Maminka.czPrezentace klienta

Lyžařská dovolená s rodinou v Tyrolsku: 10 tipů pro plánování dovolené bez stresu

Reklama 8.  11.  2022
Děti se mohou učit lyžovat již v relativně raném věku. Většinu malých dětí už od čtyř let baví sjíždět na lyžích první lehké sjezdovky. Ještě větší zábava je to s lyžařským instruktorem.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Klepněte pro větší obrázek

Kam je nejlepší jet na lyže s dětmi?

V rakouském Tyrolsku se nachází několik rodinných lyžařských středisek, která věnují svým hostům mimořádnou péči: čekají tu na vás sjezdovky vhodné pro začátečníky, kvalifikovaní lyžařští instruktoři se specializací na výuku dětí, dětské parky s atrakcemi, jako jsou slalomové dráhy, sněhové kolotoče a funslopes.

Kromě toho můžete na vlecích a lanovkách využít speciální rodinné a často i dětské tarify, díky kterým je společné lyžařské dobrodružství cenově dostupné. Děti do 6 let mají ve všech lyžařských střediscích v Tyrolsku skipas zdarma. Na Stubaiském ledovci lyžují zdarma děti do 10 let a v SkiWelt.tirol, jedné z největších lyžařských oblastí v Rakousku, mají od 8. do 16. prosince 2022 a od 18. 3. do 10. 4. 2023 děti do 15 let! (platí od 3 dnů).

Jaké zvolit oblečení?

Klepněte pro větší obrázek

Při brázdění sjezdovek potřebujete správné vybavení. Nejdůležitější je mít kvalitní rukavice. Děti velmi rády jedí sníh, obzvlášť když zrovna nemají co dělat. Ve frontě na vlek, při čekání na skupinu nebo jednoduše proto, že mají tu možnost. Sníh nabírají do rukavic a ten potom dávají do úst a se studenýma rukama je lyžování rychle přestane bavit.

Co se týče oblečení, nejlepším řešením je princip cibule. Děti se zahřívají jinak než dospělí a snadno prochladnou. Je tedy vždy lepší nosit několik tenkých vrstev na sobě. A ano, i malým dětem se vyplatí pořídit dražší prádlo z merino vlny. Velmi dobře izoluje, v chladném počasí zahřeje a odvádí vlhkost od těla.

Doporučujeme vyhnout se lyžařskému overalu. Když se malým dětem chce na záchod, rukávy velmi rychle sklouznou na podlahu, která je v nejhorším případě znečištěná nejen od mokrých lyžařských bot. A navíc: bundu a lyžařské kalhoty si děti dokážou snáze samy obléknout i svléknout.

Vhodné vybavení – půjčte si lyže, lyžařské boty i helmu!

Klepněte pro větší obrázek

Pokud v lyžařské oblasti nebydlíte, ale jste tu jen na návštěvě, málokdy se vyplatí pořizovat si vlastní lyže, hůlky a boty. U dětí to platí dvojnásob, protože rychle rostou. Lyžařské vybavení si dnes můžete pohodlně zapůjčit v každém lyžařském středisku – a zároveň si nechat i dobře poradit. Zejména u dětí je zásadní, aby byly lyžařské boty pohodlné, nikde netlačily a měly pevnou skořepinu. Pokud tlačí, vždycky je můžete vyměnit! Lyže by měly vždy sahat do výšky brady.

Ten, kdo nemá chuť vláčet se každý den s veškerým vybavením, by si měl pronajmout úschovnu lyží. V uzamykatelných skříňkách přímo ve stanicích lanovek je místo na vše, co na horách potřebujete. Díky sušákům na boty vám zároveň přes noc dokonale vyschnou lyžařské boty.

Helma by měla vždy sedět. Při koupi nebo zapůjčení je ideální nechat si poradit a nikdy si nebrat helmu, která je „jen o trochu“ větší. Není na škodu nosit lyžařské brýle, případně sluneční brýle, sníh totiž dobře odráží sluneční svit. Před jeho vlivem je tak potřeba dětskou kůži chránit. V obzvlášť studených, zasněžených dnech zvolte mastnější krém, který ochrání citlivou dětskou pokožku před chladem, pokud šála tu a tam sklouzne z krku.

Dnes žádná lyžovačka? Jaký je ideální alternativní program?

Klepněte pro větší obrázek

Děti jsou unavené a nechce se jim na svah? To by ovšem nemělo rodinám bránit, aby si i tak užily vzrušující a plnohodnotnou zimní dovolenou! Sáňkování, zimní procházky, plavání nebo návštěva akčního parku – i mimo sjezdovky nabízí Tyrolsko dětem a rodičům spoustu zábavy a rozmanitosti ve všech oblastech.

Více informací o rodinné dovolené v Tyrolsku naleznete zde.

Témata: Prezentace klienta
Mohlo by vás zajímat
Neuvěřitelné – tahle holčička se narodila přeložená napůl!
len
Kuriozita
Pobuřující a zvrhlé? Nikoli, takhle se vychovávalo za dob našich prababiček. Neuvěřitelné fotografie jsou důkazem!
Mrázková Dita
Retro
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Porod v detailu a bez příkras. Podívejte se na 102 snímků, které vás ohromí svou krásou i syrovostí
Stöckbauerová Vanda
Galerie
Intimní partie dětí: Přetahovat, nebo nepřetahovat předkožku u chlapečků? A jak na srůsty u holčiček? Poradí dětská uroložka
Láchová Michaela
Zdraví
Nejstarší miminka na světě slaví první Vánoce. Jako o embrya o ně 30 let nikdo nestál
Brožová Lenka
Příběhy
„Český Ken” Robert Paulát exkluzivně o synovi, kterého mu odnosila náhradní matka: Andreas se mnou chodí i na záchod!
Mrázková Dita
Slavní tatínci
Největší těhotenská bříška ve své přirozenosti. Tyto mámy za ně sklidily obdiv i urážky. A to, světe div se, i od žen!
Mrázková Dita
Těhotenství
Dejte „to” do ústavu, řekli jí o dceři. Jana se nevzdala a z „hadrové panenky” Johanky křeše denně zázraky
Víchová Tereza
Příběhy