Maminka.czPorod

Maloskalský jarmark zpříjemní dětem konec prázdnin

Pokud chcete udělat něco hezkého pro své děti, ještě než vyrazí do školy, vezměte je na Maloskalský jarmark. Nebude se nudit nikdo ze zúčastněných.
21. 8. 2012
Maloskalský jarmark zpříjemní dětem konec prázdnin

Jarmark na Malé Skále v Českém ráji je možné považovat za tradiční. Letos už potřetí proběhne v kempu Ostrov přímo v srdci obce Malá Skála, a to 1. září. Originalita této akce spočívá v tom, že organizátoři, občanské sdružení MA.SKA-Maloskalsko, se drží místních tradic a stánkaře si pečlivě vybírají. Šanci prezentovat a prodávat své výrobky na Maloskalském jarmarku tak mají hlavně místní řemeslníci, umělci a pěstitelé, kteří jsou navíc každoročně (pro pestrost) zčásti obměňováni.

Doprovodný program

Pro akci je charakteristický také bohatý doprovodný program, který bude letos opět uvádět herečka Petra Špindlerováa frontman kapely Hudba u města Vídně Petr Hájek. Tato kapela už je pro jarmark typická. V dopoledních hodinách vystoupí také ZUŠ Turnov a nově také swingová a jazzová hudba k poslechu, zpěvu i tanci. V rámci progamu se objeví vystoupení Sokola Frýdštejn, který si připravil program ke 150. výročí Sokola.

Lákavou programovou novinkou bude v letošním roce také vystoupení kejklíře Vojty Vrtka, který se představí během jarmarečního dne dvakrát se svou kejklířskou show, a povede navíc žonglérskou dílnu (nejen) pro děti.

Soutěže

Do osvědčené soutěže Maloskalská marmeládase může přihlásit každý, kdo v den konání jarmarku přinese na předem určené místo svou zavařeninu. V průběhu dne pak odborná porota rozhodne o těch nejlepších a vítězové samozřejmě vyhrávají hodnotné ceny.

Podruhé proběhne také soutěž o nejzajímavějšího stánkaře, kterého budou volit sami návštěvníci. Pochopitelně velkým lákadlem je tombola – o několik vskutku hodnotných cen v podobě uzené kýty, sudu piva a zážitkových poukazů.

Pro děti

Pro nejmenší jsou připraveny soutěže, divadlo, dílny, kde si budou moci vyzkoušet různá řemesla, jízda na koni, malá hospodářská zoo, dětské lanové centrum a k tomu spousta zdravých dobrot.

Přednášky a debaty

Po celý den budou probíhat rovněž přednášky a otevřené debaty s odborníky na zajímavá témata, jež se ponesou v duchu ‚ve zdravém těle zdravý duch‘ – správná detoxikace organismu, reflexní masáže, alternativní medicína, pěstování bylin, ekologické zahradničení, letos nově přibude také možnost dozvědět se něco o ezoterice nebo automatické kresbě.
Vystoupí také MUDr. Jan Cimický, který pohovoří na téma "stres v dnešní době".
Maminky by mohla zaujmout přednáška MUDr. Judity Hofhanzlové - alternativní medicína a homeopatie u dětí.

KDY:sobota 1. září 2012, 10–18 hodin
KDE: kemp Ostrov Malá Skála
VÍCE O AKCI: maskamaloskalsko.cz


Témata: Těhotenství, Děti, Novorozenec, Kojenec, Porod, Batole, Předškolák, Kam s dětmi, Školák, Alternativní medicína, Stánek, Turnov, Lanové centrum, Dopolední hodina

Mohlo by vás zajímat
Aromaterapie: Může zpříjemnit těhotenství a usnadnit porod či kojení
Lívance a domácí pizza. Tohle dětem připravte a budou vás zbožňovat
Jaká vyšetření čekají miminko ještě v porodnici? Neděste se!
S mámou nevycházíme. Neustále mi zasahuje do života

Horoskopy

Býk Nejlépe se daří vám, kteří máte možnost komunikovat a cestovat. Příroda vás obdařila půvabem a…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Květuše, Zbyšek, LydiaRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu