Maminka.czBatole

Lucie Pernetová: Nevědomost, do čeho jdu, mi těhotenství ulehčila!

, Časopis Maminka
13. 2. 2012
Lucie Pernetová: Nevědomost, do čeho jdu, mi těhotenství ulehčila!
Maminku malé Barborky jste donedávna mohli vídat jako moderátorku v tradičním nedělním dětském bloku pohádek. V součastnosti propůjčuje hlas jedné z oblíbených dětských postaviček, a jak říká, hodně se při tom vyřádí.

* Vaše cesta k divadlu nevedla přes některou z hereckých škol, jak tomu obvykle bývá… Přestože jste na tuto otázku odpovídala již mnohokrát, mohla byste ještě jednou objasnit, jak jste se na „prkna, která znamenají svět“ vlastně dostala?

Jako malou mě maminka posílala nejen do hodin piana, ale také na dramaťák. Na piano se muselo dřít, kdežto divadlo bylo jen radost a hry. Takže důvodem, proč jsem u divadla, je vlastně má lenost :-)

* Jak tehdy přijali vaše rozhodnutí rodiče, rozmlouvali vám sen stát se herečkou? A i když je to zatím předčasné, myslíte si, že jednou vy sama dokážete podpořit Barborku v tom, co bude chtít dělat?

Pro moji maminku to asi nebylo lehké, ale dneska už ví, že jsem takhle šťastná. Takže také já se pokusím, i přes překážky, které jistě přijdou, pochopit, kdy a kde je šťastná má dcera.

* Prozradíte nám, jak jste si „užívala“ těhotenství? Byla Barborka plánované miminko?

V mém případě je slovo „užívala“ přesné. Měla jsem to štěstí, že mi po celou dobu nic nebylo. Žádné typické příznaky. Během těhotenství jsem tak ještě stihla hrát, ale taky nazkoušet Saturnina, respektive slečnu Barboru, prochodit Šumavu a uhlídat pár řemeslníků na chaloupce. A spoustu dalších věcí. Navíc nevědomost, do čeho jdu, mi hodně ulehčila bytí :-)

* Prý jste vystupovala až do šestého měsíce. Bylo pro vás jiné hrát s děťátkem v bříšku? Myslíte si, že to vaši dcerku nějak ovlivnilo? :-)

Nejzvláštnější bylo zkoušení. Kdyby to šlo, zkoušela bych nové věci jenom v jiném stavu. Ten nadhled, který to přináší, je ulehčující. Bylo to krásné, radostné období, do kterého denně hrál naživo orchestr Melody Makers. Co víc si přát :-) Barborka má mít po kom rytmus v těle.

* Co si myslíte o novoročních předsevzetích? Dáváte si nějaká?

Dávám si každý rok. Ne vždy vše vyjde. Ale letos si chci slíbit, že nebudu prchlivá, když Barborka pláče, a svou zlost neobrátím vůči nejbližším :-)

* Účinkujete v pořadech pro nejmenší, hrála jste také v několika televizních pohádkách. Změnil se váš přístup k dětským kolegům poté, co jste se sama stala maminkou? A co pro vás znamená práce s dětmi vůbec?

Myslím a doufám, že ne. Snad jsem dokázala být empatická i před Barborkou. V obnoveném Studiu Kamarád navíc už děti nevystupují. Zůstali jen plyšáci. Ale být Tryskomyší je velká zábava. S kolegy se při namlouvání postav dost vyřádíme, takže děti ve studiu vlastně pořád jsou, jen trochu odrostlejší.

ČTĚTE TAKÉ: Valentýnské recepty: Malá sladká smrt, expres tiramisu a další

* Vaší domovskou scénou jsou od roku 2003 Městská divadla pražská, kromě toho vystupujete také v Činoherním klubu, Viole nebo Divadle Kalich, pravidelně natáčíte pořad pro Českou televizi… Jak zvládáte skloubit pracovní vytížení s péčí o dcerku? Máte k ruce nějaké pomocníky?

Naštěstí máme babičky a i díky nim mohu chodit do práce. Navíc má Barborka úžasného tatínka, který nemá problém se o ni od jejího narození dokonale postarat. A jsou spolu šťastní. Když je tak vidím, jsou to pro mě nejkrásnější chvíle.

* A co pohybové divadlo Veselé skoky? Už jste se vrátila do těchto představení, která jsou fyzicky hodně náročná? A jak jste se vlastně po porodu dostávala zpět do formy?

Vrátila, ale… Má naivní představa byla, že nejprve budu trénovat, a až si budu myslet, že mohu hrát, vrátím se. Ale bylo potřeba zaskočit a najednou jsem hrála a tančila. A šlo to. Dokonce to byla radost. Velká pro mě a doufám, že i pro diváky.

ČTĚTE TAKÉ: Nejčastější chyby při mytí vlasů

* Kde bychom vás mohli v novém roce vidět? Na co byste naše čtenářky pozvala?

Nevím, jestli čtenářky Maminky mají čas a sílu chodit do divadla. Ale třeba mně takové „výlety“ prospívají :-) Mojí srdcovkou jsou představení s Veselými skoky (Na hlavu!, Ve stanici nelze, Baby box, Havran), Saturnin v MDP, Sexuální perverze v Chicagu v Činoherním klubu a Kabaret o dějinách prostituce ve Viole.

Témata: Těhotenství, Děti, Porod, Slavní rodiče, Časopis Maminka, Novorozenec, Kojenec, Předškolák, Batole, Školák, Lucie, Tryskomyš, Plánované miminko, Radostné období, Novoroční předsevzetí, Televizní pohádka, Kalich, Havran

Mohlo by vás zajímat
To vás pobaví! Sourozenci nafotili rodičům k výročí srovnávací fotky
Po císaři dávají lékaři dětem cumlat tampon z vaginy matky. Proč?
Zase špatně! Nejhorší mýty o dětských botách, kterým rodiče věří
Po letech: Nafotili znovu oblíbené fotky z rodinného alba. To musíte vidět!
Žádost o rodičovský příspěvek: Návod, jak a kde rodičák jednoduše vyřídit
Žena vůbec nevěděla, že je těhotná. Dítě porodila u švagrové na záchodě
Kristýna Boková je těhotná. Čeká svoje třetí dítě, prozradila pohlaví?
To s námi bude už navždy?! Tyhle děti vůbec nejsou nadšené ze sourozence
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!

Horoskopy

Kozoroh Ať už se snažíte sebevíc, nadřízenému se vaše výsledky zrovna nezamlouvají a vy začínáte propadat…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Oldřiška, Něhoslav

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné