Maminka.czVýživa a stravování

Malí kuchtíci: Recepty, které budou vaše děti bavit

11. 12. 2013
Malí kuchtíci: Recepty, které budou vaše děti bavit
Pečte, smažte, vařte a zdobte doma spolu se svými dětmi! Přinášíme vám pět jednoduchých receptů, ve kterých děti hravě zvládnou zastat hlavní úlohu a ještě si na nich zaručeně pochutnají.

Banánovo-skořicové placičky

4 střední banány, 2 vejce, 100 ml mléka, skořice, 1 čajová lžička prášku do pečiva, 100 – 150 g polohrubé mouky, skořice a vanilkový cukr na obalení

Děti necháme oloupat banány, do mísy rozklepnout vajíčka (vybereme skořápky) a nalít mléko. Toto ručním mixérem rozmixujeme a děti přisypají mouku, trochu skořice a prášek do pečiva. Vypracujeme hladké těsto a uděláme z něj válec. Děti krájí zhruba centimetr až dva tlusté plátky, které smažíme po obou stranách do zlatova. Nakonec je děti necháme obalit v cukru se skořicí. Hotovo!

Kokosoví sněhuláci

150 g strouhaného kokosu, 150 g moučkového cukru, 130 ml kondenzovaného mléka, 2 lžíce másla a věci na zdobení (lentilky, oranžové tic tacy, barevné cukrářské perličky,…)

Děti nasypou kokos, moučkový cukr, mléko a máslo do jedné mísy a my to důkladně promícháme tak, aby vzniklé těsto bylo hladké a tvárné. Pak si všichni namočíme ruce do mouky nebo v tomhle případě raději do cukru a jednoduše tvarujeme různě veliké kuličky. Tři vždy poskládáme na sebe a máme tělo sněhuláka. Oči, nos, pusu a knoflíky na vestě mu můžeme udělat z lentilek nebo z jiných bonbonků, případně ze speciálních cukrářských perliček.

Slepovaná dobrota

Piškoty nebo perník na strouhání, banány, nutella nebo marmeláda, tmavá čokoládová a bílá boleva

Buď k sobě slepujeme piškoty, nebo tenké plátky perníku na strouhání. Vložíme mezi ně vždy jedno kolečko banánu, mázneme nutellou či marmeládou a na konci poprosíme děti, aby s vámi hotové cukroví ozdobily čokoládovou polevou.

Smažený rohlíkový špíz

Rohlíky, tvrdý sýr, salám, šunka, rajčata,… zkrátka co dům dá (a nebude postrádat)

Rohlíky, tvrdý sýr i rajčata necháme děti (za naší asistence) rozkrájet na kolečka – netřeba aby byla nijak tenká. Potom se děti chopí špejle a začnou všechny suroviny střídavě na špejli napichovat – rohlík, salám, sýr, rajče, šunku, rohlík,… Nakonec děti hotové špízy ponoří do rozšlehaného vajíčka a do strouhanky. My je krátce osmažíme a voilà neuvěříte té chuti!

Pohár dle vlastní fantazie

Vaničkový tvaroh, smetana ke šlehání, 2 vanilkové cukry a podle potřeby kakao, skořice, piškoty, ovoce...

Základ tvoří vaničkový tvaroh a smetana ke šlehání. Tu nejdřív ručním mixérem vyšleháme, pak přimícháme vaničkový tvaroh a 2 vanilkové cukry. Zbytek záleží čistě na vaší fantazii či spíš chuťových buňkách vašeho dítěte. Na dno poháru (připravené misky) si může dát piškoty a na ně ovoce – kompotované či čerstvé – dle vlastního výběru. Nakonec se pohár zalije vytvořeným smetanovým krémem a nahoře se může ozdobit kakaem.

Témata: Děti, Výživa a stravování, Řeč, Tvrdý sýr, Mali, Marmeláda, Recept, Šunka, Čajová lžička, Smetanový krém

Mohlo by vás zajímat
Muž už nechce další děti. Studium mi ale nedopřeje. Co dělat?
Devět největších chyb, které dělají rodiče v prvním roce života dítěte
Úsměvné pověry babiček: Posviťte do pochvy, dítě půjde za světlem
Skandál během křtu. Kněz se neudržel a vrazil plačícímu dítěti facku

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu