Maminka.czZajímavosti

„Lidé zapomínají, že jsme vrozeně součástí přírody,“ říká žena, která žije s rodinou v lese

Markéta Novák Matějková 11.  5.  2018
Melissa Saayman Krige je pozoruhodná žena, která žije s manželem a dvěma dětmi v lese Platbos, domorodém a nejjižnějším lese Afriky.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Vím, že žijete se svou rodinou v lese Platbos. To je hodně nezvyklé.

Já a moje rodina žijeme v lese od roku 2005. Přestěhovali jsme se z Kapského Města. Můj běžný den je velmi různorodý. Většinou ho ale začínám ranní procházkou, neboť les je opravdu jedinečný a neobvyklý a potřebuje péči. Spoustu času také trávím psaním a korespondencí, protože o informace a zajímavosti okolo lesa Platbos je veliký zájem.

Rozhodla jsem se také napsat knihu o nás, lese, stromech, esencích a rozprašovačích. Psaní je mým velkým koníčkem. Výroba esencí a rozprašovačů je jednou z mých absolutních lásek a hlavní náplní mých pracovních dnů. Výrobu a vše okolo Platbos produktů děláme ručně a přímo v lese. Plnění výrobků a balení objednávek má na starosti moje asistentka Shannon Broodryk.

V našem lese poskytujeme také ubytování. Je to další z mých pracovních povinností. Mám skvělý tým zaměstnancům, kterému dohlížím. Lidé se mohou ubytovat v jednoduchých přírodních obydlích a vychutnávat si tento magický les okolo sebe.

Nabízím také semináře a různé kurzy v lese, kde se lidé více seznámí s jeho jedinečností, se stromy a zvířaty. Také se blíže seznámí s Platbos esencemi a rozprašovači a učím je, jak si s nimi pracovat.

Dalo by se říci, že nosím mnoho různých "lesních klobouků"! Zabývám se mnoha problémy ochrany přírody v okolí lesa. Oheň v horkých letních měsících náš les totiž neustále ohrožuje, takže společně s mým partnerem Francoisem zajištujeme jeho ochranu.

Máme také školku, ve které máme malé stromky. Ty jsou následně sázeny do rehabilitovaných oblastí kolem lesa během našich každoročních "GreenPop Reforest Fests". V letošním roce se do země dostalo dalších 8000 mladých stromků. Od roku 2011 bylo v Platbosu vysázeno téměř 60 000 mladých stromů.

Jsem také maminka, i když jsou děti již zcela nezávislé. Ráda inspiruji ostatní, aby si šli za svými sny a následovali své srdce.

V této lesní školce klasické hračky nenajdete, děti si je totiž musí vyrobit samy

Jak staré jsou vaše děti a co dělají? Rádi žijí v lese?

Mé dceři Ayandě (která mě doprovázela do Prahy) je 19 let a studuje v Kapském Městě. Její vášní je fotografování. Plánuje studium fyzioterapie, chtěla by pomáhat dětem se zotavovat po nemoci a zranění. Příští rok má v plánu udělat si "rok prázdnin".  Bude pracovat jako au pair v Evropě a Velké Británii. Ale Prahu si absolutně zamilovala!

Mému synovi Gustavovi je 15 let. Jeho vášní je surfování a jídlo. Stále je ve škole v nedalekém městě Hermanus. Gustav by chtěl také cestovat a rád by dělal něco pozitivního pro životní prostředí např. úklid pláží atd.

Oba dva les milují a uvědomují si, jaké mají štěstí vyrůstat v tak magickém a divokém prostředí.

Lesní školka: pro všechny děti ano, pro všechny rodiče ne

Jste výrobce afrických stromových esencí. Co si máme pod tím přestavit, jak to všechno funguje?

Africké stromové esence a rozprašovače mají léčivou energii magických stromů lesa Platbos. Esence obsahují výtažky stromových květů a listů, rozprašovače obsahují příslušnou stromovou esenci a esenciální oleje nejvyšší kvality.

Abychom pochopili, jak fungují vibrační esence, musíme si připomenout, že jsme víc než jen pouhým fyzickým tělem. Esence a rozprašovače působí na jemné úrovni, také známé jako aura, která obklopuje a protíná naše fyzické tělo. Jejich léčení působí na lidské energetické pole. Pomáhají nám s našimi energetickými, emocionálními, duševními a duchovními potřebami.

Homeopaticky v přírodě stromové esence drží vibrační modrou barvu starých stromů Platbos. Nedávný vědecký výzkum stromů a lesů potvrdil to, co léčitelé a ezoterici už dlouho věděli, že všechny stromy mají své vlastní jedinečné vibrace, stejně jako lidé a všechny věci.

Stromy mají však díky své klidné povaze a starobylosti neuvěřitelně vysoké, stabilní energetické pole. Když s nimi přicházíme do kontaktu, poskytují našemu energetickému poli to, co bylo popsáno jako "restart" (jako když vypnete a znovu zapnete počítač při poruše).

Díky vysokému obsahu vody v našem těle nám tyto vysoké vibrace stromů pomáhají harmonizovat naše vibrační pole neboli vyrovnat nazpět jeho přirozenou a zdravou úroveň.

Působení Platbos produktů je dvojí. Zaprvé zvyšují a čistí vibrace našeho energetického těla a za druhé ho zaplavují těmito vyšší frekvencemi.

S vyšším stupněm povědomí si stále více uvědomujeme naše omezující a negativní myšlenky, stejně jako nevyřešená emocionální traumata, která v našich životech vytvářejí nesoulad. Tím, že je zpracujeme, například za pomocí Platbos esencí či rozprašovačů, je necháme odejít a v našem životě může nastat trvalá a pozitivní změna.

A protože změny v těchto oblastech (emoční, duševní a duchovní těla) filtrují až na fyzickou úroveň, můžeme zjistit, že i naše fyzické příznaky se mění. Naše produkty jsou vhodné pro děti, dospělé, seniory, těhotné i pro zvířata.

Věda nyní také ukazuje, že voda má jedinečnou schopnost ukládat a přenášet vibrační otisk čehokoli, s čím přichází do kontaktu. V případě afrických stromových esencí jsou to květiny a listy třinácti různých druhů stromů, které tvoří les Platbos.

Byla jste pozvána do Prahy. Jak se vám tady líbí?

Na návštěvu Prahy mě pozval výhradní distributor afrických stromových esencí a rozprašovačů do České republiky a na Slovensko, Eva Zeithamlová - a bylo to skvělé! Pracujeme společně již řadu let, ale toto bylo naše první osobní setkání. Mohla bych říct, že to je pracovní návštěva Česka, ale díky ní a její milé a pečující rodině to byla také překrásná dovolená.

Doufám, že se jednoho dne vrátím a uvidím další krásy této země. Je toho tolik co vidět a dělat v Praze! Opravdu krásné a úžasné město! Zamilovala jsem si staré zdobené budovy, dlážděné cesty, kulturu a historii ... Nejsem žena z města (i když jsem vyrůstala v Kapském Městě), ale mohu říci, že Praha se stala „mým“ městem.

Eva a její rodina nás vzali také na výlety i mimo Prahu a bylo to magické. Navštívila jsem například posvátná místa jako Karlštejn, nedostavěný chrám v Panenském Týnci, Menhir Kamenný pastýř a posvátný Oldřichův dub ve vesnici Peruc.

Na co si myslíte, že lidé dnes zapomínají? Co bychom měli předat našim dětem?

Lidé zapomínají, že jsme hluboce a vrozeně součástí přírody. Náš moderní způsob života nás odklání od Matky Země a to způsobuje mnoho stresu. Jak pro sebe, tak pro naši planetu.

Dobrou zprávou je, že není těžké se znovu napojit, strávit nějaký čas venku v parku mezi stromy, zajít do přírodních rezervací. Je mnoho dalších způsoby, jak si vzpomenout na naše kořeny.

Ve skutečnosti to jsou jednoduché věci v životě - cítit slunce na tváři, poslouchat vítr v korunách stromů, procházet se bosi po trávě, přivonět si ke květinám. To vše přináší srdci prostou, ale hlubokou radost.

Měli bychom si pamatovat, že nemůžeme žít bez zdravé planety a že není příliš obtížné přizpůsobit náš životní styl tak, abychom byli s přírodou ve větší harmonii. Velmi mě těší, že vidím mezi mladší generací rostoucí zájem o přírodu a jejich nadšení a touhu něco změnit.

Mám ráda slogan: myslet globálně, jednat místně. Všichni můžeme pomáhat tam, kde žijeme. Péčí o rostliny a zvířata kolem sebe, můžeme se starat o přírodu v blízkosti místa kde žijeme, například tím, že budeme sázet více stromů v našem okolí!

Ochrana našich starých lesních porostů a vysazování více stromů je možná největší věc, jak Zemi můžeme pomoci.

Nechcete klasickou školku? Zkuste lesní, montessori nebo cizojazyčnou
Sladké dobroty z lesních i zahradních plodů. Tyto musíte v létě ochutnat!
Waldorfská pedagogika
Chování a vztahy

Waldorfská pedagogika

Témata: Zajímavosti, žena, surfování, Mladá generace, Veliký zájem, Melissa, Pracovní povinnost, Trvalá změna, Jablonec, Studium, Vysoký stupeň, Hlavní náplň, Životní styl, Výhradní distributor, Pracovní den, Skvělý tým, Peruc, Rozprašovač, Velký koníček, Pair, Nejvyšší kvalita, Přírodní rezervace, Vysoký obsah, Běžný den, Oldřich