Maminka.czPříběhy

Malá hrdinka: Šestiletá dívka vběhla do hořícího domu, aby zachránila spící maminku a mladší sourozence

Vanda Stöckbauerová 22.  5.  2024
Šestiletá dívka dokázala, že hrdinství nesouvisí s věkem. Když uviděla, že dům jejich rodiny zachvátily plameny, neváhala ani chvíli a vběhla dovnitř, aby zachránila svou spící maminku a mladší sourozence. Díky její odvaze se celé rodině podařilo uniknout bez zranění, přestože požár způsobil obrovské škody. Tento příběh ukazuje, že i malé děti mohou prokázat neuvěřitelnou statečnost a odvahu v nejkritičtějších okamžicích.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Na začátku dubna tohoto roku si Olivia Patterson (6) hrála u sousedů na zahradě, když si všimla plamenů vycházejících ze střechy jejich domu v severním Yorkshiru, uvedl britský list The Times. Malá dívka vběhla do domu, kde našla maminku Lauru-Lee (29), jak spí na pohovce se sourozenci Joelem-Jamesem (1) a Tiffany (2). Olivia křičela: „Probuď se, mami!“

Laura-Lee vzpomíná pro TODAY.com: „Slyšela jsem paniku v jejím hlase. A jakmile jsem ji uslyšela, ucítila jsem pach spáleniny.“ Odvážná dívka se rozběhla přímo k mamince a sourozencům, vzbudila je a vyběhla s nimi ven. 

Klepněte pro větší obrázek

Před požárem, který vznikl ve vedlejším domě a rozšířil se do patra jejich rodinného domu se třemi ložnicemi, se rodině podařilo vyváznout bez zranění. Bohužel ale plameny pohltily celý dům.

„Jen jsme tam stáli a dívali se. Otočila jsem se a podívala se na Olivii, a viděla jsem, jak z ní právě spadl adrenalin a křičela: Moje hračky! Moje hračky! Moje ložnice!“ vypráví maminka. Pro malou dívenku to bylo velmi stresující a bolestivé. Olivia je totiž ke svému majetku extrémně „sentimentální“.

Hlavní ale bylo, že se nikomu nic nestalo.  Její dvouletá sestra Tiffany má totiž vážné srdeční onemocnění a strávila skoro celý rok 2022 v nemocnici na kyslíku. Nebýt rychlé akce Olivie, mohla se její sestra nadýchat kouře, což by pro ni bylo velmi nebezpečné. „Olivia nás dostala ven právě v ten správný okamžik,“ říká Laura-Lee.

Klepněte pro větší obrázek

Oliviina babička Sadie Gelder (54) chválila svou úžasnou vnučku a řekla The Times : „Jsme na ni tak hrdí. Má ADHD, je naprosto úžasná! Nemůžeme uvěřit, že Olivia dostala Lauru ven – je jí šest let a vběhla do hořící budovy.“

I když hasiči při zásahu dělali, co mohli, zachránit se nepodařilo téměř nic. Nyní rodina žije v podnájmu a dům se bude muset postavit znovu. Maminčiny bývalí kolegové proto založili na podporu rodiny sbírku na GoFundMe. K dnešnímu dni se vybralo okolo 7 tisíc liber, což je v přepočtu zhruba 200 tisíc korun.

VIDEO: Policisté ze zakouřeného bytu zachránili přiotráveného a opilého muže, který usnul u hokeje. 

David (11) zachránil tonoucího muže a další hrdinské příběhy. Dětský čin roku zná vítěze!
Témata: Příběhy, Rodina, Sourozenci, Odvaha, Dívka, osud, Zranění, Maminka, Šestiletá dívka, Olivie, The Times, Tiffany