Maminka.czMáma maká

Lucie kvůli práci neměla čas na vlastní život. Sekla s obchodem, učí ženy sebelásce

19. 10. 2020
V novém pořadu Máma maká představují moderátorky Adéla Klingohrová a Kateřina Kořínková ženy, které po narození svých dětí zásadně změnily kariéru. Jednou z nich je Lucie Harnošová, která začala podnikat před narozením prvního dítěte. Pořádá přednášky, kurzy a kongresy, založila projekt Alchymie ženy, ve kterém se věnuje mateřským a ženským tématům, podporuje kontaktní rodičovství, s manželem i malými dětmi strávila rok na Bali. Podívejte se na její příběh.

S manželem si pořídili obchod se zdravou výživou a následně obchod Brána dětem, kde kromě zdravých dobrot prodávali také celou řadu věcí pro děti, ať už hračky, dětskou biokosmetiku, látkové pleny či nosítka. Taky pořádala přednášky a konference, jak naživo, tak on-line. Doma se pak vzdělávala v oblastech, jako jsou péče o děti, seberozvoj i partnerské vztahy.

Ve chvíli, kdy se jí narodilo druhé dítě, měla tolik práce, že na mateřskou odešel její manžel. Jednoho dne si Lucie řekla dost.

Byla tak zahlcena povinnostmi, že jí nezbýval čas na osobní život. Obchod předala dál a začala se soustředit na projekt Alchymie ženy, ve kterém se věnuje hlavně ženským tématům, sebelásce, matkám a dcerám a ženám podnikatelkám. Pořádá také mnoho osobních i on-line kurzů a kongresů. Netrvalo dlouho a Lucie se stala v tomto oboru známou a respektovanou osobností.

Máma maká: Iva Fiškandlová pomáhá matkám po porodu k plochému břichu. A funguje to!

Před dvěma lety se s celou rodinou přestěhovala na Bali, kde strávili rok. „V Čechách jsme s manželem museli nastavit naše podnikání tak, abychom mohli být oba na volné noze, mohli pracovat na dálku. Řešili jsme také, jak to budou mít dcery se vzděláváním. Byla to taková půlroční intenzivní příprava. A pak jsme odjeli a bylo to skvělé. Určitě to nebylo naposledy,“ popisuje Lucie rodinnou cestu, která trvala celý rok.

Témata, která otevírají oči a pomáhají milovat život

Po návratu do Čech pokračuje v on-line kurzech, kterým se věnovala i na Bali, a v projektu Alchymie ženy. Zaměřuje se na ženská témata, propaguje kontaktní rodičovství, bezplenkovou komunikační metodu, zdravé přebalování i nošení dětí. Věnuje se také matkám a dcerám, pro které pořádá společné pobyty, a také ženám podnikatelkám, kterým radí s podnikáním. Vše dělá v souznění s přírodou, ke kterému ji vedla maminka. Jejím záměrem je propojovat moderní poznatky s šetrným způsobem života.

„Vzdělávám ženy v tématech sebelásky a sebepřijetí. Nesmírně mě baví inspirovat a přinášet témata, která otevírají oči a pomáhají milovat život,“ dodává Lucie. O tom, že ji ženy milují, svědčí i fakt, že její kurzy a on-line kongresy navštívilo už zhruba 30 tisíc návštěvnic. Celý den s ní strávily i moderátorky pořadu Máma maká. Díl s Lucií je k vidění už nyní na internetové televizi Mall.tv. 

Nová Maminka je celá hygge. Na titulce Nikol Štíbrová se synem
Mateřská dovolená 2021: Vše, co potřebujete vědět
Maminka leden
Témata: Mateřství, Kariéra, Máma maká, Rodičovství, Maminky - rady, rozhovory a príběhy, Pracující matky, Inspirativní ženy, Kariéra a zaměstnání (poradna), Maminka podnikatelka, Kateřina Kořínková, Ženské téma, Lucie Harnošová, Vidění, Čechy, Bali, Sebeláska, Manžel, Kongres, Lektor, Lucie, Adéla Klingohrová

Mohlo by vás zajímat
Emoce a detaily z nevídané blízkosti! Nejlepší porodní fotky roku 2021
Mateřská se sklenkou v ruce. Měla jsem nakročeno k alkoholismu
Největší galerie porodních fotek, jakou jste viděli. Pozor, je to dojímavé a občas syrové
8 divných věcí, které nám dělaly naše matky nebo babičky, když jsme byli malí
I malé holčičky mohou trpět kvasinkovou infekcí. Jak ji poznáte?
Za tři dny bez plenek! Snadná a rychlá metoda, která stojí za vyzkoušení
Jak rychle utišit plačící dítě? Trik zkušeného pediatra, který zabere hned!
Hysterický záchvat: Zvládněte ho bez stresu! Tohle na vzteklouny platí
Babi, to nemuselo být! Galerie nejbizarnějších dárků od prarodičů

Horoskopy

Střelec Jindy byste si vyšli s kamarády do posilovny nebo do fitka, ale teď je situace jiná. Měli byste proto…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Matěj, Matyáš, Jasmína

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné