Maminka.czfenomén

Lucie, postrach ulice, nezbedný Vašek, školou povinná Barča... Kteří hrdinové nás za dob našeho dětství bavili nejvíc?

Který rodič by se rád nevrátil zpátky do minulosti a nepodíval se na oblíbený film z dob svého dětství? A že jich není málo! Zavzpomínejte s námi na pět předních dětských talentů, kteří nás, a dost možná i naše ratolesti, baví stále. Kteří to jsou a co dělají dnes?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Žaneta Fuchsová

Roztomile šibalský kukuč a svérázný herecký projev. Kdo by neznal předškolačku Lucii, která zažije prázdninové dobrodrůžo s kouzelnými formeláky? Její představitelka patřila mezi oblíbené dětské hvězdy a objevila se i v oblíbených Chobotnicích z 2. patra, seriálech Vlak dětství a naděje, Létající Čestmír i v pohádce Kočičí princ. Její hvězdná kariéra ale trvala pouze deset let. Na konzervatoř ji nevzali, ale k filmu ji to táhlo pořád. Působila jako asistentka režie a pomocná režisérka a před kamerou se objevila po letech v seriálu Rodinná pouta. Je maminkou dcery Michaely a syna Radka.

Klepněte pro větší obrázek

VIDEO: Tomáš Holý: Dva roky plné natáčení z něj udělaly nejslavnější dítě 

Tomáš Holý

Jedna z našich největších dětských hvězd, talent "od Boha" a miláček režisérky Marie Poledňákové se ve filmu objevil v pouhých sedmi letech. Šlo o komedii Marečku, podejte mi pero!, kde měl jen takzvaný štěk, svou přirozeností si ale hned získal oblibu. Následovaly další filmové hity jako Ať žijí duchové, Pod Jezevčí skálou, Za trnkovým keřem, Na pytlácké stezce, Prázdniny pro psa či Setkání v červenci. Nejoblíbenějším hrdinou je ale už bezmála padesát let v sérii o malém Vaškovi, který usilovně hledá tatínka. Komedie Jak vytrhnout velrybě stoličku a její volné pokračování Jak dostat tatínka do polepšovny hltáme s našimi potomky dodnes. Hvězda talentovaného Tomáše ale zhasla kvůli smrtelné autonehodě nečekaně brzy, jen pár dnů před jeho 22. narozeninami.  

Klepněte pro větší obrázek

Michaela Kudláčková

Její první velkou rolí byla naivní dívenka Veronika v televizní inscenaci Veronika, prostě Nika, která uteče z domova, aby se setkala s cizím mužem, který jí slíbil štěňátko. Film, který už v 80. letech poukazoval na problematiku pedofilie, vzbudil velký ohlas. Podobně dramatickou roli ztvárnila i v psychologickém dramatu Skleněný dům, kde si zahrála dívku z dětského domova. Jejího talentu si všiml i režisér Ludvík Ráža a obsadil ji do role Barči, dospívající školačky, která se svou nejlepší kamarádkou řeší první lásky, zrady a další strasti náctiletých. Seriál My všichni školou povinní se pravidelně reprízuje a baví další a další generace dětí. Michaela má dospělé dcery Johanu, Michaelu, Pavlínu a Alici a věnuje se psaní a ezoterice.

Klepněte pro větší obrázek
Kousavé punčocháče, pletené vesty, ledvinky... Tyhle módní retro kousky jsme jako děti nesnášeli

Michal Kocourek

Kdo by neznal takové skvosty jako Což takhle dát si špenát, Indiáni z Větrova, Sonáta pro zrzku, Lásky mezi kapkami deště nebo Copak je to za vojáka? Nejvíc si ho však pamatujeme coby omlazené "alter ego" pana Zemánka alias Vladimíra Menšíka právě z komedie o zelené superpotravině. Zde slavného herce "vystřihnul" tak, že se mu léta přezdívalo malý Menšík. V dospělosti vystupoval se zájezdovým divadlem, otevřel Divadlo v Rytířské a produkoval vystoupení zahraničních popových hvězd. Je trojnásobným tátou synů Šimona a Davida a dcery Kristýny a v současnosti šéfuje Divadlu Kalich.

Klepněte pro větší obrázek

Sandra Nováková

Nejznámější rolí maminky syna Mikuláše je zcela jistě role první lásky chlapce Petra Bajzy v oblíbeném seriálu Bylo nás pět. Líbezná Evička přitom byla sestrou hlavního hrdiny, herce Adama Nováka. Oba talentovaní sourozenci ale vystřihli zamilované tak, že divák dlouho nevěřil, že by šlo o bratra se sestrou. Sandra se objevila i v seriálech Když se slunci nedaří, Arabela se vrací, Ordinace v růžové zahradě nebo Pojišťovna štěstí. Herectví se úspěšně věnuje dodnes.

Klepněte pro větší obrázek
Témata: Děti, Rodina, Mateřství, Životy slavných, Životní příběh, herečka, slavné děti, Dětství, Herec, fenomén, Prostě fenomén, Seriál, Talent, idol, osud, filmová role, film, tragická smrt, Komedie, S tebou mě baví svět, Sandra Nováková, Jak dostat tatínka do polepšovny, natáčení, pojišťovna, Michaela Kudláčková, Televize na Heureka.cz