Maminka.czZdraví

Líčení: Zkuste naše triky a budete vypadat mladší

, Časopis Moje psychologie
3. 4. 2014
Líčení: Zkuste naše triky a budete vypadat mladší
Čas může klidně plynout dál, protože vy budete od této chvíle vědět, co dělat, aby vás stárnutí - alespoň opticky - přestalo týkat. Stačí pár triků a díky líčení budete vypadat mladší.

Jakmile překročíte určitou věkovou hranici, máte v mnoha věcech jasno. Víte, že barová seznámení nebývají nadlouho. Že tequila je skoro vždycky špatný nápad. Víte, že s vysokými podpatky a dobrou podprsenkou budete vypadat štíhlejší. A konečně jste taky přišla na to, k jakému účesu už kadeřníkovi nikdy nedáte svůj souhlas. Co ale možná nevíte, a dost by se vám to hodilo, je, jak zacházet se šminkami, abyste vypadala mladší, než ve skutečnosti jste.

Pleť totiž s věkem mění barvu i texturu. Takže co na vás fungovalo ve dvaceti, nemusí zabírat před čtyřicítkou. Jak tedy ku prospěchu upravit své zvyklosti v líčení? Zde jsou ta největší tajemství:

1. Hydratujte

Tisíckrát omílané téma, o kterém už beztak nechcete ani slyšet… Zkuste to ale snést, protože všechny ostatní kroky by bez tohoto základního byly zbytečné. Takže! Pamatujte, že před každým nalíčením musí přijít fáze hydratace - v krému, séru, eventuálně podkladové bázi či termální vodě ve spreji. A hned poté, co se vstřebá, můžete začít nahlížet do vaší taštičky se šminkami.

2. Klikněte si

Je to kruté, ale je to tak - s tím, jak stárnete, máte stále víc co skrývat korektorem. Jenže jeho stopa zároveň přitahuje pozornost k vráskám. Jak z tohoto začarovaného kruhu ven? Abyste zakryla začervenání a kruhy, aniž by pleť vypadala ve výsledku jako maska, budete potřebovat korekci v tekutém stavu. A to nejlépe v „peru“, které vám vždy nadávkuje ideální množství přípravku. Tyto typy korektoru totiž bývají na voskové bázi, a zanechají tudíž na pleti voskový finiš. Navíc nemívají tendenci hromadit se v linkách nebo v záhybech.

3. Vydejte se po žluté

Přesněji řečeno, pořiďte si make-up se žlutým nádechem. Takový podtón totiž „zahřeje“ pleť a propůjčí jí tak mladistvější vzhled.

Přečtěte si také: Horoskop na duben 2014

4. Bezpečná skrýš

S přibývajícím věkem také bohužel narůstá pravděpodobnost, že pleť přestává být perfektní. Což pochopitelně svádí k tomu, veškeré nedokonalosti neprodyšně překrýt make-upem. Nedělejte to! Raději si pořiďte speciální houbičku (na make-up), kterou vždy před použitím rychle namočte, vyždímejte a mezitím si připravte pár kapek tónujícího podkladu na hřbet ruky. Naberte na špičku houbičky malé množství make-upu a jemným poťupkáváním jej postupně rozprostírejte po obličeji. Trik je v tom, že zatímco houbička nasaje část barvy a voda rozředí zbytek, vy docílíte optimálně jemného krytí. Možná budete muset v ohybech tváře použít i prsty, ale vězte, že s tímto postupem nebude nikdy make-up působit hutně a nepřirozeně. A pozor! V oblasti očí si zvlášť lehce.

5. Otázka života a… pudru

Vizážisté (všichni bez výjimky) se shodují v tom, že pudr na pleť patří jen v nezbytně nutných případech. Pokud si bez něj připadáte nahá, použijte k zafixování základu sypkou, transparentní konzistenci s projasňujícími částečkami. Nic tónovaného. A aplikujte vše na denním světle, jedině tak budete vědět, jaký je ve skutečnosti aktuální výsledek.

6. Kontrola textur

U zralejší pleti se také doporučuje používat spíše krémové, gelové či tekuté přípravky. Respektive takové, které obecně nevyžadují použití štětce. Nic vás totiž neudělá starší než těžký pudrový vzhled. Nezapomeňte, co zaznělo na začátku - čím hydratovanější pleť, tím spokojenější, a hlavně mladší look.

7. Nešklebit!

Po letech usmívání se do zrcadla, abyste zjistila, kde přesně máte jablíčka lícních kostí, si nyní můžete dát pauzu. V důsledku stárnutí se totiž z tváří vytrácí tuk. Udělejte z toho výhodu! Naneste zdravíčko okolo nejvyššího bodu lícních kostí - bude to vypadat, že vaše líčka vystoupila.

8. Trhejte, jen když opravdu musíte…

Tvář se sice postupně stává více asymetrickou, ale není řešením chtít to napravit pomocí přetvarování obočí. Přílišné vytrhávání nezmění nic. Jenom předělá obočí v přísné, tenké čárky. Zbavujte se vždy jen nejzřetelnějších nežádoucích chloupků. A pokud potřebujete větší zásah, vyhledejte profesionála.

9. Změňte úchop

Jakmile dokreslujete obočí, použijte k tomu o odstín světlejší tužku, než je přirozené zabarvení chloupků (jste-li blondýna, jděte naopak do odstínu malinko tmavšího), a držte ji ve 45stupňovém úhlu. Tahy budou měkčí a obočí bude vypadat mnohem přirozeněji a reálněji.

10. Oprašte kleštičky na řasy

Máte je, víte, jak s nimi zacházet, přesto si na ně málokdy vzpomenete. A přitom dokážou takové zázraky! Pokud je vám totiž více než 35, jistě jste zaznamenala, že mají řasy tendenci se narovnávat. Jenomže vy je potřebujete držet proti gravitaci. Proto zařaďte kleštičky zpátky do programu. A použijte je i tehdy, když budete mít chuť mascaru úplně vynechat. Natočením řas oči vždycky získají větší a zářivější vzhled.

11. Kouzla s bází

Vklepání jemné vrstvy podkladového primeru na oční víčka ještě před tím, než začnete stínovat, zajistí, že se barva udrží na svém vymezeném místě. Je to výhodné zejména tehdy, když je na víčkách hodně jemných vrásek. A jestli si myslíte, že stejnou funkci zastoupí vyhlazující oční krém, musíme vás vyvést z omylu. Zapříčiní to jediné, a sice že veškeré líčení očí steče a nahromadí se v záhybech.

12. Hnědá tužka má pohotovost!

Černou „kajalku“ jste používala od školy, nosíte ji každý den a mohla byste ji nanášet se zavřenýma očima? Pak právě nastal čas tento vztah ukončit! Tmavě hnědá má účinek jako černá, ale působí méně agresivně. Zachová pohledu stejnou intenzitu, ale jiným, delikátním způsobem. TIP: Vykreslete linii pouze podél horních řas a u vnějších koutků ji pomocí vatové tyčinky přizvedněte. Vytvoříte tak efekt malinkých křídel. Neboli nejjednodušší způsob „otevření očí“.

13. Nedovolte třpytu, aby vás zesměšnil

Trocha jemného jasu je lichotivá, protože přináší světlo do obličeje, jež pokožka začíná s věkem ztrácet. Musí však jít o skutečně diskrétní odlesk (např. pomocí přimíchaného sypkého pigmentu do makeupu), viditelný jen z určitého úhlu, a navíc výhradně na vystupujících partiích obličeje. Ideálně v okolí očí, tzn. na spáncích, nad linií lícních kostí, těsně pod obočím, na hraně nosu nebo na čele.


Největší chyby v líčení

Jeden špatný pohyb a můžete se od oslňující krásy přiblížit ke stařeckému nevkusu…

Glitry: Pokud jsou v textuře viditelné jednotlivé jiskřičky, není to jas, ale jsou to glitry. A ty patří do uměleckých děl, nikoli na oční víčka. Všechny produkty, které jsou metalické, jiskřivé nebo různě ojíněné, totiž zdůrazňují vrásky.

Tmavé rtěnky:Vínové odstíny a barvy à la vamp přitahují pozornost k vráskám okolo úst. Rozpíjení je navíc u tmavých barev daleko problematičtější a zřetelnější. Pokud chcete nosit bordeaux rtěnku, budete si muset dát velkou práci s jejím zafixováním – a taky následným uhlídáním.

Béžová, šedá a šedobéžová:Jelikož pleť s věkem ztrácí přirozeně narůžovělý, mladistvý nádech, potřebuje dodat barvu. A s béžovou se klidně může stát, že úplně „zmizí“.

(Článek vyšel v časopise Moje psychologie 3/2014)

Témata: Zdraví, Časopis Moje psychologie, Lícní kost, Nejvyšší bod, Vytrhávání, Náš, Ideální množství, Nutný případ, Trik, Líčení

Mohlo by vás zajímat
Žila s psychopatem a násilníkem. Víra jí však bránila v rozvodu
Má za sebou sedm operací hlavy, přesto je Karolínka usměvavé dítě
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Jakub dceru rozmazluje, tak jsem to zakázala, říká Agáta Prachařová
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
To je ale bříško! Takhle vypadá těhotenství s trojčaty týden po týdnu
Tajemný Rh faktor. Proč je důležité jej znát?
Fejeton Marie Doležalové: Tady můžu s klidem říkat MY, kašlík a prdíky
Mámy jsou na sebe zlé, vyslechla jsem si tolik urážek, říká Gabriela Lašková

Horoskopy

Střelec Úterý je zajímavé ve všech směrech. V práci se poperete s náročným úkolem a dostanete za to pochvalu.…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Emil, Emanuela, Emilián

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu