Maminka.czJen pro maminku

Lymfodrenáž zatočí s celulitidou i s otoky pod očima

30. 1. 2011
Lymfodrenáž zatočí s celulitidou i s otoky pod očima
Chcete zmírnit projevy celulitidy, zpevnit podkoží, odstranit otoky pod očima, celkově detoxikovat svůj organismus, zbavit se migrén, anebo zpomalit proces stárnutí pleti, a to zejména v oblasti obličeje, krku a dekoltu? Jestliže na tuto otázku odpovíte kladně, je pro vás jako dělaná lymfodrenáž neboli lymfatická masáž, která se v poslední době stala fenoménem v oblasti zdraví a krásy.

Chcete zmírnit projevy celulitidy, zpevnit podkoží, odstranit otoky pod očima, celkově detoxikovat svůj organismus, zbavit se migrén, anebo zpomalit proces stárnutí pleti, a to zejména v oblasti obličeje, krku a dekoltu? Jestliže na tuto otázku odpovíte kladně, je pro vás jako dělaná lymfodrenáž neboli lymfatická masáž, která se v poslední době stala fenoménem v oblasti zdraví a krásy.

K největšímu rozvoji lymfodrenáže došlo v tuzemsku v 90. letech 20. století. Ve světě byla poprvé veřejnosti představena již v roce 1936, a to konkrétně v Paříži. Lymfodrenáž může být prováděna pouze odborně školenou lymfoterapeutkou, která má certifikaci k provádění lymfodrenáží.

Cílem lymfodrenáže je odvádět lymfu, což je tekutina obsahující bílkoviny, která se hromadí v tkáňových prostorách. Vlivem lymfodrenáže se nahromaděná lymfa společně s toxickými látkami dostává do krve a odtud ledvinami a močí z těla ven. V postižených oblastech má být znovu umožněn tok lymfy a případně mají být odstraněny zatvrdliny, které vznikly vlivem bílkovin.

Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž má skutečný zdravotní účinek pouze tehdy, je-li prováděna odborníkem. Tato metoda používá speciálních kruhových hmatů či vytahování. Zvláště obličej může s této formy masáže silně profitovat. Manuální lymfodrenáž navíc výborně působí proti celulitidě, migrénám a otokům, zabraňuje zjizevnatění, posiluje imunitu a pomáhá celkově detoxikovat organismus.

Čtěte také: Naučte se relaxovat

Základem manuální lymfodrenáže je břišní dýchání, které napomáhá správnému okysličení krve. Tímto způsobem je podporována činnost kmenového mízovodu v hlubokém mízním systému a proudění lymfy.

Jak manuální lymfodrenáž probíhá?

Lymfoterapeutka postupně jemnou masáží uvolňuje krční mízní uzliny. Poté postupně uvolní a vyprázdní tříselné uzliny, které sbírají lymfu z oblasti podbřišku, hýždí a nohou. Tato činnost je velmi důležitá, neboť bez prvotního uvolnění těchto centrálních mízních uzlin je manuální lymfodrenáž neúčinná. Manuální lymfodrenáž se poté dále provádí v oblasti břicha, hýždí, stehen, kolen, lýtek a nakonec kotníků a chodidel.

Manuální lymfodrenáž jednotlivých oblastí se provádí vždy ve dvou fázích, a to ve fázi uvolňování a fázi vlastní drenáže, díky níž se lymfa společně s toxickými látkami dostává do krve a odtud ledvinami a močí z těla ven. Manuální lymfodrenáž trvá zhruba 45 minut. Můžete na ni docházet takřka denně. Pokud se chcete pustit do boje proti celulitidě, začněte alespoň třemi lymfodrenážemi týdně, a to až do zmírnění příznaků. V tomto případě se obvykle doporučuje minimálně deset procedur.

Přístrojová lymfodrenáž

V případě přístrojové lymfodrenáže manuální lymfodrenáž simulují přístroje. Moderní přístroje jsou programovatelné čipem se standardním programem. Doplněním přístroje jsou návleky na horní a dolní končetiny. Na obě dolní končetiny a podbřišek se používají i tzv. lymfatické kalhoty.

Návleky se skládají z komor, které přiléhají postupně jedna přes druhou. Komory plynule vyvíjejí tlak prostřednictvím zvoleného programu – kůže je tak v postupných vlnách stlačována a masírována a následkem toho je lymfa v podkoží odváděna zpět do centrálního systému. Přístrojová lymfodrenáž se podobně jako manuální lymfodrenáž provádí zhruba 45 minut. Lze ji využívat takřka denně. Je založena na podobném postupu a má i podobné pozitivní účinky jako lymfodrenáž manuální.

Čtěte také: Naučte se relaxovat

Témata: Jen pro maminku, Vytahování, Otok

Mohlo by vás zajímat
Výborný domácí chleba i bez pekárny - vyzkoušejte náš recept!
Maminka roku: Čeká páté dítě, a ještě nikdy nebyla na mateřské!
Po císaři dávají lékaři dětem cumlat tampon z vaginy matky. Proč?
Kristýna Leichtová rodila doma! Mezi herečkami nebyla první
Přehledně: Kolik hodin spánku potřebuje dítě pro zdravý vývoj
Módní ikoně Harper Beckham je devět. Chodí na nehty, hraje fotbal, rodiče ji líbají na rty
Marie Doležalová: Celé léto jsem tajila, že znovu čekáme zázrak
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Bez plenek, bez hraček a bez pravidel! 15 slavných matek se zvláštními výchovnými metodami

Horoskopy

Střelec Vstup do nového týdne bude nadmíru uspokojivý, protože se vám bude dařit po pracovní i osobní stránce.…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Dominik, Dominika, Rainer

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné