Maminka.czPohádky

Libuše Šafránková, nejhezčí pohádková princezna: Kterou pohádku si o víkendu s dětmi pustíte?

11. 6. 2021
Je jasným důkazem toho, že někdo prostě „nezemře”. Libuše Šafránková je princeznou mnoha generací – na její Popelku, Večernici nebo Princeznu z Diamantových skal jsme se se zatajeným dechem dívali my, dívají se na ni naše děti a určitě se budou dívat i jejich potomci. Které tři pohádky se nám vryly do paměti a které si s dětmi pustit o víkendu?

A nemusí to být jen pohádky, ty si užijte s dětmi. A pak si se sklenkou vína a partnerem zavzpomínejte taky – třeba u Svatební cesty do Jiljí nebo Báječných let pod psa. Ale zpět k pohádkám: která ta „Libuščina” je pro vás ta NEJ? 

VIDEO: Kuriozity z natáčení nejslavnější české pohádky

Tři oříšky pro Popelku

Nenajdete nikoho, kdo tuhle pohádku neviděl, a směle konkuruje i novinkám, které se chystají každý rok na Štědrý večer. Spousta z nás prostě překvapení nepotřebuje: Chceme vidět umouněnou holku s tvářemi od popela, mladého lukostřelce i princeznu s miniaturním střevíčkem. No a samozřejmě se znovu zasmát i Droběně Heleně Růžičkové během plesu na zámku.

Zajímavosti: Popelka je v podání Libuše Šafránkové živější – jezdí na koni, střílí z kuše a je to vlastně trochu holka od rány přes všechny ústrky. Princ Pavel Trávníček představuje svéhlavého mladíka, oddávajícího se raději lovu a zábavě s kamarády nežli pilování dvorní etikety a přípravám na ples, při němž si má najít nevěstu.

Princ a Večernice

„Za hubičku?” ptá se Večernice Velena. A my říkáme téhle pohádce velké ANO. Děti nebudou ani dutat při pohledu na Slunečníka, Měsíčníka, Větrníka a Večernici. Držet palce Velenovi při tom dlouhém putování. A my dospělí si počkáme na neopakovatelnou scénu, kdy z Mrakomora vytéká voda, až zbyde jen oblečení.

Zajímavosti:  Slunečník měl při natáčení korunu z dikobrazích bodlin a známá šunková bitka se natáčela několik dní, takže použitá šunka mezitím začala zelenat a nelibě páchnout.

Třetí princ

Ačkoliv název poukazuje spíš na příběh o princi a Pavel Trávníček je tu na koni a ve skalách neodolatelný, Libuše Šafránková tu jako princezna Milena svým hereckým umem krásně sekunduje. A Adršpašské skály i hory diamantů mají neopakovatelné kouzlo.

Zajímavosti: Věděli jste, že původně měla princeznu hrát černovláska Zora Jandová a Libuše Šafránková pak na natáčení nosila paruku? Také scéna, kdy Pavel Trávníček upadne s jehňátkem, nebyla nahraná, ale opravdu se stala. Herec měl prý co dělat, aby zvíře nezranil.

Tak která je „ta vaše” nejoblíbenější? Ať už některá z našeho výběru nebo jakákoliv jiná, děti společné sledování pohádky ocení. My můžeme zavzpomínat na nejkrásnější českou pohádkovou princeznu a děti si užijí společné rodinné chvíle – to nejcennější na každém víkendu.

VIDEO: Nejslavnější role Libuše Šafránkové

Témata: filmy, Pohádky, Tipy redakce, Pavel Trávníček, Popelka, Tři oříšky pro popelku, Pohádka, Děti, Víkend, Skála, Velen, Princezna, ANO, Zelená, Jiljí, Větrník, Zora Jandová, Milena, Měsíčník, Libuše Šafránková, Večernice

Mohlo by vás zajímat
Zakázané otázky: Na tohle se rozhodně neptejte žen po porodu
Pět holek na krku! Jak se žije rodině s paterčaty?
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Autismus u dětí: Pozor na první příznaky již u kojenců a batolat
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
Monika Bagárová se zastává kojení na veřejnosti! "A odhalené zadky nikomu nevadí?"
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Inspirace: Jaký opalovací krém vybrat pro sebe i děti? Galerie plná tipů

Horoskopy

Panna Milé Panny, nepodléhejte lenosti a zkuste se dokopat k lepším výsledkům. Právě na ně je nadřízený…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Vít, Vítek, Lothar

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné