Maminka.czSlavní rodiče

Malá Charlotte slaví 4. narozeniny! Jakou bude mít školní uniformu?

1. 5. 2019
Je to už taková tradice. Když slaví potomci slavných rodičů Kate a Williama narozeniny, pár na Instagramu zveřejní fotku dotyčného dítěte, kterou pořídí pyšná matka. Tak tomu je i letos – na sociálních sítích rodina zveřejnila tři nové fotky. Princezně Charlotte budou čtyři druhého května.

Tři narozeninové fotky už tradičně pořídila matka Kate, vznikly během dubna u Kensingotnského paláce, kde rodina žije, a u jejich venkovského sídla v Norfolku. 

Ve Spojeném království chodí děti do školy od čtyř let, a tak britská média řeší, kam nastoupí malá princezna. Půjde malá Charlotte Elizabeth Diana z Cambridge na stejnou školu jako její starší bratr? 

George chodí do privátní Thomas's School v Battersea v Londýně. „Našli školu, v níž podle nich bude George šťastný a která zajistí úspěšný start jeho vzdělávání,“ uvedl královský palác v prohlášení. Škola má několik poboček. Původně se přitom spekulovalo, že rodiče malého prince přihlásí na prestižní Wetherby School v blízkosti Kensingtonského paláce, kam před nástupem na Eton chodili jeho otec o strýc Harry. 

Princ Louis slaví první narozeniny! Komu je nejmladší syn Kate a Williama podobný?

Soudí se, že čtyřletá Charlotte, která zatím chodí do školky Willcocks Numeracy School v Kensingtonu, půjde ve stopách staršího bratra. Asi pro všechny rodiny je praktické, když děti chodí na stejnou školu, tady navíc hraje roli i bezpečnostní hledisko. Děti chodící do této školy nosí tradiční tmavěmodré školní uniformy s červenými detaily. 

Školné na škole, kam chodí George, Thomas's School činí od 4 do 7 let zhruba 5500 liber ročně a od 7 let pak 6 385 liber, tedy asi 200 tisíc korun ročně, přičemž škola slibuje laskavý a individuální přístup. Učební plán zahrnuje mimo jiné umění, balet, divadlo, francouzštinu, hudbu a tělesnou výchovu. Dnes má zhruba 500 žáků od 4 do 13 let. 

Meghan porodila. Je to kluk! Na svět nakonec přišel v nemocnici

Už se stalo tradicí, že Kensingtonský palác zveřejňuje u příležitosti narozenin fotky dětí, které fotí sama jejich matka, vévodkyně Kate. Loni, když byly Charlotte tři, to asi kvůli porodu prince Louise nestihla. Na Twitteru a Instagramu palác princezně tehdy  popřál s fotkou z loňského ledna, kdy šla holčička poprvé do školky

Čeká Charlotte obvyklý osud prostředních dětí? Tedy těch, které mají nejméně fotek? Sourozenecká konstelace v královské rodině by tomu napovídala. 

Komu je malá Charlotte podobná? 

Zatímco první rok, dva to vypadalo, že malá princezna Charlotte bude ze všeho nejvíce podobná své babičce královně Alžbětě, minimálně poslední půlrok to vypadá, že daleko více jde do podoby své matky. Nedělá to jen čím dál podobnější účes.

Nicméně třeba očima Charlotte stále ze všeho nejvíc připomíná svou prababičku královnu, zatímco podobu princezny Diany byste v její tváři hledali marně. Každopádně z malé holčičky už je podobně jako z její matky módní ikona.

Mimochodem, loni, narozením třetího královského dítěte, syna, přepsala malá Charlotte dějiny. Stala se totiž první ženou v královské rodině, která si i po jeho narození uchovala nárok na trůn. Až do roku 2013 platilo pravidlo, že mužští potomci mají na vládnutí přednostní právo. To se však změnilo a nyní jsou dívky narozené v přímé linii na stejné úrovni jako chlapci. Malá Charlotte tak zůstává v nároku na trůn před svým mladším bratrem.

Princezna Charlotte udává módní trendy. Stejné šatičky může nosit i vaše dcera
Výzva přijata: Robbie Williams, Hugh Grant či Adele jako děti. Poznáte je všechny?
Témata: Slavní rodiče, Instagram, Péče o dítě a jeho výchova, George, Školné, Harry, Fotka, Kensingtonský palác, Charlotte, Uniforma, Londýn, Alžběta, Twitter, Spojené království, Princezna, Diana, Škola, Britská média, Královské dítě, Ken, Jak, Matka

Mohlo by vás zajímat
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Dítě s horečkou nevyšetřím! Pozor, Covid mění pravidla návštěv u pediatrů
Kdysi a teď: Po letech se znovu nafotili, veselé i dojemné snímky vás dostanou
Pozor! 7 věcí, kterými rodiče škodí pohybovému vývoji nejmenších dětí
Kojící matky jako bohyně! Kontroverzní fotky nafotila jako reakci na kritiku
Matky influencerky. Které vládnou sociálním sítím? Znáte je všechny?
Markéta Konvičková má holčičku: Má svoji hlavu, už chtěla být s námi
Kdy nechat svoje děti chodit do školy a na kroužky samotné? Nebojte se toho!
Veronika Arichteva má syna Luka Christa. Dvě nohy, dvě ruce a boží nos!

Horoskopy

Střelec Pokud pracujete z domu, dávejte si pozor na lenost. Přeci jen jste společenští lidé, kteří se rádi…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Kateřina, Katarína, Katrin

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné