Maminka.czSlavné maminky

Lucie Křížková zavzpomínala na návštěvy manžela ve vězení: Syn z toho byl úplně vyřízený, vždycky to proplakal

tesim vas 20.  3.  2024
Moderátorka Lucie Křížková byla hostem podcastu Holky na víně, kde se mimo jiné rozpovídala i o těžkém období, kdy její manžel musel nastoupit na výkon trestu.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Manžel sympatické moderátorky, jachtař David Křížek, byl téměř dva roky ve vězení, na svobodu se dostal po podmíněném propuštění 24. dubna 2023. Lucie v podcastu Holky na víně přiznala, že to nebylo hezké období, ale podařilo se jim za ním udělat tlustou čáru. "Já si myslím, že jinak to moc nejde. To je asi jediná cesta, jak se z toho nezbláznit a jak přijmout nějakou, nechci říct křivdu, ale prostě něco, s čím se člověk nedokáže smířit i zpětně, tak prostě za tím udělat tlustou čáru a dál se v tom nepitvat, protože by to bylo zbytečné nimrání se v citlivých ranách," řekla Lucie. 

David (11) a Lola (7) měly v tomto složitém období u sebe aspoň jednoho milujícího rodiče. I když jim Lucie byla pevnou oporou, přesto ji mrzí, že v tak důležitém věku byly bez táty.  "Myslím, že jsme to zvládly dobře. I díky našim přátelům, díky podpoře, kterou jsme měly z našeho širokého okolí, díky tomu, že nás kamarádi brali na hory, že nám pomáhali v různých situacích, tak jsme tím propluly, dá se říct, docela v pohodě."

Děti se naštěstí nesetkaly s tím, že by se jim někdo posmíval. Špatně ale snášely návštěvy ve ve vězení. Lucie k tomu řekla: "Co jsem jako matka snášela ohromně špatně, že děti svého tátu viděly úplně minimálně a ještě v hrozném prostředí a za hrozných podmínek. Takže to mi trhalo srdce," svěřila se. Rok a půl měly možnost vidět se svým tátou jen na 3 hodiny v měsíci. "A to ještě není tak, že by ta návštěva byla taková, že se třeba někde projdete, nebo tak. Ne. Prostě je to v tom hrozném prostředí, v místnosti s dalšími lidmi, kteří vykonávají trest, a s jejich rodinami sedíte u stolu, máte omezený fyzický kontakt," popsala. Obejmout se je možné jen na začátku a na konci. I když byly děti pak v průběhu měsíce v pohodě, tak návštěvy pro ně byly hodně náročné. "Syn byl z toho vždycky úplně  vyřízený, vždycky to proplakal. To pro mě jako pro mámu úplně nejhorší, že člověk chce, aby ta osobní vazba i přes to odloučení tam byla udržena, ale vlastně oni to neumožňují." 

Co se pak změnilo? Podívejte se na video v úvodu článku.

Na celý podcast Holky na víně s Lucií Křížkovou, se můžete podívat na Youtube. 

Témata: Slavné maminky, Syn, Nejen pro tatínky, Moderátorka, Lola, Lucie Křížková,, David Křížek,, David Křížek, Holka, Lucie, Lucie Křížková, Návštěva, Podcast, Víno, David, Manžel, Vězení