Maminka.czCelebrity

Macaulay Culkin (43) si kvůli otci prošel peklem. Dnes se filmový Kevin snaží být tím nejlepším tátou

Vanda Stöckbauerová 14.  6.  2024
V deseti letech byl jedním z nejslavnějších lidí na planetě. Jeho role Kevina McCallistera z legendárního filmu Sám doma ho vystřelila mezi nejznámější herecké hvězdy. Svou slávu ale neustál a propadl drogám. Jaký vliv na to měl jeho komplikovaný vztah s otcem, Kitem Culkinem, je otázkou. V současnosti jsou však skandály minulostí a dvojnásobný táta Macaulay vede spokojený rodinný život a těší se na nedělní Den otců.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Macaulay Culkin je třetí ze sedmi dětí. A zatímco ve filmech Sám doma má milující rodinu – i když občas nepřítomnou – ve skutečném dětství, mu byl jeho otec Kit Culkin stále za zády a ovládal jeho život. Když jeho matka zůstala doma s jeho bratry a sestrami, otec s ním cestoval z jednoho natáčení na druhé.

Macaulay Culkin během rozhovoru s Marcem Maronem v roce 2018 zavzpomínal, že život s jeho otcem byl „špatný od samého počátku, a to ještě před tím, než se stal slavným“. Filmový Kevin tvrdil, že jeho otec byl surový a vyhrožoval mu násilím, pokud neudělá, co řekne. „Byl hrubý, fyzicky i psychicky, mohu vám ukázat všechny své jizvy, kdybych chtěl," svěřil se.

Kit Culkin v mládí taky zkoušel herectví, ale nikdy se neprosadil, pak se živil různě, třeba jako taxikář. Když jeho syn zazářil ve filmu, opustil svou práci, aby mu mohl řídit kariéru.

V rozhovoru z roku 2001 pro New York Magazine Macaulay popsal, jak jeho otec využíval svou moc k tomu, aby ho trestal, včetně toho, že mu nedovolil spát v posteli a nechával ho spát na gauči. 

Klepněte pro větší obrázek

Macaulay také vzpomínal na momenty, kdy během natáčení filmu Dobrý synek ve svých 13 letech prosil o natáčecí pauzu, kterou mu jeho otec slíbil. Ale vidina zisku byla pro něj silnější a hned poslal syna na natáčení dalšího filmu. V tu dobu si prý Macaulay uvědomil, že otce nic nezastaví. Navíc byl údajně žárlivý a násilný nejen vůči němu, ale i vůči jeho sourozencům a matce, Patricii Brentrup.

VIDEO: Celebrity, které neunesly svou slávu

V bance měl miliony dolarů

Když bylo Macaulayovi 15 let, rodiče se rozvedli a jeho matka podala žalobu o opatrovnictví, která zahrnovala kontrolu nad hercovými výdělky.

Můj otec přede mnou skrýval noviny, abych nezjišťoval, kolik vydělávám," řekl Macaulay. Poté, co se dozvěděl o svých pohádkových příjmech, zjistil, že jediný způsob, jak se k nim dostat, je odstranit Kita ze svěřenského fondu. Měl jsem v bance miliony a miliony dolarů a moje matka nemohla platit nájem, protože všechny peníze utrácela za právníky. Už nás čekalo vystěhování z našeho bytu," řekl o svém rozhodnutí.

Klepněte pro větší obrázek

Ve věku 16 let se podařilo Macaulayovi osamostatnit a jeho otec se už na peníze nemohl spoléhat. Svého otce prý neviděl od roku 1997, kdy spor o opatrovnictví skončil. Herec také poznamenal, že když Kit zmizel, ukradl všechny jeho suvenýry, například jeho úplně první kostým a další věci, které za roky u filmu nasbíral.

Naštěstí měl vždy oporu ve své mamince, se kterou má dodnes výborný vztah. „Je to naprosto úžasná žena, která sama vychovala sedm dětí v garsonce," řekl na její adresu.

Klepněte pro větší obrázek

Ohlédnutí za Dnem otců

Dnes, jako hrdý tatínek dvou synů, Dakoty (3) a Carsona (1), které má s dlouholetou partnerkou Brendou Song, se Macaulay snaží změnit svůj pohled na Den otců. Na Instagramu sdílel fotografii dárkového koše s tématem Star Wars, který obdržel k této příležitosti. Pokud mě trochu znáte, pak víte, že jsem měl v minulosti ke Dni otců komplikovaný vztah," napsal a pokračoval: „Ale od té doby, co jsem se sám stal tátou, rozhodl jsem se změnit pravidla hry."

Macaulay nyní vnímá Den otců spíše jako oslavu svých synů než sebe. „Po tom všem jsou to oni, kteří ze mě udělali otce (bez urážky, Brendo)," žertoval.

„U nás doma se Den otců neslaví tolik jako třeba narozeniny nebo Vánoce, předčí ale svátky jako Valentýn nebo 4. červenec. Na Den otců se snažím dělat pro kluky zábavné věci. Je to výjimečný den. Den otců není pro mě, ale pro lidi, díky kterým se cítím jako otec," uzavřel. 

Výchova podle slavných otců: Známý tenista, oblíbený komik či hollywoodští idolové. Jací jsou tátové?
Témata: Instagram, Celebrity, Otec, Vánoce, idol, film, Hollywood, filmy, filmová role, Den otců, ikona, Komedie, Valentýn, Macauley Culkin, Culkin, Carson, Nejlepší táta, Kita, Star Wars, Táta, Vztah, Kevin, Sám doma, Macaulay Culkin, Dakota

Video