Maminka.czTěhotenství

Lucie Křížková: Davídek počítá jen s jednou variantou, a to s bráchou

Moderátorka a bývalá Miss Lucie Křížková je maminkou čtyřletého syna Davídka a momentálně se s manželem Davidem těší na příchod dalšího potomka.

Jak se připravuje na příchod druhého miminka ona sama i zbytek rodiny? Jak se jí daří propojit osobní a pracovní život? A jaké další novinky Lucii v následující době čekají? To vše prozradila v našem rozhovoru.

Lucie, čekáte druhé miminko a porod se už rychle blíží, jak se na příchod miminka připravujete?

Termín porodu mám koncem ledna, takže bych už měla být na pozoru a pomalu finišovat, opak je ale pravdou. V současné době rekonstruujeme byt a já mám, jako každý rok před Vánoci, hodně práce.

Leden už mám ale úplně volný, tak věřím, že miminko vydrží v bříšku celých čtyřicet týdnů a stihnu zařídit vše, co je potřeba. Aktuálně „hoří“ akorát výběr barvy kočárku, což ale není s ohledem na fakt, že nevíme, jestli se nám narodí holčička nebo kluk, úplně jednoduché.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Jak se v těhotenství cítíte? Zvládáte vše v pohodě, nebo jste si musela protrpět klasické ranní nevolnosti a další nepříjemnosti spojené s tímto obdobím?

První tři měsíce nebyly lehké, to jsem se cítila jako v permanentní kocovině od rána do večera, ale od čtvrtého měsíce je naštěstí vše v úplné pohodě. Teď jsem v osmém měsíci a stejně jako v prvním těhotenství, ani teď nijak výrazně nepřibírám, zatím mám navrch jen pět kilo.

Cítím se opravdu dobře, nic mě netrápí a jsem ráda, že mohu i nadále pracovat a nijak se výrazně neomezovat.

 

Leden už mám ale úplně volný, tak věřím, že miminko vydrží v bříšku celých čtyřicet týdnů a stihnu zařídit vše, co je potřeba.

 

Jak prožíváte toto těhotenství? Je jiné než s Davídkem?

Přiznám se, že toto těhotenství mě více provází strach, nejistota a obavy, aby vše dobře dopadlo. Po Davídkovi se mi podařilo otěhotnět už třikrát, ale až tohle miminko se drží zuby nehty. Je to ale asi přirozené, že se člověk, který si projde takovou nepříjemnou ztrátou, bojí více.

Snažím se však myslet co nejvíc pozitivně a vytěsnit z hlavy nepříjemné scénáře. Po fyziologické stránce je ale toto těhotenství hodně podobné tomu prvnímu, možná dokonce i lepší. Už mi tolik neblázní hormony a pleť mám hezčí než kdykoli předtím. To v těhotenství s Davídkem jsem v tomto ohledu vypadala opravdu hrozně.

Jak se na sourozence těší Davídek?

To, že čekáme miminko, jsme Davídkovi prozradili hned v počátcích mého těhotenství. Chtěla jsem, aby to prožíval naplno s námi a měl dostatek času o tom přemýšlet a vyrovnat se s tím, že už nás nebude mít jen pro sebe, i když naplno mu tyhle věci dojdou stejně až později, až už tady bude miminko s námi.

Také jsem chtěla předejít potenciálnímu nebezpečí, kdyby mi třeba při škádlení skočil na břicho. Zároveň to bylo i vysvětlení, proč už ho nemůžu nosit v náručí.

Přeje si Davídek spíš brášku, nebo sestřičku?

Od začátku počítá jen s jednou variantou – s bráchou. Těší se, že spolu budou lumpačit. A nechce si nechat vysvětlit, že stejně lumpačit může i se ségrou. Ale myslím, že když to bude holčička, nebude zklamaný.  

Jak prožívá příchod dalšího potomka manžel a vaše rodina?

Manžel se těší, prožívá se mnou každý okamžik a hlavně doufá, že stihne být u porodu. V prosinci bude na Novém Zélandu, ale celý leden by už měl být doma. Blízká rodina mě hodně šetří, nenechají mě nic nosit a skoro ani dělat. Ale já jim to nevymlouvám :) Jsem ráda, že si mohu občas oddychnout.

Na začátku jste říkala, že momentálně rekonstruujete byt, jak se těšíte na změnu domova?

Strašně moc. Původně jsme se chtěli přestěhovat do nového – ani nespočítám, kolik desítek hodin jsem letos strávila prohlížením stránek realitních kanceláří. Nenašli jsme ale nic, co by nás chytilo za srdce, tak jsme se rozhodli, že alespoň zrekonstruujeme naše dosavadní bydlení.

Je to všechno docela narychlo, navíc s bříškem toho člověk už moc nezvládne dělat, ale už se moc těšíme, až uvidíme výsledek, protože designové návrhy jsou opravdu nádherné.

Lucie Křížková porodila budoucího mořeplavce

Jak se dá skloubit těhotenství a pracovní vytížení? A jaké máte plány po porodu? Budete si naplno užívat mateřství, nebo občas „utečete“ někam za prací?

Jelikož je mi dobře a miminko je v pořádku, mohu zatím pracovat bez omezení. Klientům se navíc moje bříško zamlouvá, mám spoustu nové hezké práce. Co bude po porodu, to se teď těžko plánuje. Vše bude záviset na tom, jaké miminko bude, jak se sžijeme.

 

Tentokrát jsem se však začala zajímat také o to, jaká výživa je vhodná nejen pro nastávající maminky, ale také pro ženy, které těhotenství teprve plánují.

 

Pokud to ale bude možné, ráda bych se vrátila k moderování pořadu Sama doma už v dubnu. Není to časově náročná práce, ve studiu bych byla na čtyři dny jednou za tři neděle, a to vždy jen na hodinu a půl.

Mám svou práci ráda a pro můj mozek je důležité, abych se brzy vrátila :) Během první mateřské jsem cítila, jak výrazně ochabuje má slovní zásoba a lehkost komunikace. Tomu bych teď chtěla předejít.

Jak jste změnila jídelníček? Jíte i jinak než při prvním těhotenství? Dáváte si na něco pozor?

Svůj jídelníček jsem změnila už poprvé, když jsem čekala Davídka. Uvědomila jsem si, že živiny z toho, co s ním, nejsou jen pro mě, ale i pro dítě. Změna mi vydržela i po porodu, takže se snažím jíst zdravě a vyváženě už více než pět let.

Tentokrát jsem se však začala zajímat také o to, jaká výživa je vhodná nejen pro nastávající maminky, ale také pro ženy, které těhotenství teprve plánují. Každé ráno si proto připravuji koktejl s ovocem, semínky a Sunarem gravimilk. Je to pro mě příjemnější než polykat velké vitamínové kapsle a mám jistotu, že já i miminko dostaneme vše, co potřebujeme.

A jak se v průběhu těhotenství udržujete v kondici? Věnujete se nějakým fyzickým aktivitám?

Před otěhotněním jsem hodně běhala, ale s tím jsem teď raději na pár měsíců přestala. Cvičím ale těhotenskou jógu a místo běhu se snažím hodně chodit, alespoň pět kilometrů denně.

Blíží se Vánoce, svátky klidu a míru, ale také předvánočního shonu a stresu. Jak toto období zvládáte?

Vánoce jsou krásné hlavně díky synovi. Už teď každý den v kalendáři odškrtává zbývající dny. Perníčky jsme pekli s předstihem, na vánoční cukroví dojde začátkem prosince. Velký úklid nás teprve čeká, až se dokončí rekonstrukce.

A s dárky se nestresuji. Syn si napsal Ježíškovi o jedinou věc – o policejní stanici z Lega. K tomu dokoupím pár drobností, stejně tak rodičům a manželovi. Už dávno to u nás není o velkých dárcích. Nejvíc se těším na návštěvy a dobré jídlo. To jsou věci, ve kterých spatřuji to pravé kouzlo Vánoc.

Lucie Křížková. Jak jí těhotenství změnilo pohled na jídlo?
Lucie Váchová pózuje odvážně v devátem měsíci i s manželem
Lucie Křížková: První tři měsíce jsem prozvracela, teď je mi fajn
Předplatné časopisu Maminka
Témata: Těhotenství, Slavní rodiče, Sunar gravimilk, Davídek, Potenciální nebezpečí, Velký dar, Lucie, Pracovní vytížení, Pracovní život, Slovní zásoba, Lucie Křížková, Pořad sám, BÝT U PORODU, Sám doma, Kapsle, Vánoční cukroví, Pocit, Velký úklid, Blízká rodina, David, Náročná práce, Druhé miminko, Ranní nevolnost

Mohlo by vás zajímat
Dcery Karla Gotta: Která zdědila tátův talent? A která se mu nejvíc podobá?
Herečky, které otěhotněly během natáčení! Podařilo se to zamaskovat?
Malý Alexandr se narodil bez očí a nyní čeká na adopci. Jeho máma se ho zřekla
Marika Šoposká: Těhotenství bez komplikací není samozřejmost, už to vím!
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter
Narodila se bez rukou. Lékaři byli pro potrat, rodiče ho odmítli
Něžné, dojemné i smutné. Prarodiče se poprvé vidí s vnoučaty
Pár dní ve školce a už je zase nemocné? Poradíme vám, jak podpořit imunitu
Kdy nechat děti doma samotné? Nejdřív ve 12 letech, tvrdí odborníci!

Horoskopy

Kozoroh Ráno se vám nechce vytáhnout paty z domu a už vůbec ne pracovat, což u vás nebývá zvykem. Překonejte se…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Alžběta, Alžbeta, Elizabeth

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu