Maminka.czŽivoty slavných

Ludvík XIV: Fascinující, zhýralý i nenáviděný Král Slunce vládl 72 let

20.  9.  2020
Premiéra pořadu o životních osudech významných žen a mužů, který vzniká na Mall TV pod taktovkou Pavla Zuny a na jehož tvorbě se podílejí autoři populárního pořadu Slavné dny. Skvělá pomůcka k domácí výuce dějepisu, co říkáte?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Informace, které čteme, si někdy nezapamatujeme tak dobře jako ty, které vidíme a slyšíme. Skvěle v tomto ohledu fungují videa, jako je například tenhle seriál o životě slavných. 

Ludvík XIV. (5. září 1638 Château de Saint-Germain-en-Laye – 1. září 1715 Versailles), řečený Král Slunce – Roi-Soleil, byl francouzský král z rodu Bourbonů, vládnoucí v letech 1643–1715.

Jeho otcem byl král Ludvík XIII., matkou Anna Rakouská ze španělské linie Habsburků. Ludvík XIV. se stal králem už ve čtyřech letech a panoval 72 let, po jeho smrti se francouzským králem stal až jeho pravnuk Ludvík XV.

 Absolutismus jako forma vládnutí, ztělesněný údajným Ludvíkovým výrokem „Stát jsem já“ (L'état c'est moi), dosáhl ve Francii během druhé poloviny 17. století svého vrcholu.

Škola doma: Konkrétní tipy, jak se s dětmi učit on-line kvůli zavření škol
Vyberte styl učení, který sedí vašemu dítěti nejlépe. Pak toho pochopí víc
Témata: Životy slavných, Domácí škola, Základní škola, Slunce, Tipy redakce, Král, Škola on line, Pavel Zuna, Francie, Výuka dějepisu, Pořad, Nena, Významná žena, Král Slunce, Populární pořad, Mall TV, Domácí výuka, Slavná dna, Ludvík XIV, Saint, Ludvík, Versailles