsou šokující proměny žen, které změnilo mateřství
kog
Rodina a vy
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných
Emotivní vyznání táty, který přišel o svou těhotnou ženu. Fotografie s dcerkou, která přežila, berou za srdce...
Mrázková Dita
Láska a vztahy
Nedávali jí šanci, nakonec má čtyřčata! Neuvěřitelné fotky před a po
Procházková Simona
Rodina
První vteřiny po porodu: 30 fotek neopakovatelného zážitku zrození
Víchová Tereza
Galerie
Tahle máma zapsala 41 neuvěřitelných důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Pobavíte se
Procházková Simonakog
Mateřství