Maminka.czChování a vztahy

Magda (40): Kluci si našli nového tátu

„Přátelé mi říkají, že můj životní příběh je jak z červené knihovny. Obvykle s nimi nesouhlasím, mnozí ho totiž hodnotí až podle jeho konce. Jenže romantickému konci předcházelo mnoho smutných dní.“
18. 5. 2013
Magda (40): Kluci si našli nového tátu

Magda i její prostřední syn oslavili nedávno kulaté narozeniny, Petrovi je 10 let, jeho mamince o 30 víc. Nejstaršímu Pavlovi klepe na dveře plnoletost a nejmladšímu Honzíkovi jsou 3 roky. V početné rodině s naprostou převahou mužů je živo a veselo – kluci si rozumí. Ale ne vždy tomu tak bylo…

„Koukej jí zbouchnout, nebo ti s malým uteče!

Vdávala se mladá a zamilovaná. On byl o 10 let starší, lékař, a jak se později ukázalo, i skrytý alkoholik, příležitostný agresor a hlavně přerostlý mamánek. Pavlík se narodil brzy po svatbě a z lásky, Péťa byl zplozen na příkaz tchýně, která synovi důrazně doporučila: „Koukej jí zbouchnout, nebo ti s malým uteče!“

Manželství fungovalo první rok docela hezky, měli se rádi, Magda ho milovala a mnohé náznaky přehlížela. Zamilovanost definitivně opadla velmi záhy po porodu, Marek měl často služby, z kterých se vracel opilý, k Magdě pak býval velmi hrubý. Magda zvládala péči o miminko i domácnost úplně sama, ale stejný servis jako tchýně, poskytovat nedokázala (což si pokaždé od manžela vyslechla).

ČTĚTE TAKÉ: Navždy svoji: Syrový pohled do předmanželského života 3 párů

Konce pak bývaly vždy stejné: příchod, verbální i fyzické útoky, odchod k mamince. Tchýně vždy druhý den volala a Marka omlouvala: „Koneckonců, Magdičko, měla byste si uvědomit, jak zodpovědné má zaměstnání! Každý zkrátka nemá za muže lékaře!“

Po 7 letech se rozhodla odejít, jenže tchýně nelenila a k Vánocům jim dala dvoutýdenní dovolenou u moře a synovi jasné instrukce… Měl zachránit manželství a připoutat k sobě Magdu dalším dítětem. Plán se zdařil i nezdařil, za 9 měsíců se narodil Péťa a Magda odjela rovnou z porodnice k bratrovi.

„Prvního tátu si vybírala ty, druhého si vybereme my.“

U svých zachránců bydlela s dětmi, které o tátu vůbec nestály, tři roky. Švagrová však otěhotněla, a tak bylo nutné najít Magdě nový domov. Stěhovala se opět k bratrovi, tentokrát ale k bratrovi švagrové. Jak se to semlelo? Strejdu Filipa kluci milovali, byla to láska na první pohled – mimino se na něj chechtalo, Pavel s ním trávil hodiny na rybách. Strejda byl tělnatý, fousatý, plešatý a o 5 let mladší extrovert, který ze sebe nesvlékl pruhované námořnické triko a džíny – úplně jiný typ, než Magdin ve společnosti uhlazený a vždy upravený první muž.

„Námořník“ měl rád legraci, jídlo, ryby, přírodu a ohromě si rozuměl s kluky. K Magdě byl přátelský, ale poněkud ostýchavý. Když švagrová otěhotněla, začala Magda shánět levný pronájem. S rodinou prošla několik bytů, až jeden vybrala.

Jenže kluci oznámili, že se nastěhují jedině ke strejdovi, starší Pavel řekl, že by bylo úplně nejlepší, kdyby si Magda strejdu vzala, protože prvního tátu si našla ona a ten byl zlý, tak mají s bráchou právo si najít lepšího. A prý už o tom se strejdou mluvil a ten říkal, že by si maminku moc rád vzal! Filip zrudnul, chvíli lapal po dechu a nakonec ze sebe vykoktal, že má Pavel pravdu, že Magdu celé tři roky miluje a strašně se bojí, že teď o ní i kluky přijde.

Sňatky z rozumu?

Co bylo dál? Magda se opravdu odstěhovala, nikoliv však k novému manželovi, ale dobrému příteli. Filipa nemilovala, ale rozhodla se, že to prostě „riskne“, vždyť mnohé babičky mívaly hezké vztahy na celý život s „dohozeným“ manželem. Jiskry přeskakovaly pomalu, Filip byl nesmělý a Magda ostražitá. Nemohla věřit, že je nějaký chlap tak klidný, spolehlivý, vyrovnaný a rád a dobrovolně se věnuje dětem.

Pak vážně onemocněl Petřík a právě v té době Magda pochopila, že Filip je poklad, opora a kotva. Bez jeho pomoci a podpory by se sesypala. Nakonec to byl on, kdo byl s Petrem v nemocnici. Tehdy ho požádala o ruku, on by se k tomu po prvním nesmělém pokusu už nikdy neodhodlal. Nyní je doma chlapů 5; 4 dvounozí a 1 čtyřnohý. Kromě malého Honzíka se ke smečce přidal ještě voříšek Fanda a Magda se už docela těší, až kluci jednou domů přivedou konečně nějaké holky.

Témata: Vaše příběhy, Chování a vztahy, Nový domov, Agresor
Mohlo by vás zajímat
Oprašte tradici vánočních přání. Vyrobte si je sami, třeba z knoflíků
Chřipková sezóna v těhotenství. Jak ji zvládnout bez úhony a na co si dát pozor?
Nádherné adventní věnce. Inspirujte se nápady pro rok 2017
Zvládla jsem operaci apendixu v těhotenství

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu